› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

› poradnik 3 miesiące temu    10.05.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Budowa domu energooszczędnego ma wiele zalet i niewiele wad. Pierwszą z kluczowych zalet budownictwa energooszczędnego jest wpływ na środowisko naturalne. Mieszkalnictwo przyjazne środowisku naturalnemu to nie tylko moda, której popularności przeminie za kilka lat a wręcz obowiązek i wyzwanie, które stawia przed nami współczesny świat.

Ograniczanie zużywanej energii oraz korzystanie z odnawialnych źródeł ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale również na nasze portfele. Ponieważ mniejsze zużycie energii jest równoznaczne z mniejszymi kosztami utrzymania. Jedyną wadą budowy domu energooszczędnego jest większy koszt wykonania projektu oraz samej budowy w porównaniu z klasycznym budownictwem. Patrząc długoterminowo wykonanie takiego domu należy traktować jako długofalową inwestycję. Ze względu na zdecydowanie niższe koszty utrzymania budowa domu energooszczędnego jest bardziej opłacalna w porównaniu do klasycznych domów.

Technologia wykonania domu energooszczędnego
 

Domy energooszczędne powinny odpowiednio projektowane, budowane oraz eksploatowane. Wydawałoby się nieznaczące elementy, jak drzwi czy okna, nabierają kolosalnego znaczenia. Dlatego etap projektowania domu energooszczędnego jest kluczowym momentem inwestycji.

Poszukując projektu domu energooszczędnego warto zajrzeć na stronę firmy budowlanej ALT-BUD http://www.altbud-domy.pl/domy-energooszczedne. Domy energooszczędne mają za zadanie oszczędnie gospodarować zasobami energetycznymi. Takiego efektu nie da się jednak uzyskać samym usytuowaniem okien czy drzwi wejściowych. Dlatego budownictwo przyjazne środowisku powinno korzystać co najmniej z jednego alternatywnego źródła energii.

Dom energooszczędny jako przyszłość budownictwa mieszkaniowego
 

Według europejskiej Dyrektywy od roku 2021 wszystkie domy budowane w Polsce muszą być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii. Dlatego domy energooszczędne w najbliższej przyszłości nie będą jedynie opcją a wręcz obowiązkiem. W Polsce budownictwo pasywne zaczęło się rozwijać w poprzednim dziesięcioleciu. Jednak domy energooszczędne nie powstają jak grzyby po deszczu ze względu na wiele czynników. Boom na takie rozwiązania jeszcze nie nadszedł. Wielu inwestorów podchodzi do innowacyjnych rozwiązań raczej nieufnie, jednak wiele niezaprzeczalnych zalet przemawia na korzyść projektowania pasywnych budynków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.