› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają

› region ponad rok temu    13.06.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Na budowie drogi ekspresowej numer siedem pomiędzy Gdańskiem a Elblągiem prace ciągle posuwają się do przodu w iście „ekspresowym” tempie. Niestety, jak podaje Radio Gdańsk, połowa właścicieli wywłaszczonych gruntów nadal nie otrzymała należnych odszkodowań. Sytuacja jest patowa, bo rolnicy nie mają ani swojej ziemi ani pieniędzy.

Jak informuje Radio Gdańsk, przyczyną braku wypłat odszkodowań jest wycena gruntów, na którą nie przystają służby wojewody pomorskiego. Rolnik Marek Kubiś z pobliskiego Kazimierzowa tłumaczy:

- Mi zabrali 5 hektarów. Mam rodzinę na utrzymaniu i nie mam już swojej ziemi ani kasy. Z tego powodu ponoszę 20 tysięcy złotych strat rocznie. W styczniu kazali mi jeszcze zapłacić podatek za te ziemie.

GDDKiA złożyła swoje uwagi i zastrzeżenia aż do 80% postępowań, kwestionując finalnie uzyskane przez rzeczoznawców majątkowych wartości. Jak podaje Radio Gdańsk, wycena właścicieli jest często aż o 30-50% wyższa od proponowanej.

Źródło: Radio Gdańsk


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ spokojny
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dziwi mnie brak chęci dogadania się przez GDDKiA. Przecież zabrane grunty zwłaszcza państwowe leżące w okolicy miały jakąś wartość, za którą przed zabraniem można ją było kupić. Zabieranie ludziom ziemi za ceny niższe to złodziejstwo. Jeżeli ktoś kupił ziemię w okresie do 5 lat wstecz to cena powinna być ceną zakupu.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.