› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce.

Dezodoryzacja na co dzień

› poradnik 10 miesięcy temu    30.11.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dezodoryzacja na co dzień

Dezodoryzacja polega na usunięciu niechcianego zapachu. Jest to jeden z tych procesów, które wykonujemy regularnie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dziej się tak, ponieważ z technicznego punktu widzenia jeżeli jakikolwiek zapach uznamy za niepożądany, a następnie go usuniemy lub chociażby zniwelujemy, dokonamy dezodoryzacji.

Najłatwiej wytłumaczyć, czym w gruncie rzeczy jest dezodoryzacja, na codziennych przykładach. I tak używając kostki toaletowej czy odświeżacza powietrza dokonujemy procesu dezodoryzacji. Podobnie jest z antyperspirantem czy przyprawami stosowanymi podczas gotowania. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju działanie będzie najbardziej skuteczne wtedy, gdy usuniemy źródło zapachu, a nie wówczas, gdy po prostu zamaskujemy nieprzyjemną woń.

W jaki sposób to zrobić? Na przykład dobrej jakości antyperspiranty znacznie utrudniają wydzielanie potu, a także ograniczają namnażanie się bakterii oraz spowalniają reakcje chemiczne, których efektem jest powstawanie przykrej woni. Specjalne filtry, na przykład te znajdujące się w odświeżaczach powietrza, potrafią „wyłapywać” cząsteczki nieprzyjemnie pachnącej substancji z powietrza lub wody. Nas jednak najbardziej interesują rozwiązania bazujące na utlenianiu nieprzyjemnie pachnących cząsteczek, ponieważ efekt takiej dezodoryzacji jest najtrwalszy. Idealnym przykładem takiego działania jest ozonowanie, które może być zastosowane jako sposób na dezynfekcję, jak i na usunięcie dowolnego odoru, również w skali przemysłowej.

Profesjonalna dezodoryzacja ozonem

W jakich przypadkach warto zdecydować się na dezodoryzację ozonem?

 • W mieszkaniu unoszą się nieprzyjemne poremontowe zapachy chemii budowlanej lub materiałów budowlanych.
 • W mieszkaniu unoszą się zapachy stęchlizny (na przykład po zalaniu), spalenizny (po pożarze) lub odzwierzęce.
 • Z pomieszczenia chcemy usunąć zapachy, których przyczyną są niskie standardy sanitarne, ewentualnie zapach papierosów.
 • W pomieszczeniu został rozlany kwas masłowy.
 • Chcemy usunąć odór rozkładu resztek organicznych, chociażby z budynków gospodarczych czy różnego rodzaju instalacji. Dotyczy to również woni odchodów zwierzęcych, na przykład ptasich z zaniedbanego strychu w domu jednorodzinnym lub kamienicy.

Oczywiście wyżej zaprezentowane sytuacje nie są jedynymi, w przypadku których dezodoryzacja ozonem może być optymalnym wyborem. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio przeprowadzone ozonowanie jest też metodą dezynfekcji. A tego rodzaju działanie z pewnością będzie pożądane chociażby wtedy, gdy przyczyną zapachów, które chcemy usunąć, są substancje stanowiące ewentualne zagrożenie biologiczne.

Z tego względu jeśli zależy nam na usunięciu niechcianych zapachów oraz pozbyciu się chorobotwórczych mikroorganizmów, dezodoryzacja ozonem wydaje się być optymalnym wyborem. Jeżeli dodatkowo tego rodzaju prace zostaną wykonane przez profesjonalistów, na przykład pracujących w warszawskiej firmie PSG Polska, wówczas możemy mieć pewność, że zdrowie i komfort życia naszych najbliższych pozostaną niezagrożone.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.