› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Ostatnio oglądałem ciekawe i tanie meble i mam zamiar zrobić zakup   Czy ktoś z was... ~ MAĆKOLACTak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag

Dobry odkurzacz – na co zwrócić uwagę?

› poradnik ponad rok temu    8.06.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dobry odkurzacz – na co zwrócić uwagę?

Odkurzacz to jeden z najpopularniejszych domowych sprzętów, który znacznie ułatwia i skutecznie usprawnia utrzymywanie wnętrz w odpowiedniej czystości. Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnych modeli odkurzacza, wyposażonych w praktyczne funkcje i udogodnienia. W jaki sposób wybrać produkt najlepiej odpowiadający naszym potrzebom? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza?

Rodzaje odkurzaczy

Przed wyborem konkretnego odkurzacza warto przede wszystkim dowiedzieć się, jakie rodzaje urządzeń dostępne są na rynku i czym się charakteryzują. Nowoczesne odkurzacze to przede wszystkim urządzenia workowe lub bezworkowe. Pierwsze z nich to najpopularniejszy rodzaj odkurzaczy, powszechnie i chętnie wybierany przez klientów. Jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia wyposażone w specjalny worek, którego zadaniem jest gromadzenie zabrudzeń znajdujących się w danym pomieszczeniu. Zdecydowaną zaletą tego rodzaju odkurzaczy jest fakt, że gromadzone nieczystości wyrzucane są wraz z workiem w szybki i sprawny sposób. Resztki zanieczyszczeń nie osadzają się w nich, co jest szczególnie istotne dla osób borykających się z alergią na kurz czy roztocza.

Innym rodzajem sprzętów są odkurzacze bezworkowe, nazywane także cyklonowymi, w których kurz i zanieczyszczenia gromadzone są w specjalnym, najczęściej plastikowym pojemniku. Wśród nowoczesnych odkurzaczy bezworkowych znaleźć można zarówno modele o standardowych gabarytach, jak i bardziej kompaktowe, poręczne urządzenia.

Szczególnym rodzajem są także przewodowe lub bezprzewodowe odkurzacze pionowe. Są to lekkie i poręczne urządzenia, kształtem przypominające miotłę. Ich używanie jest wyjątkowo proste i praktyczne, jednak wymagają one stosunkowo częstego opróżniania pojemnika na kurz i zanieczyszczenia.

Najważniejsze parametry odkurzacza

Niezależnie od rodzaju, wszystkie nowoczesne odkurzacze posiadają swoje szczególne parametry, które świadczą o ich jakości i wydajności. Do najważniejszych należy przede wszystkim moc odkurzacza, rozumiana zarówno jako moc silnika, jak i moc ssania urządzenia. Równie istotny jest także stosunkowo nowy parametr nazywany efektywnością energetyczną, określany skalą literową od A do G. Wskaźnik ten oznacza skuteczność pracy odkurzacza, a także poziom zużywanej przez niego energii. Na ocenę efektywności składa się także wskaźnik DPU, określający skuteczność pracy urządzenia na poszczególnych rodzajach nawierzchni. Zarówno dobry odkurzacz bezworkowy, jak i odkurzacz tradycyjny workowy to sprzęt posiadający klasę efektywności na poziomie A lub B.

Wybierając odkurzacz, należy również zwrócić uwagę na jego poziom hałasu, rodzaj posiadanych filtrów, a w przypadku urządzeń bezworkowych również pojemność zbiornika na kurz. Należy także wziąć pod uwagę praktyczne kwestie ułatwiające użytkowanie urządzenia. Zalicza się do nich przede wszystkim jego waga, zwrotność oraz długość kabla.

Jaki odkurzacz wybrać?

Wybierając odkurzacz, należy wziąć pod uwagę zarówno jego najważniejsze parametry, jak i własne potrzeby oraz możliwości finansowe. W przypadku małych mieszkań dobrze sprawdzi się kompaktowy odkurzacz bezworkowy lub pionowy. Z kolei dla osób posiadających większy metraż lepszym wyborem będzie wydajne urządzenie wyposażone w pojemny zbiornik na kurz i zanieczyszczenia, długi kabel, jak również różnego rodzaju końcówki i szczotki. Dla alergików najlepsze będą specjalne odkurzacze wyposażone w nowoczesne, oczyszczające filtry.

Sprawdzając najważniejsze parametry odkurzacza oraz biorąc pod uwagę własne potrzeby i oczekiwania względem sprzętu, z łatwością wybierzemy najodpowiedniejszy dla siebie produkt.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.