› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Dysperbit - gotowa masa do izolacji przeciwwilgociowej

› poradnik 2 miesiące temu    26.07.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dysperbit - gotowa masa do izolacji przeciwwilgociowej

Dysperbit jest to hydroizolacyjna masa uszczelniająca do połaci dachowych. Rozpuszczalnikiem tej masy jest woda, dzięki temu produkt jest w pełni ekologiczny, a także bezpieczny w użytkowaniu. Nie powoduje destrukcji materiałów ocieplenia, może z powodzeniem być stosowany do zabezpieczania elementów styropianowych w termoizolacjach podziemnych i naziemnych.

Dysperbit- parametry techniczne

- Dysperbit jest dyspersyjną masą hydroizolacyjną na bazie asfaltu i kauczuku.
- Po całkowitym wyschnięciu przybiera kolor czarny.
- Orientacyjny czas schnięcia zależy od warunków atmosferycznych, wynosi mniej więcej około 6 godzin.
- Grubość nakładanej powłoki wynosi 1 mm, zalecane jest nałożenie podwójnej warstwy na izolowaną powierzchnię.
- Pojedyncze nałożenie warstwy stanowi od 0,8 do 1,1 kg masy na każdy metr kwadratowy.
- Opakowania, w jakich oferowany jest dysperbit to 5 kg, 10 kg, 20 kg.

Zastosowanie i właściwości

Dysperbit to masa, która wykorzystywana jest do dodatkowego i pewnego uszczelniania różnego rodzaju powłok hydroizolacyjnych, głównie dachowych. Dysperbit pomaga nam w izolacji bezspoinowych pokryć dachowych, w których wykorzystana jest tylko jedna warstwy papy. Masa hydroizolacyjna to nie tylko ochrona naszych dachów, to również pomoc w izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, ścian i innych części budynku narażonych na destrukcyjne działanie wody. W warunkach wewnętrznych stosuje się ją do izolacji łazienek, pralni, suszarni i garaży. W warunkach przemysłowych dysperbit stosuje się jak dodatkowy element powłok ochronnych antykorozyjnych na elementach konstrukcji stalowych wystawionych na działanie czynników zewnętrznych. Możliwe jest gruntownie dysperbitem po uprzednim rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:1.

Produkt jest sprzedawany jako gotowa masa, po otwarciu wieka i przemieszaniu jest praktycznie gotowa do natychmiastowego użycia. W stosunku do innych produktów nie wymaga podgrzania tak jak to się ma do produktów konkurencyjnych, z łatwością masę możemy używać na zimno. Łatwo rozprowadza się przy pomocy zwykłej pacy, pędzla lub szczotki. Dzięki swojej gęstości bez problemu naniesiemy ją na powierzchnie o większych spadkach. Co ważne nie skapuje podczas nanoszenia.

Jest to w pełni ekologiczny produkt, nie zawiera toksycznych rozpuszczalników organicznych, jest bezwonny. Po całkowitym wyschnięciu dysperbit tworzy jednolitą czarną powłokę o właściwościach zbliżonych do produktów gumopodobnych w głównej mierze odpornej na działanie wody. Masa ma bardzo dobrą przyczepnością do podłoży budowlanych, wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Produkt nie działa destrukcyjnie na styropian i inne tworzywa izolacyjne, dzięki temu może być stosowany do izolowania styków z płytami styropianowymi oraz zabezpieczania płyt styropianowych w izolacjach podziemnych.

Sposoby nakładania masy dysperbit

Są dwa sposoby na nakładanie masy, pierwszy to ręczny, drugi mechaniczny. Jedno i drugie rozwiązanie stosujemy na względnie suche i oczyszczone z zanieczyszczeń i posypki podłoże. Gdy w trakcie przygotowania podłoża wykrywamy zniszczone fragmenty pokrycia dachowego i w pierwszej kolejności je naprawiamy, a następnie izolujemy powierzchnię. Dobrze jest, aby przed przystąpieniem do właściwych prac konserwacyjnych zagruntować podłoże, dysperbit również się do tego nadaje, wystarczy go rozcieńczyć z wodą w stosunku 1 do 1. W celu najbardziej ekonomicznym i komfortowym masę umieszczamy w pasach o szerokości pomiędzy 1,0 a 2,0 m. Warstwa nanoszona nie powinna mieć grubości większej niż jeden milimetr.

Następujące warstwy nanosimy tylko wtedy gdy wcześniejsza jest całkowicie wyschnięta, czyli po czasie około 6 godzin. Wyschnięta podłoże łatwo odróżnić od świeżo nałożonego. W trakcie nakładania masa ma kolor brunatny po wyschnięciu przybiera kolor czarny. Na powłoki hydroizolacyjne powinniśmy zastosować minimum dwie warstwy. Przy hydroizolacji dachu po pokryciu ostatnią warstwą masy powinniśmy ją posypać posypką papową, która zwiększyć trwałość powłoki w celu zwiększenia trwałości powłoki.

W trakcie nanoszenia poszczególnych warstw można w nich zatopić specjalną wkładkę zbrojącą wykonaną z welonu szklanego lub tkaniny poliestrowej. Należy wtedy zwrócić uwagę by wspomniana wkładka dobrze dolegała do izolowanego podłoża i była całkowicie zamoczona w masie uszczelniającej. Następnie po całkowitym wyschnięciu nanosi się kolejne warstwy zasadnicze, na które składają się minimum 2 warstwy. Warstwa ostateczna jest dodatkowo posypywana posypką papową. W podobny sposób co połać dachową uszczelniamy wszystkie elementy wystające, czyli włazy do komina, ogniomury i attyki.

Powstałe w trakcie pracy zanieczyszczenia oraz ubrudzone narzędzia należy bezpośrednio po skończonej pracy zmyć pod bieżącą wodą a po wyschnięciu, gdy na narzędziach znajdziemy jeszcze zabrudzenia to wtedy korzystamy z rozpuszczalników organicznych takich jak benzyna, nafta czy olej napędowy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.