› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek888 lat temu było 3 razy mniej zadłużonych, czy to wiele nie mówi?,a co na to PiS z dobrej... ~ EuPiCzy jakiś urzędnik może wytłumaczyć w jaki sposób można doprowadzić do stutysięcznego... ~ ???Interesuje mnie kilka mieszkań ze splace zadłużenie i je przejmie jak to zrobić ktoś cos... ~ Spłace dług Ty człowieku zasuwas po 12 h 6 dni w tygodniu żeby opłacić stacje a miasto ma tyle lokali ze by... ~ 21 wiek a nie komuna ;-) Niektórzy muszą pracować z nadgodzinami i w weekendy żeby nie mieć zadłużenia a patologia... ~ Dośćprzy tej ulicy jest chyba 5 takich samych bloków, a tylko ten tak wygląda, to chyba świadczy o... ~ m&mNie rozumiem, jak wspolnota ma pretensje sama do siebie? Prosze wziac kredyt i robic remont, a nie... ~ Elblazaninto jest luksus, Bema 33 klatka szok ~ mama"Nie ma domofonu więc co rusz nocuje na klatce bezdomny. Boimy się czy nie zaprószy ognia" W... ~ DonDenie gadajcie glupot mieszkania w srodku sa extra chyba ze ktos nie dba to ze troche tynku odpada to... ~ masakraco za glupoty po prostu chca zeby im blok wyrementowac mieszkalem tam wiele lat nie dawno sie... ~ aaaaaaaaasZebrać się w kupę,zrobić zebranie,ustalić reguły remontu u gitara. Prezes pomoże,tylko... ~ Skutki kupna mieszkania na własność Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodo

Dziś (23.09) wicewojewoda odwiedza tereny popowodziowe

› bieżące 5 miesięcy temu    23.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.slawomir.sadowski.pl

Pod przewodnictwem wicewojewody warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego obradował powołany w dniu dzisiejszym ( 22 bm. )  zespół pod roboczą nazwą zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi.

Omówiono przebieg wydarzeń oraz aktualną sytuację związaną z powodzią, którą w dniach 18-19 września br. spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim. W naradzie udział wzięli dyrektorzy  Wydziałów BiZK, IGR, PS Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele WIOŚ, WSEE, KW PSP i KW Policji. Obecny był także dyrektor Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu Cezary Terech.

Celem spotkania było  niedopuszczenie w przyszłości do podobnych sytuacji. Zwrócono uwagę na trudności w koordynowaniu pracami  samorządów lokalnych oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w gminach i powiatach województwa. Przypomniano, że na ten cel w latach 2004 – 2013 województwo otrzymało 200 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 54 mln zł  z Programu Infrastruktura i Środowisko. Ze środków tych zmodernizowano stacje pomp i wzmocniono wały na Żuławach. Nadal jednak dużo zastrzeż budzi stan  rowów melioracyjnych i przepustów, za których utrzymanie odpowiadają  starostwa, gminy, a także osoby prywatne.

Zespół będzie na bieżąco monitorował sytuację po niedawnej powodzi. W najbliższą sobotę wicewojewoda Sławomir Sadowski będzie wizytował tereny gmin, w których odnotowano największe straty spowodowane podtopieniami.

Bożena Ulewicz, doradca/rzecznik prasowy wojewody 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.