› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne

› inwestycje miejskie ponad rok temu    20.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
4 zdjęćTereny inwestycyjne Terkawki znajdują się w sąsiedztwie drogi S-22Tereny inwestycyjne Terkawki znajdują się w sąsiedztwie drogi S-22 fot. Rafał Kadłubowski

Ponad 100 ha terenu inwestycyjnego Terkawka w Elblągu przy drodze S-22 będzie przeznaczone pod Centrum Usług Logistycznych. Obecnie trwa opracowywanie szczegółowej koncepcji zagospodarowania terenu, co pozwoli w niedalekiej przyszłości prowadzić inwestycje w tej części miasta.

Wyłoniony w przetargu zespół projektowy, który opracowuje ogólną koncepcję zagospodarowania 190 ha terenów zlokalizowanych we wschodniej części Elbląga, zaprezentował przedstawicielom Gminy Miasto Elbląg trzy warianty zagospodarowania Terkawki. Do dalszych prac koncepcyjnych zostały przyjęte założenia opierające się na wariancie III układu drogowego, w którym położono nacisk na maksymalne wykorzystanie powierzchni przeznaczonej pod Centrum Usług Logistycznych tj. ok. 100 ha. Następnym etapem prac projektowych jest opracowanie przez projektantów koncepcji szczegółowej zagospodarowania terenu określającej m.in.: układ drogowy wewnątrz obszaru, przebieg sieci infrastruktury technicznej, koncepcję odwodnienia terenu i regulacji stosunków wodnych oraz szacunkową analizę kosztów przygotowania terenu pod przyszłe inwestycje.

Koncepcja szczegółowa została przedłożona władzom Elbląga i jest na etapie uzgadniania. Powołany przez Prezydenta Zespół ds. realizacji Projektu, przesłał do biura projektowego zastrzeżenia oraz wnioski do przekazanych opracowań. Do końca sierpnia br. został wyznaczony termin na uzupełnienie opracowań oraz uwzględnienie uwag i wniosków. Uzgodnienie i zakończenie etapu prac nad koncepcją szczegółową będzie podstawą do prac związanych z opracowaniem pełnej dokumentacji projektowej.

Dokumentacja przygotowywana jest w ramach realizacji projektu "Terkawka – kompleksowe przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w Elblągu". Jest to pierwszy etap procesu, którego celem jest zagospodarowanie terenu byłego poligonu wojskowego z zyskiem dla miasta i elblążan. Opracowana dokumentacja pozwoli niebawem rozpocząć realizację inwestycji polegających na budowie dróg dojazdowych do terenów inwestycyjnych wraz z uzbrojeniem. Projekt przewiduje: opracowanie badań geotechnicznych, nośności gruntu, poziomu lustra, wód gruntowych, koncepcję zagospodarowania obszaru, dokumentację techniczną i projektowo-budowlaną uzbrojenia terenu, a także raport oddziaływania na środowisko.

Dokumentacja ma być gotowa wraz z końcem bieżącego roku.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
 • Dawny poligon zamieni się w tereny logistyczne
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.