› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Szaleństwa ciąg dalszy.Wszystko zmienić i na nowo opisać.Komuna wróciła. ~ PRBardzo rzetelny tekst - inna nazwa muzeum w nagłówku, inna w tekście. To MUZEUM STUTTHOF, a nie... ~ gośćPowinni jeszcze przed każdym dawnym obozem postawić wysokie maszty z Niemieckimi flagami i... ~ mkmkmzapomnieli na końcu dodać "imienia Lecha Kaczynskiego" ~ fasolaPowinni nazwac to Naziland. ~ BartoszzLegionella to nie przelewki, przydałoby sie jakieś zmiękczenie wody czy coś takiego. ~ Emma77ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazanin

Dalmierz laserowy – odpowiedzią na potrzeby pomiarowe

› bieżące 22 dni temu    22.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Nowoczesna technika pozwala nam nie tylko wznosić olbrzymie budynki czy tworzyć niesamowite konstrukcje. Pozwala także wykonywać proste czynności pomiarowe za pomocą kompaktowych narzędzi elektronicznych, które znacznie ułatwią prace. Mierzenie tradycyjne długości sznurkiem lub miarą może nie być tak dokładne, jak w przypadku pomiaru dalmierzem. Owszem, każde urządzenie posiada tak zwany błąd pomiaru, jednak zazwyczaj wynosi on około 2mm.

Dlaczego jeszcze warto zaufać współczesnej technice, które daje nam lepsze możliwości pomiaru wewnątrz i na zewnątrz budynków?

Laserowy sposób na dokładności podczas pomiaru

Dalmierze laserowe są precyzyjne, dobrze działają w różnych warunkach pogodowych. Posiadają podświetlany i funkcjonalny ekran, tak jak w przypadku narzędzi pomiaru światowej marki Nivel System. Ich dalmierze laserowe zaprojektowane są w sposób bardzo praktyczny, dzięki czemu korzystanie z nich to czysta przyjemność. Warto zwrócić uwagę także na to, że urządzenie zapamiętuje (w zależności od modelu) około setki pomiarów, dzięki czemu nie musimy biegać po placu budowy z kartką i długopisem. Każdy dalmierz laserowy dopasuje się do właściciela, w zależności od tego, co i gdzie ma mierzyć.

Dzięki technologii Bluetooth, a także poprzez kabel USB, już chwilę po pomiarze możemy przetransportować dane do podręcznego laptopa lub tabletu, na którym opracujemy pierwsze działania i zapiszemy ich wyniki. Wygoda – wskazana, nawet w trudnych warunkach. Od tego mamy technologię.

Zaleta mierzy zaletę

Ciekawostka na zakończenie: narzędzia pomiarowe przydadzą się nie tylko na placu budowy, ale także w wielu innych sektorach, między innymi w sporcie, na polu golfowym, w wojsku czy policji. Są pomocne, zwłaszcza ze względu na niewielkie wymiary i mocne akumulatorki - będą z nami współpracować cały dzień. Zaletą dalmierzy laserowych jest nie tylko wygodny pomiar, ale także kilka dodatkowych funkcji, których nie znajdzie się w innych narzędziach tego typu. Mowa tutaj chociażby o rozbudowanych  funkcjach Pitagorasa, dzięki którym zmierzymy pośrednie pomiary wysokości i szerokości w miejscach niedostępnych. Gdzie szukać takich smaczków? Chociażby w dalmierzach laserowych Nivel System.

Biorąc pod uwagę, że jeszcze niedawno wielu pracowników firm korzystało ze zwykłych sznurków czy miar, które mogły dać fatalny wynik pomiaru, dzisiejszy świat jest w pełni przygotowany na przyjęcie techniki, która na placu budowy zrobi dzień nie tylko pracownikom, ale nierzadko także geodetom, którzy również posługują się dalmierzami laserowymi. Trudne warunki pomiaru? Miejsca niedostępne? Słaba bateria? Nie z dalmierzami laserowymi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.