› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Drukarka laserowa czy atramentowa? Jaką wybrać?

› poradnik miesiąc temu    27.08.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Drukarka laserowa czy atramentowa? Jaką wybrać?

Drukarka to urządzenie, które na co dzień wykorzystywane jest zarówno w pracy, jak i do celów domowych. Decydując się na zakup takiego urządzenia można wybierać z szerokiej gamy produktów, zaś producenci prześcigają się w ich ulepszaniu i dodawaniu nowych funkcji. Nie zmienia się jednak jedno– drukarka od lat wykorzystuje atrament lub toner w procesie nanoszenia obrazu na papier.

Rodzaje drukarek

Drukarki można podzielić na laserowe, atramentowe, igłowe, fotograficzne, urządzenia wielofunkcyjne oraz specjalistyczne. Przeciętny użytkownik wybierając nowy sprzęt w większości przypadków będzie miał dylemat przy wyborze pomiędzy urządzeniem laserowym i atramentowym. Drukarka laserowa działa na zasadzie nanoszenia na papier pyłku w barwach CMYK, który jest następnie utwardzany światłem lasera. Do jej zalet należy szybki druk oraz niski koszt materiałów eksploatacyjnych. Urządzenia atramentowe posiadają głowice, która wypluwa tusz w barwach CMYK i mieszając go tworzy wysokiej jakości wydruki. Urządzenie ze względu na brak tak rozbudowanej elektroniki oraz bębna drukującego jest bardzo tanie przy zakupie, jednak dość drogie w użytkowaniu. Drukarka atramentowa wykorzystywana jest jednak chętnie przez fotografów, z racji dużej głębi kolorów.

Serwis drukarek w Rzeszowie: https://www.dmd-tonery.pl/serwis

Drukarka laserowa czy atramentowa- oto jest pytanie

Laser czy tradycyjna atramentówka? – to najczęstsze pytanie przy zakupie drukarki. Odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ wszystko jest uzależnione od eksploatacji urządzenia oraz od tego, do jakich celów będzie ono wykorzystywane i w jakim budżecie powinna się uplasować cena drukarki.

Ubiegła generacja drukarek była na tyle prosta w konstrukcji, że sprzedawca zawsze odpowiadał jednoznacznie przy zakupie: „jeżeli planuje się drukować dużą ilość kopii, warto wybrać urządzenie laserowe, jeżeli mniej to drukarkę atramentową”. Nowe urządzenia skomplikowały jednak sprzedaż, ponieważ w sieci można znaleźć wiele alternatywnych rozwiązań, które obniżają koszty eksploatacji drukarek a są to między innymi zamienniki do drukarek, uzupełnianie tonerów bez wymiany kasety, dolewanie tuszu, itp. Kiedyś metoda nielegalna, dziś praktykowana przez niektórych producentów i chętnie wykorzystywana przez użytkowników drukarek.

Na co zwrócić uwagę

Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie urządzenia należy rozgraniczyć trzy ważne wartości: przeznaczenie, wielkość drukowanych stronic, koszt- zakupu drukarki oraz jej eksploatacji. Aktualnie koszt drukarki laserowej w wersji chromatycznej to koszt od 250 zł do 3500 zł. Koszt urządzenia drukującego w kolorze to kwota od 500 zł aż do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Drukarki atramentowe dostępne na rynku występują zazwyczaj w wersji fullcolor, gdzie podstawowa wersja kosztuje zazwyczaj od 650 zł do 900 zł.

Jednak koszt zakupu urządzenia to jedno, koszt eksploatacji to drugie. Największym kosztem drukarki nie jest jej zakup a jej użytkowanie. Warto więc przed zakupem sprawdzić jaki koszt poniesiemy przy wymianie materiałów eksploatacyjnych. Często zdarza się tak, że bardziej opłacalna jest wymiana całej drukarki niż zakup oryginalnych tuszy. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele zamienników do drukarek, które gwarantują nie tylko dobrą jakość wydruku ale i niską cenę za kadridż. Ma to jednak swoje minusy- w większości przypadków używając nieoryginalnych tuszy i tonerów drukarka traci swoją gwarancję. To samo tyczy się tonerów, które można nawiercić i dosypać.

Przy wyborze drukarki warto też kierować się jej gabarytem oraz generowanym przez nią hałasem. Mimo tego, że drukarki działają coraz ciszej i są coraz mniejsze to nadal zdarzają się takie, które potrafią uprzykrzyć człowiekowi życie poprzez wytwarzane odgłosy.

Reasumując, nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która drukarka jest lepsza. Jeżeli chcesz przeznaczyć urządzenie do biura gdzie będzie ono drukowało wiele kopi, warto kupić laser, wtedy nawet drogie tonery zrekompensują czas, który zaoszczędzisz na wydrukach. Atramentówka dobrze sprawdzi się znów wówczas, gdy wymagana jest wysoka jakość wydruków i jest ich mało, jak chociażby punkt fotograficzny czy dom.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.