› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Dobra firma remontowa, czyli jaka? Sprawdź referencje, opinie i sprzęt

› bieżące ponad rok temu    26.04.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dobra firma remontowa, czyli jaka? Sprawdź referencje, opinie i sprzęt

Początek wiosny to już odpowiedni czas, aby zabrać się za remont domu i mieszkania. Jeśli nie masz czasu lub doświadczenia, modernizację nieruchomości możesz zlecić zewnętrznej firmie wykończeniowej. Pytanie tylko: jak ocenić, która z nich wywiąże się z umowy? O tym przeczytasz w dzisiejszej publikacji.

Wybieramy fachowców do prac wykończeniowych

Ostateczny wybór firmy, która miałaby przeprowadzić remont twojego domu lub mieszkania wcale nie jest tak trudny, jak może ci się wydawać.

Brak smykałki do układania glazury, terakoty, malowania ścian, układania drewnianych paneli i szlifowania gładzi to jeszcze nie powód do zmartwień. Jeśli wiesz, gdzie i jak szukać, to znalezienie rzetelnego wykonawcy nie zamie ci więcej niż kilka godzin.

Z polecenia znajomych, czy ogłoszenia internetowego?

Firmę budowlano-remontową możesz wybrać na dwa sprawdzone sposoby:

 • korzystając z rekomendacji kogoś znajomego,

 • przeglądać powszechnie dostępne bazy skupiające społeczności fachowców.

Fachowiec z polecenia to rzeczywiście dobry pomysł, ale pamiętaj, że jakość pracy, która być może odpowiadała komuś z twojej rodziny, niekoniecznie będzie wpisywała się w twoje oczekiwania. To szczególnie ważne, jeśli chcesz zlecić bardziej skomplikowane prace i zależy ci na zgranym zespole kilku specjalistów.

Firmę specjalizującą się w pracach wykończeniowych możesz znaleźć także w sieci. Najważniejsze, abyś posługiwał się wiarygodnymi serwisami, w których opinie są weryfikowane przez zespół moderatorów i pokrywały się z rzeczywiście zrealizowanymi zleceniami.

I tak np. za pośrednictwem Budrank.pl masz możliwość wyboru spośród kilkuset różnych podmiotów, które są oceniane według kilku podstawowych kryteriów, a w tym m.in.:

 • jakości kontaktu,

 • jakości realizacji powierzonego zlecenia,

 • terminowego wywiązania się z prac.

Tymi kryteriami możesz się sugerować

Na chwilę zanim podpiszesz umowę z firmą wykonawczą, która zrealizuje długo oczekiwany remont zwróć uwagę na staż fachowców, ich dotychczasowe realizacje, ukończone kursy praktyczne oraz referencje zadowolonych klientów.

Pewnym wskaźnikiem może być także poziom wykształcenia pracowników, a także ostateczna kwota na kosztorysie. Oczywiście nie licz, że najtańsza firma remontowa jaką znajdziesz na rynku, to właśnie ta, która w 100% wywiąże się z umowy, ale powinieneś być świadomym uśrednionych cen za wybrane prace, np. szlifowanie gładzi lub układanie terakoty.

W sieci szukaj cenników budowlanych i porównaj cenę za zrealizowany remont ze standardowymi kwotami przyjmowanymi przez innych specjalistów.

Do generalnego remontu możesz zatrudnić kilka ekip

Planujesz generalny remont domu i masz na to zarezerwowane kilkadziesiąt tys. złotych? Obowiązki rozłóż między kilka ekip, a fachowców zawsze dobieraj według ich specjalizacji.

- -

Publikacja przy współpracy z zespołem serwisu www.budrank.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.