› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Mnie polecono fototapety, które powiększają wnętrze i kupiłam taką i co ciekawe... ~ Mała miBieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

› poradnik 13 dni temu    10.05.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Budowa domu energooszczędnego ma wiele zalet i niewiele wad. Pierwszą z kluczowych zalet budownictwa energooszczędnego jest wpływ na środowisko naturalne. Mieszkalnictwo przyjazne środowisku naturalnemu to nie tylko moda, której popularności przeminie za kilka lat a wręcz obowiązek i wyzwanie, które stawia przed nami współczesny świat.

Ograniczanie zużywanej energii oraz korzystanie z odnawialnych źródeł ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale również na nasze portfele. Ponieważ mniejsze zużycie energii jest równoznaczne z mniejszymi kosztami utrzymania. Jedyną wadą budowy domu energooszczędnego jest większy koszt wykonania projektu oraz samej budowy w porównaniu z klasycznym budownictwem. Patrząc długoterminowo wykonanie takiego domu należy traktować jako długofalową inwestycję. Ze względu na zdecydowanie niższe koszty utrzymania budowa domu energooszczędnego jest bardziej opłacalna w porównaniu do klasycznych domów.

Technologia wykonania domu energooszczędnego
 

Domy energooszczędne powinny odpowiednio projektowane, budowane oraz eksploatowane. Wydawałoby się nieznaczące elementy, jak drzwi czy okna, nabierają kolosalnego znaczenia. Dlatego etap projektowania domu energooszczędnego jest kluczowym momentem inwestycji.

Poszukując projektu domu energooszczędnego warto zajrzeć na stronę firmy budowlanej ALT-BUD http://www.altbud-domy.pl/domy-energooszczedne. Domy energooszczędne mają za zadanie oszczędnie gospodarować zasobami energetycznymi. Takiego efektu nie da się jednak uzyskać samym usytuowaniem okien czy drzwi wejściowych. Dlatego budownictwo przyjazne środowisku powinno korzystać co najmniej z jednego alternatywnego źródła energii.

Dom energooszczędny jako przyszłość budownictwa mieszkaniowego
 

Według europejskiej Dyrektywy od roku 2021 wszystkie domy budowane w Polsce muszą być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii. Dlatego domy energooszczędne w najbliższej przyszłości nie będą jedynie opcją a wręcz obowiązkiem. W Polsce budownictwo pasywne zaczęło się rozwijać w poprzednim dziesięcioleciu. Jednak domy energooszczędne nie powstają jak grzyby po deszczu ze względu na wiele czynników. Boom na takie rozwiązania jeszcze nie nadszedł. Wielu inwestorów podchodzi do innowacyjnych rozwiązań raczej nieufnie, jednak wiele niezaprzeczalnych zalet przemawia na korzyść projektowania pasywnych budynków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.