› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Domy szkieletowe - szybka i tania alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

› bieżące ponad rok temu    9.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Domy szkieletowe - szybka i tania alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

Najnowsze technologie pozwalają na wybudowanie posiadłości w wielu wariantach. Wśród nich możemy wyróżnić budynki murowane, z bali czy obecnie bardzo popularne domy szkieletowe. Inwestycja w tzw. "kanadyjczyki" opłaca się nie tylko ze względu na niskie koszty, ale również poprzez swoją trwałość i walory estetyczne. Co jeszcze zagwarantuje nam ten rodzaj budynku?

Domy szkieletowe - alternatywa dla technologii murowanej?

Domy nie muszą być już wyłącznie budowane w tradycyjnych technologiach. Projekty domów murowanych, które niegdyś było najpopularniejszym wariantem, dziś ustępuje miejsca drewnianym konstrukcjom. Co sprawia, że tak chętnie sięgamy po ten rodzaj projektu? Jeżeli zależy Ci na czasie, nie ma lepszego rozwiązania do technologii szkieletowej. Szybkie przechodzenie do kolejnych etapów budowy, często determinuje wybór tych inwestorów, którzy chcą w niedługim czasie zacząć urządzać wnętrze swojego nowego domu. Mimo, że wciąż istnieje przekonanie, że "kanadyjczyki" najlepiej sprawdzą się w roli domków letniskowych, coraz częściej udaje się obalić związane z tym mity. Na przykład ten, że domy szkieletowe nie nadają się do mieszkania podczas mroźnej zimy. Nic bardziej mylnego! Wnętrze ociepla się znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych domów murowanych, dzięki czemu jest to rozwiązanie jeszcze bardziej ekonomiczne! Niestety ma to również swoje wyraźne mankamenty. Ciepło nie utrzymuje się na długo i wymaga niemal stałego dostarczania go do wnętrza budynku (w przypadku niskich temperatur otoczenia).

Tanio a dobrze!

Projekty domów szkieletowych są ciekawą alternatywą ponieważ oprócz wspominanej szybkości prac budowlanych warto również zwrócić uwagę na koszty, jakie generuje budynek wykonany w technologii szkieletowej. A prezentują się one niezwykle atrakcyjnie! Za nieruchomość o wielkości ok. 100- metrowej powierzchni, rachunki wahają się rzędu 500 zł miesięcznie. Nie bez znaczenia są również koszty pracy ekipy budowlanej. Łatwe i lekkie konstrukcje "kanadyjczyków" skracają czas budowy, przez do dom może powstać nawet w 90 dni! Oznacza to znacznie mniejsze koszty robocizny niż w przypadku innych technologii. Na plus działa także lekkość konstrukcji, a co za tym idzie, łatwy i szybki transport gotowych elementów.

O tym warto pamiętać!

Domy budowane w technologii szkieletowej nie tolerują wilgoci! Ma ona niszczący wpływ nie tylko na drewno, ale również na właściwości izolacyjne wełny mineralnej. Jak każdy inny budynek powinien być szczelny, aby mieszkanie w nim było komfortowe a przede wszystkim możliwe. Odprowadzenie nadmiaru wilgoci można zagwarantować wentylacją mechaniczną. Nie bez znaczenia będzie również odpowiednia izolacja ścian z zewnątrz. Tak dobrze przygotowanemu budynkowi nie będą strasznie nie tylko zmienne pogody, ale również porywiste wiatry! Kanadyjczyki można również w łatwy sposób przearanżować lub wybudować nowy fragment do istniejącego już budynku, który będzie spełniał określoną rolę np. dodatkowego pomieszczenia gospodarczego.

Materiał powstał we współpracy Archido.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.