› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, plac" [82] 18.25. Jedno- i wielowyrazowe nazwy dzielnic, ulic, placów, rynków, ogrodów, parków,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23

Do wzięcia 40 tysięcy za zmianę na ogrzewanie bez pyłów

› inwestycje miejskie 11 miesięcy temu    12.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. www.jasienica24

Do zmiany ogrzewania na bardziej ekologiczne przekonuje tylko kasa. Kontrole niewiele dają. W budżecie miasta przewidziano 40 tys. zł na program, dzięki któremu będzie można zdobyć dofinansowanie. Jeszcze w styczniu w Biuletynie Informacji Publicznej urzędnicy opublikują szczegóły w regulaminie, po podpisaniu go przez prezydenta Elbląga.

Elbląg posiada program ochrony powietrza. Miasto ma ograniczyć emisję szkodliwych substancji z ogrzewania indywidualnego o 75 procent do 31 grudnia 2023 roku. Na to potrzebne są pieniądze. W 2017 roku miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł. Jeszcze w styczniu będzie w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowany regulamin, z którego dowiemy się jak uzyskać dofinansowanie za zmianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. Jeszcze takiej możliwości elblążanie nie mieli.

Pieniądze, według programu ochrony powietrza można uzyskać za wymianę pieców na: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne oraz za odnawialne nisko emisyjne źródła energii np. kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz termomodernizację lub termoizolację budynków.

Program ochrony powietrza został opracowany ze względu na przekroczenie w 2011 roku „ poziomu docelowego benzo(a)pirenu w strefie miasto Elbląg”. Celem wdrożenia dokumentu było przywrócenie standardów jakości powietrza, a przez to poprawę warunków życia mieszkańców.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Realny Polak
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
40 tys. zł podzielone na 150 tys. Mieszkańców Elbląga daje 0,26 gr to akurat starczy na zapałki do pieca.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komik
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
dobry żart
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.