› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Do czego służą wkręty dociskowe i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

ponad rok temu    19.10.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Do czego służą wkręty dociskowe i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Wkręty dociskowe to elementy przydatne podczas wielu prac, w tym montażowych czy produkcyjnych. Znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle elektronicznym, budowlanym oraz motoryzacyjnym. Ich popularność wynika z dużej wytrzymałości i odporności na różnorodne czynniki, w tym, w zależności od materiału, atmosferyczne, fizyczne albo chemiczne, co gwarantuje ich długą eksploatację. Sprawdź, w jaki sposób można wykorzystać wkręt dociskowy.

Wkręty dociskowe – charakterystyka

Jeśli wybierzemy wkręty dociskowe, mamy gwarancję tego, że są to elementy złączne wysokiej jakości. Decyduje o tym materiał ich wykonania – jest to stal nierdzewna:

  • A2 – jest odporna na szkodliwe działanie wilgoci i można ją stosować nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz,
  • A4 – posiada podwyższoną wytrzymałość w przypadku korozji oraz oddziaływania ze strony kwasów i zasad.

Wkręt dociskowy imbusowy , ale także inne rodzaje wkrętów dociskowych są przeznaczone do mocowania oraz zaciskania różnych elementów, takich jak osie, wałki, detale po obróbce powierzchniowej czy długie śruby. Główne ich zadania to regulacja siły dociskania oraz wywieranie nacisku na określone miejsce. Gwarantują one, że połączenie materiałów wykonanych z metalu, drewna czy plastiku będzie stabilne, co uchroni konstrukcję przed uszkodzeniem, a nawet zniszczeniem. Do wyboru mamy wiele rodzajów tego typu elementów – przy ich zakupie musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim przeznaczenie.

Wkręt dociskowy DIN 913 i inne – do czego służą?

Niektóre wkręty dociskowebardziej polecane profesjonalistom niż amatorom i stosuje się je w określonych branżach. Chodzi w szczególności o produkcję i obsługę maszyn produkcyjnych oraz pojazdów, które wykorzystuje się w przemyśle ciężkim i stoczniowym, motoryzacji albo rolnictwie. Takie elementy złączne są przydatne również w wielu instalacjach, gdzie niezbędne jest spajanie wyrobów wykonanych ze stali.

Na szeroką skalę użytkuje się elementy złączne z gniazdem imbusowym oznaczone DIN:

  • 913 – z końcem płaskim,
  • 914 – wkręt dociskowy stożkowy,
  • 915 – z czopem walcowym,
  • 916 – z końcem wgłębionym.

Po co stosuje się wkręt dociskowy bez łba z czopem walcowym albo z końcem wgłębionym?

Jeśli chodzi o wkręty dociskowe, to w hurtowni Inoxa, która sprzedaje trwałe, wykonane ze stali nierdzewnej elementy złączne, możemy nabyć akcesoria oznaczone normą DIN. Są one przydatne nie tylko w ramach zastosowań profesjonalnych, ale również w warunkach domowych. Za ich pośrednictwem możemy uzyskać stabilne połączenia elementów:

  • mebli, w tym ogrodowych,
  • różnych konstrukcji, na przykład przemysłowych.

Temu służą na przykład wkręty DIN 417, a więc z czopem walcowym bez łba, które mają gwint na całej długości. Z kolei elementy oznaczone DIN 427 przydadzą się wszędzie tam, gdzie konieczna jest minimalizacja tarcia oraz uzyskanie wyjątkowej estetyki. Są wykorzystywane między innymi do mocowania elementów znajdujących na ścianach zewnętrznych.

Inny rodzaj to DIN 438, czyli wkręty dociskowe z końcem wgłębionym i gwintem na całej swojej długości. Możemy nabyć również elementy z rowkami, oznaczone jako DIN 551 (z końcem płaskim) lub 553 (z końcem stożkowym).

Wkręty dociskowe są przydatnymi podczas wielu prac elementami złącznymi. Dzięki nim zwiększymy trwałość połączenia, co ma duże znaczenie podczas montażu oraz obsługi maszyn i pojazdów czy tworzenia różnego typu konstrukcji. Takie akcesoria możemy stosować również w domu, podczas majsterkowania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.