› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Dlaczego jednouncjowe złote monety są najlepsze dla początkujących inwestorów? Wyjaśniamy!

› bieżące ponad rok temu    9.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego jednouncjowe złote monety są najlepsze dla początkujących inwestorów? Wyjaśniamy!

Wysoka inflacja oraz tocząca się na Ukrainie wojna sprawiają, że osoby, które posiadają oszczędności zastanawiają się nad tym, jak je ulokować, aby były one naprawdę bezpieczne.

W niepewnych czasach najbardziej pewna jest inwestycja w złoto. Osoby, które interesuje inwestowanie w ten cenny kruszec mają do wyboru kilka rozwiązań. Do tych, które cieszy się naprawdę dużą popularnością zalicza się inwestowanie w złoto fizyczne. Może ono mieć postać sztabek (np. takich jak ma dealer metali szlachetnych FlyingAtom.gold) albo złotych monet bulionowych. To drugie rozwiązanie wybierane jest zdecydowanie częściej.

Czym charakteryzują się złote monety bulionowe?

Złote monety bulionowe bite są w nieograniczonym nakładzie. Tym różnią się od złotych monet kolekcjonerskich. Do określania ich miary stosowana jest uncja trojańska. Nazwa tej jednostki miary pochodzi od położonego we Francji miasta Troyes, które w okresie średniowiecza było bardzo ważnym ośrodkiem handlu. Wartość jednej uncji trojańskiej wynosi 31,1 g. Najbardziej popularne złote monety inwestycyjne ważą jedną uncję trojańską. W przypadku nie wszystkich złotych monet faktyczna masa wynosi jedną uncję. Do niektórych z nich dodawany jest stop srebra i miedzi, co sprawia, że waga tych monet jest więc wyższa.

Jakie monety inwestycyjne jednouncjowe można kupić?

Do monet, których waga wynosi dokładnie jedną uncję zalicza się:

  • Filharmoników Wiedeńskich;
  • Kanadyjskiego Liścia Klonowego;
  • Australijski Kangur.

Są to monety bite z czystego, 24 - karatowego złota. Zawierają tylko jedną uncję tego kruszcu i ważą dokładnie 31,1 g. Pozostałe złote monety z tak zwanej Wielkiej Piątki (są to Amerykański Orzeł i południowoafrykański Krugerrand) zawierają domieszki miedzi i srebra. Waga tych dwóch monet jest większa i wynosi 33,93 g. Obie te monety posiadają też próbę 916, w odróżnieniu od trzech monet jednouncjowych, których próba wynosi 999.

Dlaczego warto inwestować w jednouncjowe złote monety?

Złote monety bulionowe o wadze jednej uncji trojańskiej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z inwestowaniem w złoto. Plusem złotych monet inwestycyjnych (np. takich jak tutaj: https://flyingatom.gold/16-zlote-monety) jest to, że są one cenione na całym świecie. Ich wystandaryzowane formy sprawiają, że są one znane w najdalszych zakątkach świata, a to oznacza, że nie będzie najmniejszych problemów z tym, aby je sprzedać. Ponadto monety te można łatwo transportować. Trudności nie nastręcza również ich sprzedaż. Z łatwością też da się sprawdzić, czy są one autentyczne. Złote monety inwestycyjne ważące jedną uncję trojańską można też kupić bez problemów.

Gdzie można kupić złote monety jednouncjowe?

Złote monety inwestycyjne można dzisiaj kupić w wielu miejscach. Ich sprzedaż prowadzą między innymi mennice oraz wyspecjalizowane sklepy. Aby kupić złote monety inwestycyjne jednouncjowe, nie trzeba nawet wychodzić dzisiaj z domu. Są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Wybierając sklep internetowy, warto upewnić się, czy przesyłka będzie ubezpieczona. Ważące jedną uncję trojańską złote monety inwestycyjne można przechowywać we własnym domu albo w bankowej skrytce.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.