› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, plac" [82] 18.25. Jedno- i wielowyrazowe nazwy dzielnic, ulic, placów, rynków, ogrodów, parków,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23

Dziś (23.09) wicewojewoda odwiedza tereny popowodziowe

› bieżące 2 miesiące temu    23.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.slawomir.sadowski.pl

Pod przewodnictwem wicewojewody warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego obradował powołany w dniu dzisiejszym ( 22 bm. )  zespół pod roboczą nazwą zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi.

Omówiono przebieg wydarzeń oraz aktualną sytuację związaną z powodzią, którą w dniach 18-19 września br. spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim. W naradzie udział wzięli dyrektorzy  Wydziałów BiZK, IGR, PS Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele WIOŚ, WSEE, KW PSP i KW Policji. Obecny był także dyrektor Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu Cezary Terech.

Celem spotkania było  niedopuszczenie w przyszłości do podobnych sytuacji. Zwrócono uwagę na trudności w koordynowaniu pracami  samorządów lokalnych oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w gminach i powiatach województwa. Przypomniano, że na ten cel w latach 2004 – 2013 województwo otrzymało 200 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 54 mln zł  z Programu Infrastruktura i Środowisko. Ze środków tych zmodernizowano stacje pomp i wzmocniono wały na Żuławach. Nadal jednak dużo zastrzeż budzi stan  rowów melioracyjnych i przepustów, za których utrzymanie odpowiadają  starostwa, gminy, a także osoby prywatne.

Zespół będzie na bieżąco monitorował sytuację po niedawnej powodzi. W najbliższą sobotę wicewojewoda Sławomir Sadowski będzie wizytował tereny gmin, w których odnotowano największe straty spowodowane podtopieniami.

Bożena Ulewicz, doradca/rzecznik prasowy wojewody 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.