› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motylChodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qaz

Dzwiękowy system ostrzegawczy

› bieżące miesiąc temu    17.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dzwiękowy system ostrzegawczy

Dźwiękowy system ostrzegawczy to system służący do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w budynku. Służy do rozgłaszania dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych oraz ogłaszania komunikatów głosowych. Komunikaty te ogłaszane są automatycznie po otrzymaniu informacji z systemu ochrony przeciwpożarowej lub na indywidualne żądanie operatora systemu.

Alarm głosowy DSO w obiekcie publicznym zastępuje dzwonki i syreny klasycznej sygnalizacji przeciwpożarowej poprzez odpowiednie głośniki zdolne do przekazania słyszalnej i wyraźnej informacji. Systemy dso pomagają sprawnie i szybko przeprowadzić ewakuację w budynku.

Dla kogo DSO?

System może być stosowany w prywatnych domach, mieszkaniach czy budynkach. Są jednak miejsca, w których zastosowanie tego rodzaju zabezpieczenia jest obowiązkowe. Budynki i instytucje objęte obowiązkiem montażu tego typu rozwiązań wymienione są w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. 2010 r., Nr 109, poz. 719). Dźwiękowe systemy ostrzegawcze wymagają zastosowania odpowiednich systemów zasilania. System zasilania oprócz zasilania sieciowego dostarcza także zasilanie rezerwowe o mocy 48V lub 24V z własnych baterii i akumulatorów. Chronione one są przed głębokim rozładowaniem.

Zalety DSO

Systemy zasilania DSO Gliwice jest producentem zasilaczy. Do najważniejszych funkcji zasilaczy dso należą przede wszystkim nieograniczona ilość szaf w systemie, komunikowanie błędów w pracy systemu, możliwość dołączenia do centrali systemu pożarowego, zapis historii zdarzeń, kontrola napięcia baterii czy też rozprowadzenie zasilania sieciowego i gwarantowanego. Zastosowanie w budynku dźwiękowego systemu ostrzegawczego znacznie zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. System zapewnia natychmiastowe powiadomienie o zagrożeniu i umożliwia szybką i bezpieczną ewakuację. Szybkość reakcji na zagrożenie jest w przypadku pożaru czy innego zagrożenia bardzo ważna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.