› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Zarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ PickA kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby... ~ Klientelaczekam drugi rok w pażdzierniku nastepny termin do remontu . Pracuję, nie mam gdzie się... ~ mati46Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noris

Dzwiękowy system ostrzegawczy

› bieżące 3 miesiące temu    17.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dzwiękowy system ostrzegawczy

Dźwiękowy system ostrzegawczy to system służący do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w budynku. Służy do rozgłaszania dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych oraz ogłaszania komunikatów głosowych. Komunikaty te ogłaszane są automatycznie po otrzymaniu informacji z systemu ochrony przeciwpożarowej lub na indywidualne żądanie operatora systemu.

Alarm głosowy DSO w obiekcie publicznym zastępuje dzwonki i syreny klasycznej sygnalizacji przeciwpożarowej poprzez odpowiednie głośniki zdolne do przekazania słyszalnej i wyraźnej informacji. Systemy dso pomagają sprawnie i szybko przeprowadzić ewakuację w budynku.

Dla kogo DSO?

System może być stosowany w prywatnych domach, mieszkaniach czy budynkach. Są jednak miejsca, w których zastosowanie tego rodzaju zabezpieczenia jest obowiązkowe. Budynki i instytucje objęte obowiązkiem montażu tego typu rozwiązań wymienione są w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. 2010 r., Nr 109, poz. 719). Dźwiękowe systemy ostrzegawcze wymagają zastosowania odpowiednich systemów zasilania. System zasilania oprócz zasilania sieciowego dostarcza także zasilanie rezerwowe o mocy 48V lub 24V z własnych baterii i akumulatorów. Chronione one są przed głębokim rozładowaniem.

Zalety DSO

Systemy zasilania DSO Gliwice jest producentem zasilaczy. Do najważniejszych funkcji zasilaczy dso należą przede wszystkim nieograniczona ilość szaf w systemie, komunikowanie błędów w pracy systemu, możliwość dołączenia do centrali systemu pożarowego, zapis historii zdarzeń, kontrola napięcia baterii czy też rozprowadzenie zasilania sieciowego i gwarantowanego. Zastosowanie w budynku dźwiękowego systemu ostrzegawczego znacznie zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. System zapewnia natychmiastowe powiadomienie o zagrożeniu i umożliwia szybką i bezpieczną ewakuację. Szybkość reakcji na zagrożenie jest w przypadku pożaru czy innego zagrożenia bardzo ważna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.