› poradnik |
ponad rok temu
25.09.2014 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Jednym z bardziej nowatorskich pomysłów na poprawę funkcjonalności pomieszczeń na poddaszu jest instalacja okna balkonowego. Zapewni to powiększenie powierzchni użytkowej, możliwość wyjścia na świeże powietrze w dowolnej chwili i bardzo dobrą przepuszczalność światła.
Estetyka i oświetlenie poddasza zależą głównie od wyboru i rozmieszczenia okien dachowych. Decyzja o zastosowaniu konkretnych rozwiązań powinna być dokładnie przemyślana. Najczęściej podejmuje się ją już na etapie projektowania domu, co ułatwia późniejsze prace instalacyjne. Duży wybór produktów daje elastyczne możliwości aranżacji, ale jednocześnie wymaga specjalistycznej wiedzy.
Technologie ułatwiają życie!
Firmy produkujące okna wdrażają co pewien czas nowe technologie. Celem jest poszerzenie oferty, poprawienie parametrów produktu i co ważne – zwiększenie jego zastosowania. Nowoczesne okna mają nie tylko przepuszczać światło, chronić pomieszczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewniać wentylację. Zakres wykorzystania jest dużo większy i obejmuje także dekorację poddaszy, a nawet zwiększenie powierzchni użytkowej. Taka wszechstronność cechuje innowacyjne okna balkonowe.
Okno tworzące balkon – nowy trend w branży
Okna balkonowe ze względu na wielkość, użycie dobrej jakości materiałów i wykorzystaną technologię wpuszczają do pomieszczeń znacznie więcej światła w porównaniu z tradycyjnymi oknami. Oczywiście szczegółowe parametry zależą od producenta oraz fachowego montażu okna dachowego – przykładowo balkonowe okna dachowe marki Velux są w rozmiarze 94x252 cm. Montaż jednego takiego okna może wystarczyć do aranżacji mniejszego pomieszczenia na poddaszu takiego jak sypialnia czy kuchnia. Nie to jednak świadczy o uznaniu systemu za nowatorski i praktyczny. Najważniejsza bowiem jest technologia wykorzystująca funkcję automatycznego składania i rozkładania balkonu.
Proste, wygodne i funkcjonalne składanie i rozkładanie balkonu
Okna balkonowe – jak wskazuje sama nazwa – po otwarciu umożliwiają wyjście na taras, który wbudowany zostaje w istniejącą konstrukcję dachu. Produkt składa się z dwóch skrzydeł. Skrzydło górne jest uchylane do góry, a dolne, otwierając się do dołu, jednocześnie rozkłada balkon. Barierki ochronne są zintegrowane z dolnym skrzydłem i wysuwają się automatycznie. Po złożeniu nie są jednak widoczne, dzięki czemu nie zmniejszają walorów dekoracyjnych okna. Fachowy montaż okna dachowego z funkcją balkonu jest bardzo istotny – dzięki niemu będzie ono mogło w pełni cieszyć przez długie lata. Najlepiej o tym, jak obrobić okno dachowe z opcją balkonu, powinien zdecydować fachowiec. Powierzchnia rozłożonego balkonu zwykle nie jest co prawda na tyle obszerna, by umożliwić wypoczynek dwóm osobom czy wstawienie mebli. Niezależnie od tego – prosta i praktyczna technologia pozwala zwiększyć komfort użytkowania pomieszczeń na poddaszu i cieszyć się większą swobodą.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |