› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ Uzi

Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie (+ zdjęcia)

› bieżące 9 miesięcy temu    6.09.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
14 zdjęćPrezes Zarządu Stowarzyszenia ESWIP Arkadiusz Jachimowicz,Prezes Zarządu Stowarzyszenia ESWIP Arkadiusz Jachimowicz, fot. Marcin Mongiałło

Zaledwie 5 miesięcy temu na łamach Elblag.net pisaliśmy, że pustostan przy ulicy Stawidłowej zyska nowe życie. Tak też się dzieje. Dom pod Cisem powstaje na naszych oczach. Cała inwestycja ma być sfinalizowana do końca czerwca przyszłego roku. Koszt budowy wyniesie 4,1 mln zł. Inicjatorzy Centrum Integracji Społecznej oraz Domu Sąsiedzkiego dla mieszkańców dzielnicy Zawodzie proszą teraz elblążan o wsparcie. Pieniądze są niezbędne na zakup wyposażenia do obiektu. Potrzeba około 100 tys. zł. 

W tej chwili kończymy już konstrukcję parteru. Jeszcze dzisiaj planujemy betonowanie stropu, więc już niebawem będziemy mogli przystąpić do budowy pierwszego piętra. Po małych problemach, które wystąpiły podczas prac przy fundamentach, próbujemy wrócić do harmonogramu, tak aby dotrzymać terminu i oddać obiekt pod koniec czerwca przyszłego roku

– mówił kierownik budowy Paweł Lemanowicz na konferencji prasowej, zorganizowanej 5 września na miejscu prowadzonych prac budowlanych.

Wszystkie pomieszczenia CIS-u (Centrum Integracji Sołecznej) są obecnie  umiejscowione na poddaszu budynku przy ulicy Szańcowej. Jak pokdreśla prezes ESWIPu: „Jest tam zbyt ciasno i nierozwojowo”. Nic zatem dziwnego, że jakiś czas temu pojawił się pomysł pozyskania odrębnego budynku. Okazało się, że jest możliwość zagospodarowania pustostanu przy ul. Stawidłowej 3, tuż nad rzeką Elbląg. W 1905 roku powstał tam zakład Emila Siede, zajmujący się produkcją mydła. Po latach świetności zrujnowany budynek przez wiele lat straszył mieszkańców.

Stowarzyszenie podjęło próbę pozyskania obiektów od właściciela – samorządu elbląskiego. Rada Miejska wyraziła zgodę na bezprzetargowe odstąpienie nieruchomości i działki na użytkowanie wieczyste za kwotę 100 tys. zł 

– wspomina Arkadiusz Jachimowicz. 

Pierwsza rata wyniosła 30 000 zł, reszta została rozłożona na wiele lat.

W budynku powstającym przy Stawidłowej, który zaprojektował zespół architektoniczny Grzegorza Lateckiego, właściciela firmy Euro-Projekt, będą zlokalizowane pracownie, w których niepełnosprawni, długotrwale bezrobotni i wszystkie inne osoby, które mają problem z powrotem, bądź odnalezieniem się na rynku pracy, będą mogły uzyskać niezbędne doświadczenie. Będą w nim funkcjonowały pracownie, m.in. gospodarcza i stolarska. Powstanie także sklep społeczny, w którym będzie możliwośc zakupu przedmiotów, które wytworzą pracownie CIS -u. Pięć pokoi na poddaszu będzie zajmować niewielki hostel, który przyjmie do 12 gości. 

Dzisiaj Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych prosi wszystkich elblążan o wsparcie, które jest potrzebne, aby kupić całe potrzebne wyposażenie. Można przykładowo za 100 zł awansem wykupić podwójne miejsce noclegowe w hostelu, które będzie można wykorzystać rok od czasu otwarcia obiektu.

W jaki sposób możecie pomóc?

WPŁAĆ DAROWIZNĘ na nasze specjalne konto 20 1600 1462 1025 2272 1000 0006 z dopiskiem „na cele statutowe stowarzyszenia” - koszt darowizny możesz odpisać w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (osoba fizyczna do 6% od dochodu, osoba prawna do 10% od dochodu)

ZAŁÓŻ STAŁĄ DYSPOZYCJĘ PRZELEWU (np. co miesiąc) na określoną kwotę. Możesz. wspierać w ten sposób ESWIP do końca zbiórki.

KUP CEGIEŁKĘ za 10, 20, 50, 100 zł w biurach ESWIP-u w Elblągu, Olsztynie, Ostródzie, Iławie i Braniewie lub od naszych członków, pracowników i wolontariuszy.

WRZUĆ DATEK do skarbonki podczas wydarzeń organizowanych przez ESWIP.

WYBIERZ NAGRODY przez stronę internetową zrzutka.pl.

ZRÓB ZAKUPY NA ZAPAS dokonując przedpłaty. Każdy, kto wpłaci:
- 100 zł będzie mógł skorzystać z jednego noclegu dla dwóch osób w nowym hostelu;
- 25 zł będzie mógł odebrać torbę lub inne produkty wykonane przez CIS lub ze sklepu społecznego,lub otrzyma poczęstunek w kawiarni Domu pod Cisem.

Termin realizacji przedpłat - w ciągu roku po zakończeniu budowy i uruchomieniu działań. Otwarcie Domu pod Cisem jest planowane na jesień 2019. Inicjatorzy budowy dokładają starań, żeby usługi było można realizować już od 1 września 2019 do 30 października 2020. Warunkiem będzie przedstawienie dowodu wpłaty darowizny w recepcji hostelu lub w sklepie czy kawiarence. Uwaga: w razie potrzeby wystawiamy faktury.

KUPUJ PRZEZ STRONĘ FaniMani - zainstaluj wtyczkę w przeglądarce, a gdy zrobisz zakupy przez internet, twój sklep przekaże darowiznę na rzez ESWIP-u, nie obciążając przy tym twojego portfela.

PRZEKAŻ DATEK odwiedzając profil Stowarzyszenia ESWIP na Facebooku.

POWIEDZ INNYM, że ESWIP robimy ważne i potrzebne rzeczy i go w tym wspierali! Podziel się tym wszystkim, co tu widzisz na Facebooku, zrób urodzinową zrzutkę na akcję!

Zobacz jak będzie wyglądać Dom pod Cisem

fot. (wizualizacja) Euro-Projekt Grzegorz Latecki

 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
 • Dom pod Cisem w budowie. ESWIP prosi o Wasze wsparcie
ilość zdjęć 14 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ novak
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
a gdzie pracownicy z tej budowy ????? na żadnym zdjęciu nie ma ani jednego , za to są obce osoby na terenie budowy . chcecie pomocy a nie umiecie o nią poprośić .
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NieDramat
9 miesięcy temu 2
Ale Ty budujesz prywatny dom dla siebie. Ten będzie dostępny dla wszystkich elbląžan.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komedia
9 miesięcy temu ocena: 50%  1
To tak jak ja bym wybudował piękny dom za unijną dotację i jeszcze prosił po sąsiadach żeby dawali mi kasę na umeblowanie pokojów.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.