› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględny

Dlaczego warto zadbać o dobrą izolację dachu?

› bieżące 11 dni temu    31.03.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego warto zadbać o dobrą izolację dachu?

Dach to niesłychanie ważny element konstrukcyjny, który w dużej mierze wpływa na poziom energooszczędności budynku. Źle wykonana izolacja powoduje straty energii, a to z kolei wymusza ponoszenie większych nakładów finansowych na ogrzewanie. Czy da się temu zapobiec? Już na etapie budowania lub generalnego remontowania obiektu warto zadbać o dobre ocieplenie poddasza z wykorzystaniem odpowiednich materiałów i nowoczesnych technologii.

Czy wiesz, że nawet 30% więcej energii może uciekać przed dach w obiektach, które mają nieprawidłowo wykonaną izolację termiczną? Takie straty nie są obojętne dla Twojego komfortu termicznego, konstrukcji budynku ani wysokości opłat za ogrzewanie. Dlatego warto zadbać o ocieplenie z wykorzystaniem pianki, wełny skalnej, szklanej lub styropianu. Materiały tego rodzaju znajdziesz na https://www.diamondexpert.pl/kategoria/welna-skalna/

Komfort termiczny na poddaszu przez cały rok

Błędnym jest założenie, że dobrze wykonana izolacja dachu chroni wyłącznie przed wychładzaniem poddasza. Jest ona ważna w całorocznej eksploatacji budynku – w cieplejszych porach roku ogranicza nagrzewanie wnętrz i sprzyja utrzymaniu optymalnej temperatury. Wspomniane już skutki dla konstrukcji budynku są takie, że więźba dachowa czy ściany nie nabierają wilgoci. Pozostają suche, a to za sprawą dobrej cyrkulacji powietrza. W ten sposób wyeliminowane zostaje ryzyko pojawienia się grzybów czy pleśni. 

Likwidacja mostków termicznych

Mostki termiczne to wolne przestrzenie, przez które ciepło przedostaje się na zewnątrz, a zimne i wilgotne powietrze przenika do środka. Aby nie narażać konstrukcji ścian, stropów czy samego dachu na jego oddziaływanie, warto zadbać o szczelne ocieplenie z wykorzystaniem styropianu.

Wełna mineralna jako popularny rodzaj izolacji dachu

Rekomendowane jest układanie go w dwóch warstwach, których rozmiary powinny być bezpośrednio związane z odległością między krokwiami. W razie potrzeby można zastosować dodatkowe izolacje lub zastąpić styropian wełną mineralną. Jest ona równie popularnym materiałem wykorzystywanym do ociepleń i w elastyczny sposób przylega nawet do trudno dostępnych miejsc. Oznacza to, że zabezpieczy nie tylko główne połacie dachu, ale też wieniec i murłatę. 

Dodatkowa warstwa tuż pod dachem, a stanowi ją ocieplenie wykonane np. z wełny mineralnej lub styropianu, zapewnia optymalną ochronę całej konstrukcji. Poprawia też poziom izolacji akustycznej – chroni przed hałasem wywołanym opadami deszczu czy huczącym wiatrem. Odpowiednio dobrana, a następnie wykonana termoizolacja przylega do dachu, eliminując w ten sposób ryzyko zawilgocenia czy uszkodzenia konstrukcji nośnej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.