› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Dobry projekt domu, czyli jaki?

› bieżące ponad rok temu    16.01.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dobry projekt domu, czyli jaki?

Współczesne domy mają pewne wspólne cechy, które sprawiają, że wyglądają ciekawie i są bardziej komfortowe do zamieszkania. Wszystko jednak zaczyna się od projektu, jaki powinien być przygotowany pod kątem najlepszych praktyk i praktycznych rozwiązań.

Te wspólne cechy to przede wszystkim otwarta strefa dzienna, otwarcie domu na ogród czy wygodne zaplecze gospodarcze. Niezbędny jest też garaż czy dodatkowy pokój dla gości. Dobry projekt domu powinien właśnie to uwzględniać. Dlaczego to takie ważne?

Więcej przestrzeni

Otwarta strefa dzienna to nic zaskakującego jak jeszcze kilka lat temu. Pomieszczenia tej strefy lepiej wyglądają, są też bardziej praktyczne, gdy nie są oddzielone ścianami czy drzwiami, lecz między nimi znajdują się niewysokie murki czy drzwi przesuwne. Najważniejsze jest jednak to, że zyskujemy więcej przestrzeni. Brak ścian i drzwi to optyczne powiększenie, jakie powoduje odczucie, że w domu mamy więcej światła i powietrza.

Dom i ogród = jedność

Własny dom to także, a może i przede wszystkim własna działka, czyli coś, o czym nie można marzyć, mieszkając w bloku. Powinniśmy to wykorzystać, bo działka to poszerzenie własnej przestrzeni życiowej. Warto więc uwzględnić i dobrze zaprojektować obszar pośredni, czyli wejścia i taras, by połączyć te dwie - zewnętrzną i wewnętrzną - strefy. Doskonale się tu sprawdzają panoramiczne okna bez podziałów, dzięki nim otoczenie może “wejść” do środka, wywołując jeszcze atrakcyjniejszy wygląd.

Nie zapominajmy o pomieszczeniach gospodarczych

W domu powinno się znaleźć miejsce na wszystko, co wiąże się z obsługą budynku, ale i ogrodu. Zaplecze gospodarcze to kilka miejsc, dzięki którym wszystko jest dobrze zorganizowane i ma swoje miejsce. W projekcie nowoczesnego domu musi się więc znaleźć miejsce dla pralni, kotłowni, spiżarni czy schowka na narzędzia ogrodnicze. Dzięki takim miejscom inne pomieszczenia, jak łazienka czy kuchnia nie są niepotrzebnie zagracone, więc zwiększa się nasz komfort codziennego życia.

Co jeszcze?

Oczywiście wspomniany wcześniej dodatkowy pokój. Może być dla gości, ale pomoże też w innych sytuacjach. Obecnie bowiem często pracuje się z domu, więc tak wydzielone miejsce pozwala na skupienie i bardziej efektywną pracę. Niezbędny jest również garaż, ale koniecznie umieszczony w bryle domu. Oszczędza to bardzo dużo miejsca na działce, jest to rozwiązanie też bardzo praktyczne, bo gdy leje można suchą stopą przedostać się do domu.

Wymienione warunki są bardzo ważne, więc jeśli planujemy zlecić projekt domu, pamiętajmy, by to uwzględnić. Zawsze warto też sprawdzić najciekawsze inspiracje na domoweklimaty.pl, które pomogą wybrać nam najciekawszy projekt.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.