› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Przykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polis

Drewno w wystroju wnętrz

› bieżące 29 dni temu    22.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Drewno w wystroju wnętrz

Drewno jest ponadczasowym elementem aranżacji wnętrz. Tyczy się to zarówno mebli, jak i ozdób i innych elementów. Wykorzystywane jest od wieków w budownictwie i urządzaniu wnętrz. Sprawdza się w każdym pomieszczeniu i można je łączyć z innymi tworzywami.

Drewno jest niezwykle popularnym materiałem w wystroju wnętrz., ale nie tylko. Obrabiano je od zamierzchłych czasów. Zaczniemy od historii meblarstwa. Każda cywilizacja używała go do wyrobu różnych narzędzi, dzieł sztuki, elementów dekoracyjnych, mebli, budowli i broni. My jednak skupimy się na zawodzie stolarza. Stolarstwo ogólne wyszło z innego zawodu, który jest o wile starszy. Nazywamy go ciesielstwem. Obie specjalizacje są nierozerwalnie połączone z drewnem. Co je w takim razie różni? Już wyjaśniamy. W stolarstwie ogólnym głównym kierunkiem pracy z wcześniej wspomnianym tworzywem jest wytwarzanie małogabarytowych przedmiotów. Należą do nich drzwi, schody, okna, meble i wszelkie zabudowy. Z kolei w ciesielstwie wykonywane są konstrukcje budowlana, takie jak drewniane domy stawiane od podstaw. Wróćmy jednak do konstrukcji mniej gabarytowych, które wykorzystuje się między innymi w wystroju wnętrz. Obecnie stolarz pracuje z drewnem, sklejką i płytami meblowymi.

Drewno we wnętrzach

Tworzywo, jakim jest drewno sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dlaczego? Daje uczucie ciepła i komfortu. Ponadto doskonale łączy się z innymi materiałami, takimi jak szkło, metal, kamień, a nawet tkanina. Projektanci mebli potrafią w doskonały sposób wykorzystać ten fakt. Architekci również, łącząc drewno z ceramika i różnorodną kolorystyką. Z drewna wykonuje się także ozdoby naścienne, rzeźby inne dzieła sztuki, które mogą dodać wnętrzu nieokiełznanego charakteru. Wszystko zależy od dekoratora, architekta i samego właściciela. Obecnie spora popularnością cieszą się motywy podróżnicze. Jak wprowadzić je do swojego wnętrza? W sprzedaży dostępne są drewniane mapy świata dla tych, co lubią jeździć po całym globie. Dla miłośników naszego kontynentu też się coś znajdzie: drewniana mapa europy. Gdzie takie rzeczy znaleźć? Zaraz opowiemy.

Sikorka.net – wyroby drewniane

Pracownia Sikorka.net znana jest z nietuzinkowych wyrobów drewnianych. W ofercie znajdziemy drewniane mapy i obrazy, które mogą ozdobić nasze piękne mieszkanie. Rewelacyjnie komponują się w każdym wnętrzu. Jeśli mamy dusze podróżnika, to z pewnością sprawi nam przyjemność drewniana mapa świata, Europy. Jest też dostępna mapa Polski, co może dać wyraz nie tylko pasji podróżniczej, ale też przywiązaniu do własnego kraju. Klientów tej firmy łączy pasja i zadowolenie z jej produktów. Zakupów można dokonywać przez Internet.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.