› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne

› inwestycje miejskie ponad rok temu    20.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
4 zdjęćTereny inwestycyjne Terkawki znajdują się w sąsiedztwie drogi S-22Tereny inwestycyjne Terkawki znajdują się w sąsiedztwie drogi S-22 fot. Rafał Kadłubowski

Ponad 100 ha terenu inwestycyjnego Terkawka w Elblągu przy drodze S-22 będzie przeznaczone pod Centrum Usług Logistycznych. Obecnie trwa opracowywanie szczegółowej koncepcji zagospodarowania terenu, co pozwoli w niedalekiej przyszłości prowadzić inwestycje w tej części miasta.

Wyłoniony w przetargu zespół projektowy, który opracowuje ogólną koncepcję zagospodarowania 190 ha terenów zlokalizowanych we wschodniej części Elbląga, zaprezentował przedstawicielom Gminy Miasto Elbląg trzy warianty zagospodarowania Terkawki. Do dalszych prac koncepcyjnych zostały przyjęte założenia opierające się na wariancie III układu drogowego, w którym położono nacisk na maksymalne wykorzystanie powierzchni przeznaczonej pod Centrum Usług Logistycznych tj. ok. 100 ha. Następnym etapem prac projektowych jest opracowanie przez projektantów koncepcji szczegółowej zagospodarowania terenu określającej m.in.: układ drogowy wewnątrz obszaru, przebieg sieci infrastruktury technicznej, koncepcję odwodnienia terenu i regulacji stosunków wodnych oraz szacunkową analizę kosztów przygotowania terenu pod przyszłe inwestycje.

Koncepcja szczegółowa została przedłożona władzom Elbląga i jest na etapie uzgadniania. Powołany przez Prezydenta Zespół ds. realizacji Projektu, przesłał do biura projektowego zastrzeżenia oraz wnioski do przekazanych opracowań. Do końca sierpnia br. został wyznaczony termin na uzupełnienie opracowań oraz uwzględnienie uwag i wniosków. Uzgodnienie i zakończenie etapu prac nad koncepcją szczegółową będzie podstawą do prac związanych z opracowaniem pełnej dokumentacji projektowej.

Dokumentacja przygotowywana jest w ramach realizacji projektu "Terkawka – kompleksowe przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w Elblągu". Jest to pierwszy etap procesu, którego celem jest zagospodarowanie terenu byłego poligonu wojskowego z zyskiem dla miasta i elblążan. Opracowana dokumentacja pozwoli niebawem rozpocząć realizację inwestycji polegających na budowie dróg dojazdowych do terenów inwestycyjnych wraz z uzbrojeniem. Projekt przewiduje: opracowanie badań geotechnicznych, nośności gruntu, poziomu lustra, wód gruntowych, koncepcję zagospodarowania obszaru, dokumentację techniczną i projektowo-budowlaną uzbrojenia terenu, a także raport oddziaływania na środowisko.

Dokumentacja ma być gotowa wraz z końcem bieżącego roku.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.