› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

Dziś (23.09) wicewojewoda odwiedza tereny popowodziowe

› bieżące 8 miesięcy temu    23.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.slawomir.sadowski.pl

Pod przewodnictwem wicewojewody warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego obradował powołany w dniu dzisiejszym ( 22 bm. )  zespół pod roboczą nazwą zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi.

Omówiono przebieg wydarzeń oraz aktualną sytuację związaną z powodzią, którą w dniach 18-19 września br. spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim. W naradzie udział wzięli dyrektorzy  Wydziałów BiZK, IGR, PS Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele WIOŚ, WSEE, KW PSP i KW Policji. Obecny był także dyrektor Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu Cezary Terech.

Celem spotkania było  niedopuszczenie w przyszłości do podobnych sytuacji. Zwrócono uwagę na trudności w koordynowaniu pracami  samorządów lokalnych oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w gminach i powiatach województwa. Przypomniano, że na ten cel w latach 2004 – 2013 województwo otrzymało 200 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 54 mln zł  z Programu Infrastruktura i Środowisko. Ze środków tych zmodernizowano stacje pomp i wzmocniono wały na Żuławach. Nadal jednak dużo zastrzeż budzi stan  rowów melioracyjnych i przepustów, za których utrzymanie odpowiadają  starostwa, gminy, a także osoby prywatne.

Zespół będzie na bieżąco monitorował sytuację po niedawnej powodzi. W najbliższą sobotę wicewojewoda Sławomir Sadowski będzie wizytował tereny gmin, w których odnotowano największe straty spowodowane podtopieniami.

Bożena Ulewicz, doradca/rzecznik prasowy wojewody 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.