› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Depilacja laserowa – czy to zabieg dla każdego?

› bieżące ponad rok temu    16.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Depilacja laserowa – czy to zabieg dla każdego?

Z depilacji laserowej korzysta coraz więcej kobiet i mężczyzn. W zasadzie nie ma lepszego sposobu na pozbycie się zbędnego owłosienia, ponieważ tylko zabieg laserowy usuwa włos w całości (wraz z cebulką i mieszkiem włosowym) i pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów. Kiedy laserowa depilacja jest dobrym pomysłem, a kiedy lepiej pozostać przy tradycyjnych metodach usuwania owłosienia? Podpowiadamy.

Depilacja laserowa – wskazania i przeciwwskazania

Depilację laserową można wykonać w obrębie każdej części ciała, która sprawia dyskomfort spowodowany nadmiernym owłosieniem. Zdecydowanie najczęściej decydujemy się na depilację laserową nóg. Epilacja polecana jest też w przypadku miejsc najbardziej wrażliwych, narażonych na podrażnienia podczas tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Depilacja laserowa bikini, pach, twarz lub okolic sutków jest bezpieczna i raz na zawsze eliminuje problem krostek po goleniu czy wrastających włosków. Zapobiega też zapaleniu mieszków włosowych.

Ale nie każdy może skorzystać z dobrodziejstw laseroterapii. Wśród przeciwwskazań do depilacji laserowej należy wymienić m.in.:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • obszerne poparzenia skóry,
  • łuszczycę,
  • bielactwo,
  • cukrzycę,
  • epilepsję,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • stosowanie kremów i maści na bazie retinolu,
  • zażywanie leków i ziół światłouczulających.

Epilacja laserowa a jasne włosy

Usuwanie owłosienia laserem możliwe jest dzięki temu, że energia lasera reaguje z melaniną (barwnikiem zawartym we włosach). W efekcie światło lasera niszczy włos całkowicie – łącznie z cebulką i mieszkiem włosowym. Jeszcze do niedawna depilacja laserowa była zabiegiem nieosiągalnym dla osób o jasnych włosach, ponieważ starszego typu urządzenia reagowały tylko na wysokie stężenie barwnika. Nowoczesne lasery do depilacji przezwyciężyły tę przeszkodę. Przykładem jest laser Motus, który przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki używany jest właśnie do usuwania bardzo cienkich i jasnych włosów. Dzięki wysokiej mocy, krótkim impulsom oraz szybkiej i efektywnej absorpcji melaniny usuwanie owłosienia laserem Motus jest skuteczne nawet w przypadku włosów blond i siwych.

Usuwanie owłosienia laserem – przygotowanie, zabieg i efekty

Na depilację laserową najlepiej jest wybrać się do kliniki medycyny estetycznej. W takim miejscu zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego kosmetologa, nie ma więc mowy o braku profesjonalizmu.

Przygotowania do epilacji laserowej należy rozpocząć nawet miesiąc przed planowanym zabiegiem. O tym trzeba pamiętać:

  • Przez kilka tygodni przed pierwszą epilacją oraz w trakcie serii zabiegów nie można opalać skóry – depilacja laserowa na świeżej opaleniźnie jest niebezpieczna. Nie można też korzystać z solarium ani stosować samoopalaczy.
  • Około dwóch tygodni wcześniej należy odstawić leki i zioła o działaniu światłouczulającym, np. dziurawiec i nagietek.
  • Dzień przed epilacją lub tego samego dnia rano trzeba dokładnie ogolić obszar, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Włoski należy usunąć za pomocą maszynki do golenia, uważając, żeby nie podrażnić skóry. 
  • W dniu zabiegu zrezygnuj z balsamów do ciała, kremów do twarzy i makijażu.

Depilacja laserowa wykonywana jest na skórze pokrytej olejkiem lub żelem, co ułatwia ruch głowicy po skórze. W zależności od rodzaju lasera wykonywane są albo pojedyncze „strzały” światłem lasera, albo płynne ruchy po powierzchni skóry. Procedura trwa od kilku do kilkunastu minut. Zabieg jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Nowoczesne lasery do depilacji wyposażone są w systemy chłodzenia, co pozwoliło na prawie całkowite zniwelowanie odczuć bólowych.

Epilację laserową, dla uzyskania pożądanych efektów, należy powtórzyć od 4 do 8 razy. Liczba i częstotliwość zabiegów zależą od: rodzaju użytego lasera, depilowanego obszaru oraz grubości i koloru owłosienia. Plan laseroterapii ustala kosmetolog.

Jeżeli zastanawiasz się, czy laserowe usuwanie owłosienia jest odpowiednim zabiegiem dla Ciebie, umów się na konsultację ze specjalistą w Klinice Miracki Warszawa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.