› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Domy szkieletowe - szybka i tania alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

› bieżące 4 miesiące temu    9.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Domy szkieletowe - szybka i tania alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

Najnowsze technologie pozwalają na wybudowanie posiadłości w wielu wariantach. Wśród nich możemy wyróżnić budynki murowane, z bali czy obecnie bardzo popularne domy szkieletowe. Inwestycja w tzw. "kanadyjczyki" opłaca się nie tylko ze względu na niskie koszty, ale również poprzez swoją trwałość i walory estetyczne. Co jeszcze zagwarantuje nam ten rodzaj budynku?

Domy szkieletowe - alternatywa dla technologii murowanej?

Domy nie muszą być już wyłącznie budowane w tradycyjnych technologiach. Projekty domów murowanych, które niegdyś było najpopularniejszym wariantem, dziś ustępuje miejsca drewnianym konstrukcjom. Co sprawia, że tak chętnie sięgamy po ten rodzaj projektu? Jeżeli zależy Ci na czasie, nie ma lepszego rozwiązania do technologii szkieletowej. Szybkie przechodzenie do kolejnych etapów budowy, często determinuje wybór tych inwestorów, którzy chcą w niedługim czasie zacząć urządzać wnętrze swojego nowego domu. Mimo, że wciąż istnieje przekonanie, że "kanadyjczyki" najlepiej sprawdzą się w roli domków letniskowych, coraz częściej udaje się obalić związane z tym mity. Na przykład ten, że domy szkieletowe nie nadają się do mieszkania podczas mroźnej zimy. Nic bardziej mylnego! Wnętrze ociepla się znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych domów murowanych, dzięki czemu jest to rozwiązanie jeszcze bardziej ekonomiczne! Niestety ma to również swoje wyraźne mankamenty. Ciepło nie utrzymuje się na długo i wymaga niemal stałego dostarczania go do wnętrza budynku (w przypadku niskich temperatur otoczenia).

Tanio a dobrze!

Projekty domów szkieletowych są ciekawą alternatywą ponieważ oprócz wspominanej szybkości prac budowlanych warto również zwrócić uwagę na koszty, jakie generuje budynek wykonany w technologii szkieletowej. A prezentują się one niezwykle atrakcyjnie! Za nieruchomość o wielkości ok. 100- metrowej powierzchni, rachunki wahają się rzędu 500 zł miesięcznie. Nie bez znaczenia są również koszty pracy ekipy budowlanej. Łatwe i lekkie konstrukcje "kanadyjczyków" skracają czas budowy, przez do dom może powstać nawet w 90 dni! Oznacza to znacznie mniejsze koszty robocizny niż w przypadku innych technologii. Na plus działa także lekkość konstrukcji, a co za tym idzie, łatwy i szybki transport gotowych elementów.

O tym warto pamiętać!

Domy budowane w technologii szkieletowej nie tolerują wilgoci! Ma ona niszczący wpływ nie tylko na drewno, ale również na właściwości izolacyjne wełny mineralnej. Jak każdy inny budynek powinien być szczelny, aby mieszkanie w nim było komfortowe a przede wszystkim możliwe. Odprowadzenie nadmiaru wilgoci można zagwarantować wentylacją mechaniczną. Nie bez znaczenia będzie również odpowiednia izolacja ścian z zewnątrz. Tak dobrze przygotowanemu budynkowi nie będą strasznie nie tylko zmienne pogody, ale również porywiste wiatry! Kanadyjczyki można również w łatwy sposób przearanżować lub wybudować nowy fragment do istniejącego już budynku, który będzie spełniał określoną rolę np. dodatkowego pomieszczenia gospodarczego.

Materiał powstał we współpracy Archido.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.