› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
8 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac

Do czego użyć kleju montażowego

› poradnik 5 miesięcy temu    6.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Od materiałów, które stosowane są w czasie remontów, wymagamy natychmiastowego działania, tak aby w krótkim czasie przejść do kolejnych zaplanowanych czynności. O ile w niedalekiej jeszcze przeszłości przeszkodą w szybkim sfinalizowaniu działań budowlanych i wykończeniowych było powolne wiązanie i niewystarczająca skuteczność klejów, obecnie produkowane kleje montażowe stanowią na tym polu nową jakość.

Kleje, które pamiętają nasi rodzice
 

Niedostępność specjalistycznych i nowoczesnych materiałów budowlanych w czasach „przedhipermarketowych” sprawiała, że możliwe było korzystanie z niewielu preparatów. Przykładami takich są kleje, których nazwy do dzisiaj są powszechnie kojarzone z materiałami stosowania: guma arabska do papieru, wikol do drewna, butapren do wyrobów kauczukowych. Obecnie ich odpowiednikami są kleje montażowe działające błyskawicznie, odporne na wilgoć i warunki pogodowe, dające trwałość wiązania i łatwe w użyciu.

Czy istnieje uniwersalny klej montażowy?
 

Materiały budowlane i wykończeniowe, które stosowane są powszechnie, są zróżnicowane względem zawartości składników wchodzących w niekorzystne reakcje z substancjami składającymi się na kleje. Przykładem tego jest styropian – popularny izolator termiczny. Jego użycie na elewacji czy ścianach wewnętrznych wymaga użycia specjalistycznego kleju, który nie roztopi spienionych granulek polistyrenowych. Inną kwestią jest niska skuteczność klejów na materiałach pokrytych teflonem – te na szczęście w remontach i na budowie nie są wykorzystywane.

do-czego-uzyc-kleju-montazowego-1.jpg

Cechy skutecznego kleju montażowego
 

Ponieważ kleje montażowe wykorzystywane są w wielu przypadkach doraźnie, wymaganymi cechami są skuteczność i szybkość wiązania, a także możliwość zastosowania na wielu materiałach. Klejona powierzchnia powinna być też odporna na wilgoć i zmienne warunki temperaturowe, co umożliwia zastosowanie kleju na zewnątrz budynków. Jeśli klejone powierzchnie pracują, na przykład drewniane lub ceramiczne elementy okładzin podłogowych, klej montażowy musi cechować się elastycznością – w przeciwnym razie wykruszy się na skutek działających na niego sił. Przykładem preparatu, który spełnia powyższe warunki, jest klej Mamut.

Klej montażowy do natychmiastowego użycia
 

Spoiwo takie jak klej montażowy Mamut jest natychmiast gotowe do użycia i nie wymaga uprzedniego mieszania składników. Ważne jednak, by nakładać klej na odczyszczoną powierzchnię – powinna być ona pozbawiona tłustych plam, luźnych cząstek i pyłu. Warto zapoznać się z informacjami zawartymi na karcie produktu, na której producent wymienia możliwe zastosowania kleju i wymienia substancje i materiały, na które spoiwo zadziała niekorzystnie lub okaże się nieskuteczne.

do-czego-uzyc-kleju-montazowego-2.jpg

Dlaczego kleje montażowe sprzedawane są w kartuszach?
 

Chociaż opakowania klejów montażowych mają różną wielkość – od niewielkich tubek do wykorzystywanych na budowach celofanowych wkładów bez aplikatora – szczególnie korzystne jest wykorzystanie kartuszy – wymiennych pojemników umieszczanych w wyciskaczach. Powodem tego jest łatwa wymiana, precyzyjnie działający mechanizm aplikacji i możliwość użycia w miejscach o ograniczonym dostępie. Dzięki plastikowej końcówce nakręcanej lub nakładanej na kartusz możliwe jest wypełnienie klejem szczelin o różnej wielkości – wystarczy w odpowiednim miejscu przyciąć końcówkę i skierować klej wprost między klejone elementy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.