› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
8 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac

Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają

› region ponad rok temu    13.06.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Na budowie drogi ekspresowej numer siedem pomiędzy Gdańskiem a Elblągiem prace ciągle posuwają się do przodu w iście „ekspresowym” tempie. Niestety, jak podaje Radio Gdańsk, połowa właścicieli wywłaszczonych gruntów nadal nie otrzymała należnych odszkodowań. Sytuacja jest patowa, bo rolnicy nie mają ani swojej ziemi ani pieniędzy.

Jak informuje Radio Gdańsk, przyczyną braku wypłat odszkodowań jest wycena gruntów, na którą nie przystają służby wojewody pomorskiego. Rolnik Marek Kubiś z pobliskiego Kazimierzowa tłumaczy:

- Mi zabrali 5 hektarów. Mam rodzinę na utrzymaniu i nie mam już swojej ziemi ani kasy. Z tego powodu ponoszę 20 tysięcy złotych strat rocznie. W styczniu kazali mi jeszcze zapłacić podatek za te ziemie.

GDDKiA złożyła swoje uwagi i zastrzeżenia aż do 80% postępowań, kwestionując finalnie uzyskane przez rzeczoznawców majątkowych wartości. Jak podaje Radio Gdańsk, wycena właścicieli jest często aż o 30-50% wyższa od proponowanej.

Źródło: Radio Gdańsk


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ spokojny
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dziwi mnie brak chęci dogadania się przez GDDKiA. Przecież zabrane grunty zwłaszcza państwowe leżące w okolicy miały jakąś wartość, za którą przed zabraniem można ją było kupić. Zabieranie ludziom ziemi za ceny niższe to złodziejstwo. Jeżeli ktoś kupił ziemię w okresie do 5 lat wstecz to cena powinna być ceną zakupu.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.