› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Dalmierz laserowy – odpowiedzią na potrzeby pomiarowe

› bieżące 10 miesięcy temu    22.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dalmierz laserowy – odpowiedzią na potrzeby pomiarowe

Nowoczesna technika pozwala nam nie tylko wznosić olbrzymie budynki czy tworzyć niesamowite konstrukcje. Pozwala także wykonywać proste czynności pomiarowe za pomocą kompaktowych narzędzi elektronicznych, które znacznie ułatwią prace. Mierzenie tradycyjne długości sznurkiem lub miarą może nie być tak dokładne, jak w przypadku pomiaru dalmierzem. Owszem, każde urządzenie posiada tak zwany błąd pomiaru, jednak zazwyczaj wynosi on około 2mm.

Dlaczego jeszcze warto zaufać współczesnej technice, które daje nam lepsze możliwości pomiaru wewnątrz i na zewnątrz budynków?

Laserowy sposób na dokładności podczas pomiaru

Dalmierze laserowe są precyzyjne, dobrze działają w różnych warunkach pogodowych. Posiadają podświetlany i funkcjonalny ekran, tak jak w przypadku narzędzi pomiaru światowej marki Nivel System. Ich dalmierze laserowe zaprojektowane są w sposób bardzo praktyczny, dzięki czemu korzystanie z nich to czysta przyjemność. Warto zwrócić uwagę także na to, że urządzenie zapamiętuje (w zależności od modelu) około setki pomiarów, dzięki czemu nie musimy biegać po placu budowy z kartką i długopisem. Każdy dalmierz laserowy dopasuje się do właściciela, w zależności od tego, co i gdzie ma mierzyć.

Dzięki technologii Bluetooth, a także poprzez kabel USB, już chwilę po pomiarze możemy przetransportować dane do podręcznego laptopa lub tabletu, na którym opracujemy pierwsze działania i zapiszemy ich wyniki. Wygoda – wskazana, nawet w trudnych warunkach. Od tego mamy technologię.

Zaleta mierzy zaletę

Ciekawostka na zakończenie: narzędzia pomiarowe przydadzą się nie tylko na placu budowy, ale także w wielu innych sektorach, między innymi w sporcie, na polu golfowym, w wojsku czy policji. Są pomocne, zwłaszcza ze względu na niewielkie wymiary i mocne akumulatorki - będą z nami współpracować cały dzień. Zaletą dalmierzy laserowych jest nie tylko wygodny pomiar, ale także kilka dodatkowych funkcji, których nie znajdzie się w innych narzędziach tego typu. Mowa tutaj chociażby o rozbudowanych  funkcjach Pitagorasa, dzięki którym zmierzymy pośrednie pomiary wysokości i szerokości w miejscach niedostępnych. Gdzie szukać takich smaczków? Chociażby w dalmierzach laserowych Nivel System.

Biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno wielu pracowników firm korzystało ze zwykłych sznurków czy miar, które mogły dać fatalny wynik pomiaru, dzisiejszy świat jest w pełni przygotowany na przyjęcie techniki, która na placu budowy zrobi dzień nie tylko pracownikom, ale nierzadko także geodetom, którzy również posługują się dalmierzami laserowymi. Trudne warunki pomiaru? Miejsca niedostępne? Słaba bateria? Nie z dalmierzami laserowymi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.