› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawda

Daj znać: Targowisko miejskie wymaga remontu

› bieżące ponad rok temu    24.02.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 7 / 100%
A A A
Daj znać: Targowisko miejskie wymaga remontu fot. nadesłane

Targowisko miejskie w Elblągu funkcjonuje już kilkadziesiąt lat. Wielu elblążan robi tu zakupy. Mieszkańcy miasta przyzwyczajeni są do swoich zaufanych sprzedawców. W zeszłym roku przeprowadzono pierwszy etap remontu targowiska. Łącznie powstały 73 miejsca postojowe, zmodernizowano także wjazd na targowisko. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb.

Na ten rok planowano kolejne prace remontowe. Niestety zostały one przesunięte w czasie.

- W przyszłym roku mamy szanse na pozyskanie pieniędzy z nowej perspektywy unijnej. Aktualnie projekt zakłada pomoc tylko targowiskom wiejskim. Jest szansa, że w przyszłym toku to się zmieni i jako gmina miejska będziemy mogli ubiegać się o fundusze na ten cel. Planujemy również przeprowadzić konsultacje z osobami korzystającymi z targowiska miejskiego. Poznać ich opinie na temat remontu - Informowała Monika Borzdyńska rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Jeden z naszych stałych Czytelników uważa jednak, że targowisko miejsce wymaga natychmiastowego remontu. Zauważa, że miejsce staje się coraz bardziej niebezpieczne i zwraca uwagę, że modernizajcę należało wykonać już kilka lat temu.

- Bardzo zasmuciła mnie informacja, że jednak miasto nie zdecyduje się na remont Targowiska Miejskiego. Z tego miejsca korzysta w dni targowe kilka tysięcy elblążan. Szczególnie zimą to miejsce, zwłaszcza dla osób starszych nie jest bezpieczne - pisze nasz Czytelnik. - Czytałem informacje radnej Marii Koseckiej dotyczącą remontu miejskiego targowiska. Dziwne jest to, że pan prezydent miasta, który powinien szczególnie zwracać uwagę na potrzeby elblążan, nie chce dalej remontować targowiska miejskiego. To targowisko to często jedyne miejsce dla starszych osób, emerytów, aby kupić tańsze produkty spożywcze – np. warzywa, owoce, mięso. To także dla miejsce spotkań - informuje nasz Czytelnik.

Niestety patrząc na stan, w jakim funkcjonuje to targowisko, nie można powiedzieć, że jest bezpieczne. Szczególnie chcę zwrócić uwagę na schody, które prowadzą do ul. Robotniczej. Są zdewastowane i niebezpieczne, szczególnie zimą. Kilka osób już się tam przewróciło. Powinny być jak najszybciej wyremontowane i bardziej wygodne dla osób starszych. Zimą zaś posypane piaskiem lub solą. Może pan prezydent nie korzysta z rynku, ale robią to elblążanie. Dlatego bardzo mnie dziwi, że prezydent pochodzący przecież z PiS-u, czyli partii wrażliwej na potrzeby ludzi, takiej wrażliwości nie wykazuje - dodaje nasz Czytelnik.


Niestety na remont trzeba będzie jeszcze poczekać. W Elblągu istnieje wiele miejsc,  które wymagają pilnej modernizacji. Należy jednak racjonalnie podchodzić do każdego tematu. W przypadku targowiska miejskiego Miasto ma szanse pozyskać fundusze z Perspektyw Unijnych więc logiczne jest, że należy spróbować z nich skorzystać.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AA
ponad rok temu ocena: 100%  4
Ludzie płacą bardzo duże pieniądze za rezerwacje oprucz tego codzienna opłata ,ja płacę co miesiąc kilka setek a do tego wc.płatne!!!!! Pogotowie przyjeżdża ok.4 razy w miesiącu bo klięci łamią sobie nogi i nosy. KIEROWNICZKA siedzi sobie w ciepłym biurze i ma nas w DUPIE.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanka
ponad rok temu ocena: 100%  3
Ludzie podejdźcie zdroworozsądkowo do tematu rynku. Zanim wybudowano parking już był problem, gdzie się podzieją sprzedawcy. Parking powstał a na rynku miejsca do handlu wbród. No naprawdę zapraszam w sobotę na zakupy i proszę zobaczyć, pół placu jest pusta. Moja propozycja jest taka, żeby na terenie obecnego rynku zrobić halę z prawdziwego zdarzenia, niech ona będzie czynna codziennie, niech ludziom nie kapie na głowę i niech nie marzną. Mamy XXI wiek, stwórzmy ludziom warunki do handlu, tym sprzedającym i kupującym.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jasio
ponad rok temu ocena: 67%  2
Targowisko miejskie moze się myle ale jak jestem mieszkańcem od 44 lat tych okolic to przez ten okres nic tam nie robiono gdzie te pieniądze???? ostatnio na moją propozycję interpelacji przekazana radnym Pis coś się ruszyło [ten mały parking] zrobiono ale Nowaczyk nie zgodził się na udostepnienie parkingu przy Piłsudskiego gdzie jest giełda złomu samochodowego a ten parking był przeznaczony dla kientów rynku.Przez pół wieku kasowano pieniądze a gówno na tym rynku zrobiono!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elg.
ponad rok temu ocena: 40%  1
Po co remontować przenieść na Modrzewinę albo na lotnisko nie będzie problemu z parkowaniem.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.