› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Dziś (23.09) wicewojewoda odwiedza tereny popowodziowe

› bieżące 25 dni temu    23.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.slawomir.sadowski.pl

Pod przewodnictwem wicewojewody warmińsko-mazurskiego Sławomira Sadowskiego obradował powołany w dniu dzisiejszym ( 22 bm. )  zespół pod roboczą nazwą zespół ds. oceny przyczyn i skutków powodzi.

Omówiono przebieg wydarzeń oraz aktualną sytuację związaną z powodzią, którą w dniach 18-19 września br. spowodowały ulewne deszcze w powiatach elbląskim i braniewskim. W naradzie udział wzięli dyrektorzy  Wydziałów BiZK, IGR, PS Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawiciele WIOŚ, WSEE, KW PSP i KW Policji. Obecny był także dyrektor Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu Cezary Terech.

Celem spotkania było  niedopuszczenie w przyszłości do podobnych sytuacji. Zwrócono uwagę na trudności w koordynowaniu pracami  samorządów lokalnych oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w gminach i powiatach województwa. Przypomniano, że na ten cel w latach 2004 – 2013 województwo otrzymało 200 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 54 mln zł  z Programu Infrastruktura i Środowisko. Ze środków tych zmodernizowano stacje pomp i wzmocniono wały na Żuławach. Nadal jednak dużo zastrzeż budzi stan  rowów melioracyjnych i przepustów, za których utrzymanie odpowiadają  starostwa, gminy, a także osoby prywatne.

Zespół będzie na bieżąco monitorował sytuację po niedawnej powodzi. W najbliższą sobotę wicewojewoda Sławomir Sadowski będzie wizytował tereny gmin, w których odnotowano największe straty spowodowane podtopieniami.

Bożena Ulewicz, doradca/rzecznik prasowy wojewody 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.