› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

Do wzięcia 40 tysięcy za zmianę na ogrzewanie bez pyłów

› inwestycje miejskie ponad rok temu    12.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. www.jasienica24

Do zmiany ogrzewania na bardziej ekologiczne przekonuje tylko kasa. Kontrole niewiele dają. W budżecie miasta przewidziano 40 tys. zł na program, dzięki któremu będzie można zdobyć dofinansowanie. Jeszcze w styczniu w Biuletynie Informacji Publicznej urzędnicy opublikują szczegóły w regulaminie, po podpisaniu go przez prezydenta Elbląga.

Elbląg posiada program ochrony powietrza. Miasto ma ograniczyć emisję szkodliwych substancji z ogrzewania indywidualnego o 75 procent do 31 grudnia 2023 roku. Na to potrzebne są pieniądze. W 2017 roku miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł. Jeszcze w styczniu będzie w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowany regulamin, z którego dowiemy się jak uzyskać dofinansowanie za zmianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. Jeszcze takiej możliwości elblążanie nie mieli.

Pieniądze, według programu ochrony powietrza można uzyskać za wymianę pieców na: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne oraz za odnawialne nisko emisyjne źródła energii np. kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz termomodernizację lub termoizolację budynków.

Program ochrony powietrza został opracowany ze względu na przekroczenie w 2011 roku „ poziomu docelowego benzo(a)pirenu w strefie miasto Elbląg”. Celem wdrożenia dokumentu było przywrócenie standardów jakości powietrza, a przez to poprawę warunków życia mieszkańców.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Realny Polak
ponad rok temu ocena: 100%  2
40 tys. zł podzielone na 150 tys. Mieszkańców Elbląga daje 0,26 gr to akurat starczy na zapałki do pieca.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komik
ponad rok temu ocena: 100%  1
dobry żart
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.