› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględny

Działki na sprzedaż. Jak aplikacja do sprzedaży nieruchomości ułatwia życie kupującym?

› poradnik miesiąc temu    24.02.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Działki na sprzedaż. Jak aplikacja do sprzedaży nieruchomości ułatwia życie kupującym?

Technologia zmienia nasz świat. Ułatwia życie, pozwala załatwiać sprawy szybciej i mniejszym nakładem pracy. Polacy coraz częściej inwestują w roboty sprzątające, oczyszczacze powietrza czy dobrej klasy urządzenia przenośne. Na potęgę korzystają też z nowoczesnego oprogramowania.

A sprzedaż nieruchomości? Czy na tym polu można natknąć się na jakieś innowacje? Teraz już tak. Miejsce wyszukiwarek w popularnych portalach z ogłoszeniami zajmuje aplikacja do sprzedaży nieruchomości Buylando.io. Nie trzeba jej instalować. Można ją uruchomić w dowolnej przeglądarce.

Jak sprawdzić okolicę nieruchomości na odległość?

Pamiętasz czasy, w których o powszechnym dostępie do zdjęć satelitarnych można było jedynie pomarzyć? Co robiło się wówczas, by rozejrzeć się po otoczeniu działki na sprzedaż? Jeśli ktoś miał szczęście, wsiadał w samochód i dojeżdżał na miejsce. Jeśli miał go mniej, tłukł się w autobusach i pociągach. Po to tylko, by w większości przypadków stwierdzić, że nieruchomość w ogóle mu nie odpowiada.

Dziś nikt nie rusza się z domu, jeśli nie sprawdzi wcześniej okolicy w Google Maps. Aplikacja Buylando.io również korzysta z satelitarnej mapy. Tu jednak cały obszar naszego kraju jest podzielony na działki. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej zorientujesz się, co zastaniesz pod danym adresem. Podejrzysz również okoliczne tereny zielone, usługodawców i sklepy.

Jak zorientować się, kto jest właścicielem działki?

Oczywiście ogłoszenie zazwyczaj wystawia właściciel. Aby nie paść ofiarą oszustwa, lepiej sprawdzić jednak, czy jest nim w rzeczywistości. Gdzie można to sprawdzić? W księdze wieczystej. Jedyny problem polegał niegdyś na tym, że aby uzyskać do niej wgląd, trzeba było znać jej numer.

W aplikacji do sprzedaży nieruchomości Buylando uzyskasz dostęp do właściwej księgi wieczystej bardzo łatwo. Wystarczy wybrać działkę i kliknąć w odpowiedni link w jej opisie. Do każdej działki przypisany jest też jej numer i obręb ewidencyjny.

Z księgi wieczystej dowiesz się też, czy działka nie jest wspólną własnością kilku osób. Można tu także wyczytać, czy nie jest na niej ustanowiona służebność gruntowa. Warto zapoznać się także z działem IV KW. To tu znajdują się bowiem wszelkie wpisy do hipoteki.

Czy to dobra działka dla dewelopera? Co można na niej zbudować?

Takie informacje można wyczytać na planie zagospodarowania przestrzennego. Dawno, dawno temu po ten dokument trzeba było się udać do urzędu gminy. Na terenach miejskich tę samą funkcję pełni urząd miasta. Wypełnienie druku, opłata urzędowa, niby nic wielkiego. Ale przecież może być prościej.

Dostęp do MPZP w Buylando.io uzyskasz po jednym kliknięciu. Wystarczy przełączyć widok w lewym, dolnym rogu.

Twórcy aplikacji deklarują, że niedługo udostępnią użytkownikom także wgląd w mapę zasadniczą. Dzięki temu będzie można łatwo sprawdzić, czy działka jest uzbrojona. Tymczasowo trzeba jeszcze polegać wyłącznie na informacjach podanych przez sprzedających.

Aplikacja do sprzedaży nieruchomości umożliwia łatwe sprawdzenie ofert.

I to bez wychodzenia z domu. Funkcjonalności aplikacji były dotąd rozsiane po wielu różnych portalach. Jednak jak dotąd nikt nie zdecydował się zebrać ich w jednym miejscu. A skoro już ktoś to zrobił, warto z tego korzystać. Szczególnie, że można to zrobić za darmo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.