› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
REMONT ROBIĆ ŚMIECH NA SALI NIECH PODATKI ZACZNĄ PŁACIĆ A NIE NARKOTYKI SPRZEDAJĄ ~ JADO ROBOTY ŚMIECI A NIE CHLEJECIE I ĆPACIE A NA DODATEK SAMI PROCHY SPRZEDAJĄ ~ EDZIANa zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrh

Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają

› region ponad rok temu    13.06.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Na budowie drogi ekspresowej numer siedem pomiędzy Gdańskiem a Elblągiem prace ciągle posuwają się do przodu w iście „ekspresowym” tempie. Niestety, jak podaje Radio Gdańsk, połowa właścicieli wywłaszczonych gruntów nadal nie otrzymała należnych odszkodowań. Sytuacja jest patowa, bo rolnicy nie mają ani swojej ziemi ani pieniędzy.

Jak informuje Radio Gdańsk, przyczyną braku wypłat odszkodowań jest wycena gruntów, na którą nie przystają służby wojewody pomorskiego. Rolnik Marek Kubiś z pobliskiego Kazimierzowa tłumaczy:

- Mi zabrali 5 hektarów. Mam rodzinę na utrzymaniu i nie mam już swojej ziemi ani kasy. Z tego powodu ponoszę 20 tysięcy złotych strat rocznie. W styczniu kazali mi jeszcze zapłacić podatek za te ziemie.

GDDKiA złożyła swoje uwagi i zastrzeżenia aż do 80% postępowań, kwestionując finalnie uzyskane przez rzeczoznawców majątkowych wartości. Jak podaje Radio Gdańsk, wycena właścicieli jest często aż o 30-50% wyższa od proponowanej.

Źródło: Radio Gdańsk


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ spokojny
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dziwi mnie brak chęci dogadania się przez GDDKiA. Przecież zabrane grunty zwłaszcza państwowe leżące w okolicy miały jakąś wartość, za którą przed zabraniem można ją było kupić. Zabieranie ludziom ziemi za ceny niższe to złodziejstwo. Jeżeli ktoś kupił ziemię w okresie do 5 lat wstecz to cena powinna być ceną zakupu.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.