› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Zróbmy to panowie! ~ Baba WangaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJestem zdecydowanie na tak! ~ ELStraszne rzeczy, odnowiono niemiecka will? Przy tym był pan Wilk, przedstawiciel PiSu? Pytanie,... ~ EuPiCzłowieku o marnej wiedzy nawet nie wiesz ile leży tam na dnie żelastwa!!!!!!!!!!!!!!!! O... ~ WOLNY ELBLAGNa zachodzie w Holandii to normalne, że takie kąpieliska są w takich miejscach, no ale cóż ,... ~ wyborcaGłupi i Głupota ... Tam basen ul.Spacercka ... Polityk jest wariat rzeki na basenie. Głupi... ~ Huberta Super... Po 5 piwek w Specjal-Pubie i na plażę!!! ~ ksamolA co robiłeś do tej pory???? Zbierałeś piasek????? ~ WOLNY ELBLAGCzyżby Panu Stefanowi zostało trochę odpadów po zamkniętej odlewni z Pasłęka ? A może... ~ Mariusz LewandowskiByłoby super! Zbyt piękne, aby było możliwe. ~ NetaPomysł ok, ALE: 1. Co z ewentualnymi powodziami? 2. Co z "elementem" z tamtej dzielnicy miasta,... ~ AntyJeden z lepszych pomysłów ostatnich lat. Mam nadzieję, że takie miejsce powstanie. ~ AgnieszkaPo co nam ozywiac jakąs starówke??? My mieszkamy na osiedlach takich jak ul próchnika... ~ KosmitaAhahahaha! Gadki dla półgłówków.Czy pan raczył już coś kiedyś wybudować?:))))) ~ suweręW tym miejscu gdzie jest uzbrojony teren to bzdura. Tylko i wyłącznie dać działki za DARMO !... ~ ErykPowiedzcie mi kandydujący TOWARZYSZE skąd u WAS takie natchnienie? POMOŻECIE? POMOŻEMY! (Ale... ~ Anty lewak Wszystko fajnie, tyle że cały branding i key visual psu na budę, bo to nie ten obiekt. Prawdziwa... ~ Pogotowie historyczne

Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają

› region ponad rok temu    13.06.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Drogę budują, ziemię zabierają, odszkodowań nie dają fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Na budowie drogi ekspresowej numer siedem pomiędzy Gdańskiem a Elblągiem prace ciągle posuwają się do przodu w iście „ekspresowym” tempie. Niestety, jak podaje Radio Gdańsk, połowa właścicieli wywłaszczonych gruntów nadal nie otrzymała należnych odszkodowań. Sytuacja jest patowa, bo rolnicy nie mają ani swojej ziemi ani pieniędzy.

Jak informuje Radio Gdańsk, przyczyną braku wypłat odszkodowań jest wycena gruntów, na którą nie przystają służby wojewody pomorskiego. Rolnik Marek Kubiś z pobliskiego Kazimierzowa tłumaczy:

- Mi zabrali 5 hektarów. Mam rodzinę na utrzymaniu i nie mam już swojej ziemi ani kasy. Z tego powodu ponoszę 20 tysięcy złotych strat rocznie. W styczniu kazali mi jeszcze zapłacić podatek za te ziemie.

GDDKiA złożyła swoje uwagi i zastrzeżenia aż do 80% postępowań, kwestionując finalnie uzyskane przez rzeczoznawców majątkowych wartości. Jak podaje Radio Gdańsk, wycena właścicieli jest często aż o 30-50% wyższa od proponowanej.

Źródło: Radio Gdańsk


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ spokojny
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dziwi mnie brak chęci dogadania się przez GDDKiA. Przecież zabrane grunty zwłaszcza państwowe leżące w okolicy miały jakąś wartość, za którą przed zabraniem można ją było kupić. Zabieranie ludziom ziemi za ceny niższe to złodziejstwo. Jeżeli ktoś kupił ziemię w okresie do 5 lat wstecz to cena powinna być ceną zakupu.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.