› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz?

› bieżące ponad rok temu    31.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz?

Znaczna część osób decyduje się na samodzielne urządzanie swojego wymarzonego M. Nie ma jednak co ukrywać – jest to spore wyzwanie logistyczne, które generuje dużą ilość czasu i wymaga od nas jasno określonej wizji tego, jak ma prezentować się nasze nowoczesne mieszkanie.

Jeśli masz wątpliwości, jaki efekt Cię zadowoli, nie masz koncepcji jak ma wyglądać Twoje M albo chcesz ściśle pilnować budżetu na wykończenie czterech ścian, współpraca z dekoratorem wnętrz będzie idealnym rozwiązaniem. Projektant wnętrz zadba o każdy detal i stworzy Ci domową przestrzeń, która jest nie tylko przytulna ale co najważniejsze – funkcjonalna.

Stereotypy dotyczące bardzo wysokich kosztów usług to nieprawda!

Niegdyś projektowanie wnętrz było kojarzone z kosztowną usługą, na którą nie mógł pozwolić sobie typowy Kowalski. Dziś staje się ono ogólnie dostępne, a studia projektowe pojawiają się nie tylko w dużych miastach (często wyszukiwany jest chociażby projektant wnętrz Gdańsk) ale też w mniejszych aglomeracjach. I co najważniejsze – cena zatrudnienia  takiego fachowca jest niewielka, sumując zakup nieruchomości oraz koszty jej wykończenia.

Dlaczego więc współpracując z architektem wnętrz, oszczędzamy gotówkę? Po pierwsze, nie tracimy czasu na samodzielne szukanie materiałów, porównywanie ofert i wizyty w marketach budowlanych bądź sklepach meblowych. Architekt wnętrz jest w stanie dokładnie wyliczyć ilość niezbędnych do remontu materiałów (nie kupujemy w nadwyżkach), często ma zagwarantowane rozsądne zniżki u dostawców, orientuje się w nowych promocjach. Otrzymujemy od niego kompleksowy projekt, wraz z  pełnym kosztorysem – wszystko w ustalonym przez nas przedziale budżetowym (określamy wcześniej, jaką cenę jesteśmy w stanie przeznaczyć na aranżację metra kwadratowego powierzchni). Jeśli nasze fundusze są ograniczone, to dobrym pomysłem jest zamówienie projektu tylko tego wnętrza, które jest dla Nas najważniejsze albo sprawia największe trudności aranżacyjne np. samej łazienki bądź kuchni. Projektanci wnętrz Trójmiasto spełniają więc marzenia o tym, by nowoczesne mieszkanie było możliwe do posiadania przez każdego z Nas!

Jak wygląda prawidłowe projektowanie? Tłumaczy projektant wnętrz Gdynia

Zadaniem architekta jest dokładne poznanie potrzeb Klienta – najważniejsza jest więc komunikacja, umiejętność słuchania i wybadanie oczekiwań drugiej strony. „Dobry projektant wnętrz musi posiadać bogatą wiedzę nie tylko z zakresu budownictwa, materiałów, instalacji itp. ale również mieć duszę artysty i zmysł estetyczny, by zwizualizować pięknie urządzone, wygodne oraz ergonomiczne wnętrza, w których wszyscy domownicy będą czuć się przytulnie. Architekt spełnia więc marzenia Klientów ale nigdy nie forsuje za wszelką cenę swoich wizji.” – tłumaczą projektanci wnętrz z Trójmiasto.

Po zebraniu wstępnych informacji od Klienta, architekt wycenia koszty wykończenia mieszkania, przygotowuje wzory umów i zasady wynagrodzenia etapów prac, przedstawia czas potrzebny na opracowanie projektów. Dokonuje wszelkich pomiarów (wysokość, długość elementów konstrukcyjnych, podłączenia wodno – kanalizacyjne etc.) oraz analizuje dane techniczne mieszkania i na tej podstawie planuje całościowy układ funkcjonalny pomieszczeń.  Architekt wnętrz, dla wygody Klienta zajmuje się również zamówieniem wszystkich rekomendowanych materiałów, nadzorem sprawdzonych ekip remontowych, a jeśli mamy większy budżet – przejmuje całą rolę wykańczania lokalu „pod klucz”. To gigantyczna wygoda, oszczędność czasu i nerwów.

Architekt lub projektant wnętrz – dlaczego i czy w ogóle warto słuchać jego porad?

Projektant wnętrz to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które chcą cieszyć się funkcjonalnym mieszkaniem ale nie wiedzą, jak zabrać się za jego planowanie albo szukają inspiracji co do stylistyki wnętrz. Warto pamiętać, że nowoczesne mieszkanie to połączenie nie tylko ciekawych detali, kolorów czy mebli ale przede wszystkim miejsce, które musi charakteryzować się dogodnym rozmieszczeniem elementów, przytulnością oraz praktycznością. Podczas samodzielnego projektowania mieszkania łatwo bowiem można popełnić kilka błędów. Do najczęstszych należą m.in. zbytnie inspirowanie się zdjęciami z magazynów wnętrzarskich (najczęściej takie pokazowe aranżacje mają mało wspólnego z ergonomią), mieszanie stylów i brak konsekwencji w wyborze dominującej estetyki (powoduje to efekt chaosu), złe rozmieszczenie oświetlenia, niewłaściwy dobór mebli czy dodatków (najczęściej jest ich albo za dużo albo ich proporcje są zaburzone np. wykorzystanie dużej wyspy kuchennej w niewielkim aneksie), nietrafiony wybór kolorystyki czy sposobu łączenia barw.

Projektant wnętrz zadba o  spójny koncept, zaproponuje praktyczne rozwiązania aranżacyjne i podpowie, z czego zrezygnować. Dzięki niemu unikniemy wszelkich pomyłek i będziemy mieć gwarancję, że otrzymamy spersonalizowany projekt, zgodny z naszym budżetem i oczekiwaniami. Architekt wnętrz śledzi najnowsze trendy aranżacyjne, jest obyty z ciekawymi markami czy kolekcjami, dlatego stworzy coś eleganckiego, ponadczasowego i zgodnego z duchem czasu.

Artykuł realizowany przy współpracy architektów wnętrz z Gdańska - Zapp aranżacje

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.