› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Dobry start także dla dorosłych

› dzieci i rodzina 13 dni temu    8.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dobry start także dla dorosłych  fot. archiwum elblag.net

Od dnia 1 sierpnia br., katalog osób uprawnionych do świadczenia dobry start rozszerzono o osoby dorosłe do 20 roku życia uczące się w szkołach dla dorosłych  i w szkołach policealnych.

Województwo warmińsko- mazurskie.
Ø  uprawnionych dzieci - 172 496 ( w tym 7.686 uczniów szkół dla dorosłych i szkół policealnych)

Ø  koszt realizacji zadania na ok. 53 mln zł.

Ø  budżet na powyższe zadanie został w pełni zabezpieczony.

Ø  w 2018 r. wypłaconych zostało ok. 167 tys. świadczeń

Kolejna edycja programu „Dobry Start" w 2019r., jest to inwestycja w edukację polskich dzieci. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci niezależnie od kapitału kulturowego, społecznego i materialnego rodziny. Program „Dobry Start" jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej.

Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. Program „Dobry Start" to inwestycja w rodzinę będącą fundamentem silnego państwa opartego na kapitale ludzkim.

Z weryfikacji potrzeb przeprowadzonej w lipcu br., wynika, iż jednostki szacują konieczność zabezpieczenia w planie dotacji w 2019 roku środki w łącznej wysokości 54.751.671 zł, w tym:

- 53.756.287 zł na realizację świadczeń w ramach rozdziału 85504 § 2010 - gminy

- 995.390 zł na realizację świadczeń w ramach rozdziału 88504 § 2110 - powiaty

Programem Dobry Start zostanie objęte około 172.496 dzieci, w tym uczniów szkół

dla dorosłych i szkół policealnych 7.686.

Bożena Ulewicz, doradca/rzecznik prasowy wojewody

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.