› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Daj znać. Problemy elbląskich działkowców

› bieżące ponad rok temu    19.05.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A
Daj znać. Problemy elbląskich działkowców fot. elblag.net

W grudniu 2013 roku Sejm uchwalił Ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Poza unormowaniem strony prawnej zmian wymuszonych przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego daje ona prawo działkowcom do zdecydowania czy chcą pozostać w Stowarzyszeniu Ogrodowym PZD czy zakładają własne nowe Stowarzyszenie Ogrodowe, które przejmie ogród (teren i majątek) i będzie dalej prowadziło Rodzinny Ogród Działkowy – pisze nasz Czytelnik.

W stwierdzeniu wyżej tkwi sedno sytuacji jaka ma teraz miejsce. Zarząd okręgowy PZD w Elblągu (od lat obsadzony przez te same osoby) nie dopuszcza myśli, że ogrody mogą się usamodzielnić. Zebrania dopiero się zaczęły.

Znana jest mi sytuacja w dwóch ogrodach: ROD RELAKS I TRANSBUD. W obu ogrodach działkowcy podjęli decyzję o wyodrębnieniu. No i zaczęło się. Zarząd okręgu robi wszystko by te decyzję unieważnić. Nie mają dla nich znaczenia przepisy prawa, wola działkowców.

Oni muszą udowodnić, że mają rację bez względu na fakty. W środę o godzinach 11.30 i 12.30 w zarządzie okręgu na Kościuszki 106 odbędą się posiedzenia prezydium dla rozpatrzenia zarzutów dla obu ogrodów.

Sprawa jednak dopiero się zaczyna bo terminy kolejnych zebrań w ogrodach zbliżają się i w przypadku decyzji o wyodrębnieniu będzie ciąg dalszy.

Do tej sprawy wkrótce powrócimy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sw
ponad rok temu ocena: 100%  1
Na ogrodach dzialkowych mieszczących sie przed stagniewem są altanki nad wymiarowe i zamieszkiwane przez caly rok.sa nadwymiarowe i to co robi przewodniczacy dzialek zarabiajac kilkanaście tysięcy zl w roku nie placac podatku,zarabia je na pracach spolecznych w porozumienim z skarbnikiem panem Karolem.reka reke myje.gdzie urząd skarbowy???
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.