› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodo

Do wzięcia 40 tysięcy za zmianę na ogrzewanie bez pyłów

› inwestycje miejskie ponad rok temu    12.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. www.jasienica24

Do zmiany ogrzewania na bardziej ekologiczne przekonuje tylko kasa. Kontrole niewiele dają. W budżecie miasta przewidziano 40 tys. zł na program, dzięki któremu będzie można zdobyć dofinansowanie. Jeszcze w styczniu w Biuletynie Informacji Publicznej urzędnicy opublikują szczegóły w regulaminie, po podpisaniu go przez prezydenta Elbląga.

Elbląg posiada program ochrony powietrza. Miasto ma ograniczyć emisję szkodliwych substancji z ogrzewania indywidualnego o 75 procent do 31 grudnia 2023 roku. Na to potrzebne są pieniądze. W 2017 roku miasto przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł. Jeszcze w styczniu będzie w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowany regulamin, z którego dowiemy się jak uzyskać dofinansowanie za zmianę ogrzewania na bardziej ekologiczne. Jeszcze takiej możliwości elblążanie nie mieli.

Pieniądze, według programu ochrony powietrza można uzyskać za wymianę pieców na: podłączenie do sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne oraz za odnawialne nisko emisyjne źródła energii np. kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz termomodernizację lub termoizolację budynków.

Program ochrony powietrza został opracowany ze względu na przekroczenie w 2011 roku „ poziomu docelowego benzo(a)pirenu w strefie miasto Elbląg”. Celem wdrożenia dokumentu było przywrócenie standardów jakości powietrza, a przez to poprawę warunków życia mieszkańców.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Realny Polak
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
40 tys. zł podzielone na 150 tys. Mieszkańców Elbląga daje 0,26 gr to akurat starczy na zapałki do pieca.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komik
ponad rok temu ocena: 100%  1
dobry żart
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.