› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

› poradnik 8 miesięcy temu    10.05.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Budowa domu energooszczędnego ma wiele zalet i niewiele wad. Pierwszą z kluczowych zalet budownictwa energooszczędnego jest wpływ na środowisko naturalne. Mieszkalnictwo przyjazne środowisku naturalnemu to nie tylko moda, której popularności przeminie za kilka lat a wręcz obowiązek i wyzwanie, które stawia przed nami współczesny świat.

Ograniczanie zużywanej energii oraz korzystanie z odnawialnych źródeł ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale również na nasze portfele. Ponieważ mniejsze zużycie energii jest równoznaczne z mniejszymi kosztami utrzymania. Jedyną wadą budowy domu energooszczędnego jest większy koszt wykonania projektu oraz samej budowy w porównaniu z klasycznym budownictwem. Patrząc długoterminowo wykonanie takiego domu należy traktować jako długofalową inwestycję. Ze względu na zdecydowanie niższe koszty utrzymania budowa domu energooszczędnego jest bardziej opłacalna w porównaniu do klasycznych domów.

Technologia wykonania domu energooszczędnego
 

Domy energooszczędne powinny odpowiednio projektowane, budowane oraz eksploatowane. Wydawałoby się nieznaczące elementy, jak drzwi czy okna, nabierają kolosalnego znaczenia. Dlatego etap projektowania domu energooszczędnego jest kluczowym momentem inwestycji.

Poszukując projektu domu energooszczędnego warto zajrzeć na stronę firmy budowlanej ALT-BUD http://www.altbud-domy.pl/domy-energooszczedne. Domy energooszczędne mają za zadanie oszczędnie gospodarować zasobami energetycznymi. Takiego efektu nie da się jednak uzyskać samym usytuowaniem okien czy drzwi wejściowych. Dlatego budownictwo przyjazne środowisku powinno korzystać co najmniej z jednego alternatywnego źródła energii.

Dom energooszczędny jako przyszłość budownictwa mieszkaniowego
 

Według europejskiej Dyrektywy od roku 2021 wszystkie domy budowane w Polsce muszą być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii. Dlatego domy energooszczędne w najbliższej przyszłości nie będą jedynie opcją a wręcz obowiązkiem. W Polsce budownictwo pasywne zaczęło się rozwijać w poprzednim dziesięcioleciu. Jednak domy energooszczędne nie powstają jak grzyby po deszczu ze względu na wiele czynników. Boom na takie rozwiązania jeszcze nie nadszedł. Wielu inwestorów podchodzi do innowacyjnych rozwiązań raczej nieufnie, jednak wiele niezaprzeczalnych zalet przemawia na korzyść projektowania pasywnych budynków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.