› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Drzwi tarasowe przesuwne – wady i zalety

10 dni temu    24.01.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Drzwi tarasowe przesuwne – wady i zalety

Drzwi tarasowe to ogromne udogodnienie w każdym domu z ogrodem. Chcąc jeszcze bardziej poprawić swój komfort mieszkania, można zdecydować się na okna aluminiowe przesuwne, które są coraz chętniej i częściej montowane w nowo powstałych budynkach. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi nie otwierają się one prostopadle do ściany, dzięki czemu nie zajmują aż tyle miejsca co tradycyjne drzwi. Okna aluminiowe przesuwne są wybierane często ze względu na swój modernistyczny wygląd, który pozwala połączyć taras z wnętrzem domu.

Zalety okien aluminiowych przesuwnych

Oprócz łączenia, w sposób naturalny, pomieszczenia z tarasem okna aluminiowe przesuwne nie wymagają tyle miejsca co tradycyjne drzwi balkonowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na tarasie lub w pomieszczeniu przechodnim będziemy mogli ze spokojem umieścić coś przy samej szybie, nie martwiąc się o brak przejścia czy możliwość zniszczenia podczas otwierania drzwi. Drzwi tarasowe przesuwne mogą być również częścią całego większego przeszklenia, na przykład dwóch ścian budynku. Nowoczesne budownictwo cechuje się bardzo dużym dostępem do światła do wewnątrz budynku i takie właśnie są okna aluminiowe przesuwne.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Drzwi aluminiowe przesuwne dzielą się na trzy rodzaje, które nieco zmieniają formę ich użytkowania:

HST podnośno-przesuwne: przesuwają się w poziomie i dają możliwość zablokowania drzwi na niepełnym odsunięciu w celu wpuszczenia świeżego powietrza do środka. Elegancko wyglądające drzwi, które zarazem są wygodne w otwieraniu i posiadają stosunkowo niski próg. Niektóre mogą być obsługiwane za pomocą pilota, a nawet smartfonu.

HKS uchylno-przesuwne: podobnie jak poprzednicy, otwierają się w sposób przesuwny, ale nie jest to jedyna możliwość. Okna aluminiowe przesuwne HKS mogą być otwarte uchylnie od strony górnej, co ułatwia wywietrzenie wnętrza. Są nieco tańszym, ale i mniejszym rozwiązaniem niż drzwi HST i nie ma możliwości obniżenia w nich progu. Do otwarcia wymagane jest użycie nieco więcej siły niż w przypadku innych.

PAS odstawno-przesuwne: standardowo, przesuwają się, ale mamy w nich również możliwość odstawić nieco całe skrzydło od profilu w sposób równoległy i kilkanaście milimetrów. Daje to możliwość przewietrzenia pomieszczenia nawet w okresach opadów deszczu i śniegu, bez narażania się na przedostanie się ich do środka. Podobnie jak w drzwiach HKS też nie możemy obniżyć progu drzwi.

Okna przesuwne vs tradycyjne

Stojąc przed wyborem odpowiednich drzwi tarasowych, warto zastanowić się nad powyższymi kwestiami i przede wszystkim wybrać odpowiedni model dla siebie. Drzwi aluminiowe przesuwne mają jeszcze jedną zaletę – ich czyszczenie i pielęgnacja jest banalnie proste, ponieważ do czyszczenia nie potrzebujemy nawet specjalistycznych środków, a wystarczy mokra ściereczka. Decydując się na okna aluminiowe przesuwne, wybierzmy takie, które najbardziej spełnią nasze oczekiwania.

źródło zdjęć: freepik.com

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.