› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Do wzięcia 40 tysięcy za zmianę na ogrzewanie bez pyłów

› inwestycje miejskie ponad rok temu    12.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Do wzięcia 40 tysięcy za zmianę na ogrzewanie bez pyłów  fot. www.jasienica24

Do zmiany ogrzewania na bardziej ekologiczne przekonuje tylko kasa. Kontrole niewiele dają. W budżecie miasta przewidziano 40 tys. zł na program, dzięki któremu będzie można zdobyć dofinansowanie. Jeszcze w styczniu w Biuletynie Informacji Publicznej urzędnicy opublikują szczegóły w regulaminie, po podpisaniu go przez prezydenta Elbląga.

Elbląg posiada program ochrony powietrza. Miasto ma ograniczyć emisję szkodliwych substancji z ogrzewania indywidualnego o 75 procent do 31 grudnia 2023 roku. Na to potrzebne są pieniądze. W 2017 roku miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł. Jeszcze w styczniu będzie w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowany regulamin, z którego dowiemy się jak uzyskać dofinansowanie za zmianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. Jeszcze takiej możliwości elblążanie nie mieli.

Pieniądze, według programu ochrony powietrza można uzyskać za wymianę pieców na: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne oraz za odnawialne nisko emisyjne źródła energii np. kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz termomodernizację lub termoizolację budynków.

Program ochrony powietrza został opracowany ze względu na przekroczenie w 2011 roku „ poziomu docelowego benzo(a)pirenu w strefie miasto Elbląg”. Celem wdrożenia dokumentu było przywrócenie standardów jakości powietrza, a przez to poprawę warunków życia mieszkańców.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Realny Polak
ponad rok temu ocena: 100%  2
40 tys. zł podzielone na 150 tys. Mieszkańców Elbląga daje 0,26 gr to akurat starczy na zapałki do pieca.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komik
ponad rok temu ocena: 100%  1
dobry żart
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.