› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Energa
Oczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamolA co robiłeś do tej pory???? Zbierałeś piasek????? ~ WOLNY ELBLAGCzyżby Panu Stefanowi zostało trochę odpadów po zamkniętej odlewni z Pasłęka ? A może... ~ Mariusz LewandowskiByłoby super! Zbyt piękne, aby było możliwe. ~ NetaPomysł ok, ALE: 1. Co z ewentualnymi powodziami? 2. Co z "elementem" z tamtej dzielnicy miasta,... ~ AntyJeden z lepszych pomysłów ostatnich lat. Mam nadzieję, że takie miejsce powstanie. ~ AgnieszkaPo co nam ozywiac jakąs starówke??? My mieszkamy na osiedlach takich jak ul próchnika... ~ KosmitaAhahahaha! Gadki dla półgłówków.Czy pan raczył już coś kiedyś wybudować?:))))) ~ suweręW tym miejscu gdzie jest uzbrojony teren to bzdura. Tylko i wyłącznie dać działki za DARMO !... ~ ErykPowiedzcie mi kandydujący TOWARZYSZE skąd u WAS takie natchnienie? POMOŻECIE? POMOŻEMY! (Ale... ~ Anty lewak Wszystko fajnie, tyle że cały branding i key visual psu na budę, bo to nie ten obiekt. Prawdziwa... ~ Pogotowie historycznejak były takie fajne rauty na otwarcie to może przyznać tytuł szlachecki tejże zacnej Osobie... ~ koniuszy

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

› poradnik 5 miesięcy temu    10.05.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Budowa domu energooszczędnego ma wiele zalet i niewiele wad. Pierwszą z kluczowych zalet budownictwa energooszczędnego jest wpływ na środowisko naturalne. Mieszkalnictwo przyjazne środowisku naturalnemu to nie tylko moda, której popularności przeminie za kilka lat a wręcz obowiązek i wyzwanie, które stawia przed nami współczesny świat.

Ograniczanie zużywanej energii oraz korzystanie z odnawialnych źródeł ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale również na nasze portfele. Ponieważ mniejsze zużycie energii jest równoznaczne z mniejszymi kosztami utrzymania. Jedyną wadą budowy domu energooszczędnego jest większy koszt wykonania projektu oraz samej budowy w porównaniu z klasycznym budownictwem. Patrząc długoterminowo wykonanie takiego domu należy traktować jako długofalową inwestycję. Ze względu na zdecydowanie niższe koszty utrzymania budowa domu energooszczędnego jest bardziej opłacalna w porównaniu do klasycznych domów.

Technologia wykonania domu energooszczędnego
 

Domy energooszczędne powinny odpowiednio projektowane, budowane oraz eksploatowane. Wydawałoby się nieznaczące elementy, jak drzwi czy okna, nabierają kolosalnego znaczenia. Dlatego etap projektowania domu energooszczędnego jest kluczowym momentem inwestycji.

Poszukując projektu domu energooszczędnego warto zajrzeć na stronę firmy budowlanej ALT-BUD http://www.altbud-domy.pl/domy-energooszczedne. Domy energooszczędne mają za zadanie oszczędnie gospodarować zasobami energetycznymi. Takiego efektu nie da się jednak uzyskać samym usytuowaniem okien czy drzwi wejściowych. Dlatego budownictwo przyjazne środowisku powinno korzystać co najmniej z jednego alternatywnego źródła energii.

Dom energooszczędny jako przyszłość budownictwa mieszkaniowego
 

Według europejskiej Dyrektywy od roku 2021 wszystkie domy budowane w Polsce muszą być budynkami o niemal zerowym zużyciu energii. Dlatego domy energooszczędne w najbliższej przyszłości nie będą jedynie opcją a wręcz obowiązkiem. W Polsce budownictwo pasywne zaczęło się rozwijać w poprzednim dziesięcioleciu. Jednak domy energooszczędne nie powstają jak grzyby po deszczu ze względu na wiele czynników. Boom na takie rozwiązania jeszcze nie nadszedł. Wielu inwestorów podchodzi do innowacyjnych rozwiązań raczej nieufnie, jednak wiele niezaprzeczalnych zalet przemawia na korzyść projektowania pasywnych budynków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.