› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Energa
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Dziś (23.09) wicewojewoda odwiedza tereny popowodziowe

› bieżące ponad rok temu    23.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dziś (23.09) wicewojewoda odwiedza tereny popowodziowe  fot. www.slawomir.sadowski.pl

Pod przewodnictwem wicewojewody warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego obradował powołany w dniu dzisiejszym ( 22 bm. )  zespół pod roboczą nazwą zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi.

Omówiono przebieg wydarzeń oraz aktualną sytuację związaną z powodzią, którą w dniach 18-19 września br. spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim. W naradzie udział wzięli dyrektorzy  Wydziałów BiZK, IGR, PS Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele WIOŚ, WSEE, KW PSP i KW Policji. Obecny był także dyrektor Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu Cezary Terech.

Celem spotkania było  niedopuszczenie w przyszłości do podobnych sytuacji. Zwrócono uwagę na trudności w koordynowaniu pracami  samorządów lokalnych oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w gminach i powiatach województwa. Przypomniano, że na ten cel w latach 2004 – 2013 województwo otrzymało 200 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 54 mln zł  z Programu Infrastruktura i Środowisko. Ze środków tych zmodernizowano stacje pomp i wzmocniono wały na Żuławach. Nadal jednak dużo zastrzeż budzi stan  rowów melioracyjnych i przepustów, za których utrzymanie odpowiadają  starostwa, gminy, a także osoby prywatne.

Zespół będzie na bieżąco monitorował sytuację po niedawnej powodzi. W najbliższą sobotę wicewojewoda Sławomir Sadowski będzie wizytował tereny gmin, w których odnotowano największe straty spowodowane podtopieniami.

Bożena Ulewicz, doradca/rzecznik prasowy wojewody 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.