› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Bieda aż miejsc parkingowych brak i kosze pełne! Mało,jest jeszcze oburzenie,że Ruski im... ~ gośćJest drożyzna. W końcu ktoś napisał prawdę. Propaganda, że niby jest lepiej. Jest lepiej, bo... ~ ZbyszekNa Youtube jest fajny filmik oni muszą być na prawdę głodni:https://youtu.be/H8pgR4OlH0U ~ Akcjat4 Trochę mnie to dziwi, bo komunikację oblegają same emeryty z wózkiem. Co wy dzień w dzień... ~ gośćTylko milicyjna guma nauczy hołotę kultury! ~ gośćNiech Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych zadeklaruje się że bez względu na... ~ Misia KasiaBędziesz siedział za ten wał. 3700 podpisów za, na 100 tysięcy mieszkańców. Dla 4 tys. ludzi... ~ kkk(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak ZAWODZIE ta cała dzielnica jest tak zdewastowana że nawet nie wiadomo czy to jeszcze Elbląg czy... ~ novak

Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają

› region ponad rok temu    13.06.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Na budowie drogi ekspresowej numer siedem pomiędzy Gdańskiem a Elblągiem prace ciągle posuwają się do przodu w iście „ekspresowym” tempie. Niestety, jak podaje Radio Gdańsk, połowa właścicieli wywłaszczonych gruntów nadal nie otrzymała należnych odszkodowań. Sytuacja jest patowa, bo rolnicy nie mają ani swojej ziemi ani pieniędzy.

Jak informuje Radio Gdańsk, przyczyną braku wypłat odszkodowań jest wycena gruntów, na którą nie przystają służby wojewody pomorskiego. Rolnik Marek Kubiś z pobliskiego Kazimierzowa tłumaczy:

- Mi zabrali 5 hektarów. Mam rodzinę na utrzymaniu i nie mam już swojej ziemi ani kasy. Z tego powodu ponoszę 20 tysięcy złotych strat rocznie. W styczniu kazali mi jeszcze zapłacić podatek za te ziemie.

GDDKiA złożyła swoje uwagi i zastrzeżenia aż do 80% postępowań, kwestionując finalnie uzyskane przez rzeczoznawców majątkowych wartości. Jak podaje Radio Gdańsk, wycena właścicieli jest często aż o 30-50% wyższa od proponowanej.

Źródło: Radio Gdańsk


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ spokojny
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dziwi mnie brak chęci dogadania się przez GDDKiA. Przecież zabrane grunty zwłaszcza państwowe leżące w okolicy miały jakąś wartość, za którą przed zabraniem można ją było kupić. Zabieranie ludziom ziemi za ceny niższe to złodziejstwo. Jeżeli ktoś kupił ziemię w okresie do 5 lat wstecz to cena powinna być ceną zakupu.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.