› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Dofinansowania do paneli fotowoltaicznych – sprawdź, jak wprowadzić ekologię do domu

› bieżące ponad rok temu    21.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dofinansowania do paneli fotowoltaicznych – sprawdź, jak wprowadzić ekologię do domu

Technologia fotowoltaiczna jest coraz powszechniej stosowana. Zamieniając energię słoneczną na prąd, nie tylko można dbać o środowisko, ale też uniezależnić się od dostaw z elektrowni. Choć zakup i montaż paneli fotowoltaicznych jest kosztowny, część wydatków uda się pokryć za sprawą dotacji. Sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie do zastosowania odnawialnych źródeł energii.

Fotowoltaika – dla kogo dofinansowanie?

Z programów wspierających stosowanie ogniw fotowoltaicznych może skorzystać każdy. O tym, czy aplikacja zostanie pozytywnie rozpatrzona, decydują warunki danej strategii. Niektóre z form dofinansowania przeznaczone są dla podmiotów użyteczności publicznej, inne – dla osób pragnących wprowadzić ekologiczne rozwiązania do swoich domów. O wsparcie finansowe na zakup i montaż instalacji wykorzystującej odnawialne źródła energii można ubiegać w ramach rozmaitych programów. Dotacje na fotowoltaikę są przyznawane regionalnie. Każde województwo samodzielnie ustala wysokość dofinansowania do paneli. Warto pamiętać, że wiele firm zajmujących się montażem paneli słonecznych pomaga w załatwianiu formalności związanych z dotacjami. Warto sprawdzić ofertę firm np. tutaj https://fotowoltaikaonline.pl i dowiedzieć się jak mogą nam pomóc wykwalifikowani instalatorzy.

Jak wnioskować o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii?

Podstawowym dokumentem, który należy wypełnić, gdy zamierzamy ubiegać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych, jest formularz dotyczący samej instalacji fotowoltaicznej. Jej projekt musi zostać wykonany przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia. Ponadto certyfikat i poświadczenie z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa powinny być dołączone do wniosku. Właściwie przygotowany projekt zawiera schemat instalacji fotowoltaicznej, jej opis wraz z parametrami technicznymi wszystkich urządzeń, kosztorys oraz licznik wytworzonej energii elektrycznej (do gromadzenia i prezentowania danych).

Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, które instytucje prowadzą dotacje na fotowoltaikę i poznać zakres udzielanych świadczeń. Przede wszystkim należy udać się do urzędu gminy lub miasta i zapytać o lokalne programy. To właśnie one zazwyczaj okazują się najkorzystniejsze dla inwestorów. Warto odwiedzić także siedzibę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – tam z pewnością uda się uzyskać wyczerpujące informacje na temat aktualnie prowadzonych programów dofinansowań.

Dofinansowania po zakończeniu programu Prosument

Należy pamiętać, że popularny program dotacji do odnawialnych źródeł energii, czyli Prosument, został wygaszony, a jego wydatkowanie zaplanowano do końca 2019 roku. Z tego względu większość projektów związanych z dofinansowaniem przeniesiono na szczebel regionalny. Tam właśnie trzeba szukać szczegółowych informacji o dotacjach na fotowoltaikę. Co ważne, w poszczególnych gminach świadczenia mogą mieć różną wysokość i obejmować inne instalacje z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Korzystanie z dofinansowania na fotowoltaikę jest świetnym sposobem na obniżenie kosztów montażowych. Z kolei samo zainstalowanie paneli znacznie ograniczy wydatki na energię elektryczną. Oprócz dużych oszczędności, wprowadzając ekologiczne rozwiązanie do swojego domu, zadbamy o środowisko. Warto zatem zgromadzić informacje na temat aktualnie prowadzonych programów dofinansowań do odnawialnych źródeł energii i złożyć wniosek, by zyskać środki na przyjazną środowisku inwestycję.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.