› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Do wzięcia 40 tysięcy za zmianę na ogrzewanie bez pyłów

› inwestycje miejskie 9 miesięcy temu    12.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. www.jasienica24

Do zmiany ogrzewania na bardziej ekologiczne przekonuje tylko kasa. Kontrole niewiele dają. W budżecie miasta przewidziano 40 tys. zł na program, dzięki któremu będzie można zdobyć dofinansowanie. Jeszcze w styczniu w Biuletynie Informacji Publicznej urzędnicy opublikują szczegóły w regulaminie, po podpisaniu go przez prezydenta Elbląga.

Elbląg posiada program ochrony powietrza. Miasto ma ograniczyć emisję szkodliwych substancji z ogrzewania indywidualnego o 75 procent do 31 grudnia 2023 roku. Na to potrzebne są pieniądze. W 2017 roku miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł. Jeszcze w styczniu będzie w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowany regulamin, z którego dowiemy się jak uzyskać dofinansowanie za zmianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. Jeszcze takiej możliwości elblążanie nie mieli.

Pieniądze, według programu ochrony powietrza można uzyskać za wymianę pieców na: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne oraz za odnawialne nisko emisyjne źródła energii np. kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz termomodernizację lub termoizolację budynków.

Program ochrony powietrza został opracowany ze względu na przekroczenie w 2011 roku „ poziomu docelowego benzo(a)pirenu w strefie miasto Elbląg”. Celem wdrożenia dokumentu było przywrócenie standardów jakości powietrza, a przez to poprawę warunków życia mieszkańców.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Realny Polak
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
40 tys. zł podzielone na 150 tys. Mieszkańców Elbląga daje 0,26 gr to akurat starczy na zapałki do pieca.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komik
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
dobry żart
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.