› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Daj znać: co dalej z podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich?

› bieżące ponad rok temu    10.04.2015
Paweł Makowski
komentarzy 3 ocen 62 / 94%
A A A
2 zdjęćWłaśnie pod tym podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich ma powstać parking podziemny, z którego będą korzystać lokatorzy budowanego właśnie bloku przy ul WinnejWłaśnie pod tym podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich ma powstać parking podziemny, z którego będą korzystać lokatorzy budowanego właśnie bloku przy ul Winnej fot. www.portalmapowy.umelblag.pl

Bardzo nas cieszy, gdy możemy pomóc naszym Czytelnikom w rozwiązaniu problemu, wyjaśnieniu pewnych kwestii. Niedawno zgłosił się do nas mieszkaniec ul. Powstańców Warszawskich, który opisał problem podwórza, znajdującego się przy tej ulicy. Interesowało go przeznaczenie tego terenu, z którego przed kilkoma laty zniknęły garaże. Aby wyjaśnić tę sprawę, skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim.

Przed dwoma dniami z jednym z naszych dziennikarzy skontaktował się Czytelnik, mieszkający przy ul. Powstańców Warszawskich, który opisał pewien problem. Prezentujemy fragment jego wypowiedzi:

Parę lat temu wydano dyspozycję, by z podwórza usunąć wszystkie garaże, zbudowane z blaszanych płyt. Pojawiały się głosy, że szpeciły one okolicę i należało się ich po prostu pozbyć. Inni natomiast twierdzili, że miasto ma wobec tego terenu pewne plany. Skoro tak, to dlaczego od tych kilku lat, kiedy zadecydowano o usunięciu garaży, nic się tutaj nie robi? Teraz to wygląda jeszcze gorzej niż wtedy, gdy garaże tu były. Z ziemi wystają metalowe pręty, a niektóre miejsca stały się dosłownie śmietnikami.

Zbulwersowany Czytelnik mówił, że próbował się dowiedzieć w Urzędzie Miasta kto tym terenem zarządza i jakie jest jego przeznaczenie, jednak bezskutecznie. W związku z tym skierowaliśmy zapytanie do Joanny Urbaniak, rzecznika prezydenta miasta. Przekazała nam informację od Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, która brzmi:

Właścicielem działki nr 159/39, jest Miasto Elbląg, a zarządza przedmiotową nieruchomością Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Śródmieście – Północ w Elblągu teren ten jest oznaczony jako „strefa lokalizacji parkingu podziemnego”.

Czy taka odpowiedź satysfakcjonuje Czytelnika?

Lepiej późno niż wcale, ale czemu już wtedy musieliśmy demontować garaże, skoro budowa bloku przy Winnej rozpoczęła się dopiero niedawno? Przez kilka ostatnich lat wielu z nas musiało parkować samochody pod gołym niebem. Pan wie, że warunki atmosferyczne mogą szkodzić karoserii auta? Inna sprawa to te śmieci, o których mówiłem. Problemu by nie było, gdyby zaraz po demontażu garaży przystąpiono do budowy tego podziemnego parkingu…

Możemy tylko mieć nadzieję, że prace nad budową parkingu podziemnego ruszą niebawem, tylko gdzie wówczas mieszkańcy ul. Powstańców Warszawskich będą stawiać swoje auta?

Jeśli i Wy macie jakiś problem i chcecie, byśmy pomogli w jego rozwiązaniu - napiszcie do mnie. Postaram się rozwiać Wasze wątpliwości, znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie lub pomóc zasygnalizować pewną kwestię, którą powinni się zająć urzędnicy czy radni, tym samym skłonić ich do działania.

 • Daj znać: co dalej z podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich?
 • Daj znać: co dalej z podwórzem przy ul. Powstańców Warszawskich?
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lukas
ponad rok temu ocena: 0%  3
"Dom przy Winnej" nie ma nic wspólnego z opisywaną w artykule działką Miasta. Parking podziemny powstaje pod tym budynkiem i na działce prywatnej, a nie miejskiej.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pozer
ponad rok temu ocena: 0%  2
Z tą patologią to lekka przesada, ale od roku wiadomo że będzie tam parking i o dziwo nawet coraz częściej widywany szlaban /to uważam za przesadne/. Tak więc Pan Mieszkaniec niech się nie martwi.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marianoitaliano
ponad rok temu ocena: 46%  1
Czytelnik stara się dowiedzieć co będzie na działce mimo że wszystkie informacje juz dawno wszędzie sa powyjaśniane i opisane. A tak naprawde zbulwersowany rozwaleniem garażu musiał się poskarżyć ... faktycznie biedactwo dobrze ze nie szuka odszkodowania za to ze jego samochod teraz stoi pod chmurka a wcześniej był w garażu ktory postawił na lewo na nieswojej działce i jeszcze kradł prąd. Jeszcze fajniejsza opcja wystarczylo postawic 2-3 garaże i wynajmowac mimo ze nie ich wlasnosc :D powinii zrownac z ziemia te podworko smieci balagan i patologia
odpowiedz oceń komentarz 6 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.