› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Daj znać. Problemy elbląskich działkowców

› bieżące ponad rok temu    19.05.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 3 / 67%
A A A
Daj znać. Problemy elbląskich działkowców fot. elblag.net

W grudniu 2013 roku Sejm uchwalił Ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych. Poza unormowaniem strony prawnej zmian wymuszonych przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego daje ona prawo działkowcom do zdecydowania czy chcą pozostać w Stowarzyszeniu Ogrodowym PZD czy zakładają własne nowe Stowarzyszenie Ogrodowe, które przejmie ogród (teren i majątek) i będzie dalej prowadziło Rodzinny Ogród Działkowy – pisze nasz Czytelnik.

W stwierdzeniu wyżej tkwi sedno sytuacji jaka ma teraz miejsce. Zarząd okręgowy PZD w Elblągu (od lat obsadzony przez te same osoby) nie dopuszcza myśli, że ogrody mogą się usamodzielnić. Zebrania dopiero się zaczęły.

Znana jest mi sytuacja w dwóch ogrodach: ROD RELAKS I TRANSBUD. W obu ogrodach działkowcy podjęli decyzję o wyodrębnieniu. No i zaczęło się. Zarząd okręgu robi wszystko by te decyzję unieważnić. Nie mają dla nich znaczenia przepisy prawa, wola działkowców.

Oni muszą udowodnić, że mają rację bez względu na fakty. W środę o godzinach 11.30 i 12.30 w zarządzie okręgu na Kościuszki 106 odbędą się posiedzenia prezydium dla rozpatrzenia zarzutów dla obu ogrodów.

Sprawa jednak dopiero się zaczyna bo terminy kolejnych zebrań w ogrodach zbliżają się i w przypadku decyzji o wyodrębnieniu będzie ciąg dalszy.

Do tej sprawy wkrótce powrócimy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sw
ponad rok temu ocena: 100%  1
Na ogrodach dzialkowych mieszczących sie przed stagniewem są altanki nad wymiarowe i zamieszkiwane przez caly rok.sa nadwymiarowe i to co robi przewodniczacy dzialek zarabiajac kilkanaście tysięcy zl w roku nie placac podatku,zarabia je na pracach spolecznych w porozumienim z skarbnikiem panem Karolem.reka reke myje.gdzie urząd skarbowy???
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.