› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Daj znać: co dalej z podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich?

› bieżące ponad rok temu    10.04.2015
Paweł Makowski
komentarzy 3 ocen 61 / 93%
A A A
2 zdjęćWłaśnie pod tym podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich ma powstać parking podziemny, z którego będą korzystać lokatorzy budowanego właśnie bloku przy ul WinnejWłaśnie pod tym podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich ma powstać parking podziemny, z którego będą korzystać lokatorzy budowanego właśnie bloku przy ul Winnej fot. www.portalmapowy.umelblag.pl

Bardzo nas cieszy, gdy możemy pomóc naszym Czytelnikom w rozwiązaniu problemu, wyjaśnieniu pewnych kwestii. Niedawno zgłosił się do nas mieszkaniec ul. Powstańców Warszawskich, który opisał problem podwórza, znajdującego się przy tej ulicy. Interesowało go przeznaczenie tego terenu, z którego przed kilkoma laty zniknęły garaże. Aby wyjaśnić tę sprawę, skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim.

Przed dwoma dniami z jednym z naszych dziennikarzy skontaktował się Czytelnik, mieszkający przy ul. Powstańców Warszawskich, który opisał pewien problem. Prezentujemy fragment jego wypowiedzi:

Parę lat temu wydano dyspozycję, by z podwórza usunąć wszystkie garaże, zbudowane z blaszanych płyt. Pojawiały się głosy, że szpeciły one okolicę i należało się ich po prostu pozbyć. Inni natomiast twierdzili, że miasto ma wobec tego terenu pewne plany. Skoro tak, to dlaczego od tych kilku lat, kiedy zadecydowano o usunięciu garaży, nic się tutaj nie robi? Teraz to wygląda jeszcze gorzej niż wtedy, gdy garaże tu były. Z ziemi wystają metalowe pręty, a niektóre miejsca stały się dosłownie śmietnikami.

Zbulwersowany Czytelnik mówił, że próbował się dowiedzieć w Urzędzie Miasta kto tym terenem zarządza i jakie jest jego przeznaczenie, jednak bezskutecznie. W związku z tym skierowaliśmy zapytanie do Joanny Urbaniak, rzecznika prezydenta miasta. Przekazała nam informację od Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, która brzmi:

Właścicielem działki nr 159/39, jest Miasto Elbląg, a zarządza przedmiotową nieruchomością Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Śródmieście – Północ w Elblągu teren ten jest oznaczony jako „strefa lokalizacji parkingu podziemnego”.

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje Czytelnika?

Lepiej późno niż wcale, ale czemu już wtedy musieliśmy demontować garaże, skoro budowa bloku przy Winnej rozpoczęła się dopiero niedawno? Przez kilka ostatnich lat wielu z nas musiało parkować samochody pod gołym niebem. Pan wie, że warunki atmosferyczne mogą szkodzić karoserii auta? Inna sprawa to te śmieci, o których mówiłem. Problemu by nie było, gdyby zaraz po demontażu garaży przystąpiono do budowy tego podziemnego parkingu…

Możemy tylko mieć nadzieję, że prace nad budową parkingu podziemnego ruszą niebawem, tylko gdzie wówczas mieszkańcy ul. Powstańców Warszawskich będą stawiać swoje auta?

Jeśli i Wy macie jakiś problem i chcecie, byśmy pomogli w jego rozwiązaniu - napiszcie do mnie. Postaram się rozwiać Wasze wątpliwości, znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie lub pomóc zasygnalizować pewną kwestię, którą powinni się zająć urzędnicy czy radni, tym samym skłonić ich do działania.

 • Daj znać: co dalej z podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich?
 • Daj znać: co dalej z podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich?
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lukas
ponad rok temu 3
"Dom przy Winnej" nie ma nic wspólnego z opisywaną w artykule działką Miasta. Parking podziemny powstaje pod tym budynkiem i na działce prywatnej, a nie miejskiej.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pozer
ponad rok temu 2
Z tą patologią to lekka przesada, ale od roku wiadomo że będzie tam parking i o dziwo nawet coraz częściej widywany szlaban /to uważam za przesadne/. Tak więc Pan Mieszkaniec niech się nie martwi.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marianoitaliano
ponad rok temu ocena: 55%  1
Czytelnik stara się dowiedzieć co będzie na działce mimo że wszystkie informacje juz dawno wszędzie sa powyjaśniane i opisane. A tak naprawde zbulwersowany rozwaleniem garażu musiał się poskarżyć ... faktycznie biedactwo dobrze ze nie szuka odszkodowania za to ze jego samochod teraz stoi pod chmurka a wcześniej był w garażu ktory postawił na lewo na nieswojej działce i jeszcze kradł prąd. Jeszcze fajniejsza opcja wystarczylo postawic 2-3 garaże i wynajmowac mimo ze nie ich wlasnosc :D powinii zrownac z ziemia te podworko smieci balagan i patologia
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.