› poradnik |
ponad rok temu
11.08.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Urządzając dom czy mieszkanie zawsze sporo czasu poświęcamy aranżacji salonu. Jest to pomieszczenie, które powinno pełnić funkcję reprezentacyjną, a jednocześnie zapewniać domownikom maksymalny komfort i tworzyć przestrzeń do wspólnego odpoczynku i zabawy. Zwykle centralne miejsce w salonie zajmuje sofa, nierzadko w parze z fotelem lub fotelami. Jednak coraz chętniej wybieraną alternatywą są narożniki, czyli meble tapicerowane niejako łączące w sobie funkcję sofy, fotela czy nawet szezlonga. Nowoczesny narożnik doskonale odnajduje się w każdym wnętrzu urządzonym we współczesnym stylu.
Narożniki mają kilka bardzo istotnych zalet, które decydują o ich stale rosnącej popularności. Po pierwsze: są super praktyczne. Kupując jeden mebel możemy sobie zapewnić niemal taką samą funkcjonalność, jak w przypadku połączenia sofy i fotela, oszczędzając przy tym dużo miejsca.
Designerski narożnik może stanowić główny element dekoracyjny w salonie i wyznaczać jego styl lub perfekcyjnie wpisywać się w aranżację pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na tym, aby szybko odmienić wygląd salonu, a jednocześnie potrzebujesz wygodnego miejsca do spędzania rodzinnych wieczorów, to nowoczesny narożnik będzie strzałem w dziesiątkę.
Narożniki są również bardzo uniwersalne pod względem designu. Śmiało możesz zdecydować się na taki mebel niezależnie od tego, w jakim współczesnym kierunku stylistycznym zamierzasz podążać. Bardzo dobrym przykładem mogą być tutaj narożniki od Adriana Furniture, utrzymane w modnej, szarej kolorystyce, idealnie pasujące do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy nawet loftowym.
Nie zapominajmy również o wygodzie. Z uwagi na dużą powierzchnię do siedzenia i leżenia, narożniki bez trudu mieszczą całą rodzinę, która może wypoczywać blisko siebie. Pod tym względem designerski narożnik zdecydowanie dystansuje klasyczny zestaw, czyli sofa + fotel (gdzie zawsze ktoś musi siedzieć osobno).
Warto jeszcze wspomnieć o tym, że nowoczesny narożnik jest bardzo ustawnym meblem, który bez większego problemu można wpasować w pomieszczenie o właściwie dowolnym układzie architektonicznym. Narożnik możesz ustawić na środku pomieszczenia, pod ścianą, w – nomen omen – narożniku i w każdym z tych wariantów będzie on stanowić ozdobę salonu, zapewniając przy tym bardzo wysoki komfort korzystania z mebla. Również pod tym względem narożniki zdecydowanie dystansują sofę, nie wspominając już o zawsze problematycznych fotelach.
Jest to uzależnione przede wszystkim od Twoich preferencji estetycznych. Zacznij więc od zastanowienia się, jaki kierunek w designie najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj przy tym, że narożniki są na tyle ekspansywnymi meblami (z uwagi na rozmiar), że wygląd tego elementu wyposażenia będzie rzutować na styl całego pomieszczenia. Nie popełnij więc błędu polegającego na tym, że kupujesz nowoczesny narożnik do salonu urządzonego klasycznie, może nawet rustykalnie – doszłoby tutaj do typowego chaosu stylistycznego.
Kolejną kwestią jest rozmiar narożnika. Tutaj sprawa wydaje się być prosta: ustalamy, w którym miejscu mebel ma stanąć, następnie chwytamy miarę i sprawdzamy, czy nie wpłynie to na efekt zagracenia salonu. Ważnym wyznacznikiem jest także liczebność rodziny.
Jeśli mieszkacie tylko we dwójkę lub macie jedno dziecko, a jednocześnie dysponujecie dość małym salonem, to spokojnie możecie poprzestać na narożniku trzyosobowym. Natomiast w sytuacji, gdy konieczne jest wypełnienie bardzo dużej przestrzeni (salon w sporym domu), a z mebla jednocześnie ma korzystać np. 5 osób, warto już postawić na designerski narożnik w rozmiarze XL.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |