› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Edmund Szwed: pomogę miastu – wybuduję mieszkania komunalne i socjalne

› bieżące ponad rok temu    30.01.2015
Informacja prasowa
komentarzy 41 ocen 29 / 45%
A A A
Edmund Szwed: pomogę miastu – wybuduję mieszkania komunalne i socjalne

Dziś największym problemem elblążan są – bezrobocie oraz brak szans na szybkie pozyskanie mieszkań komunalnych. To właśnie te dwie kwestie powodują, że mieszkańcy naszego miasta coraz częściej decydują się na wyjazd z Elbląga. Wiem, jak te problemy rozwiązać i deklaruje, że zrobię to szybko i skutecznie, współpracując z prezydentem miasta.

Podgląd oferty złożonej Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu znajduję się na końcu artykułu.

Bezradność miasta – brak mieszkań

Obserwując ostatnio obrady radnych z Komisji Gospodarki Miasta, które dotyczyły kwestii rozwiązania problematyki budownictwa komunalnego, podobnie jak inni elblążanie poczułem bezradność radnych. Po prostu nie mogli dojść do porozumienia, czy miasto powinno budować mieszkania dla elblążan czy powinno się pozostawić to developerom.

Ponadto, co trzeba podkreślić, obecne budownictwo mieszkaniowe, które oferują różne firmy budowlane, jest drogie. Miasto znajduje się w fatalnej sytuacji finansowej, a w budżecie gminnym na ten cel zabezpieczono zaledwie 10 mln zł.

Radni nie mogą dojść do porozumienia, czy budować nowe mieszkania komunalne, czy tylko remontować te już istniejące. Chcą nawet w tym celu powołać specjalną komisję radnych. To zaś spowoduje, że ta sprawa ugrzęźnie podczas długotrwałych obrad oraz bezskutecznym szukaniu sposobu na finansowanie budownictwa komunalnego.

Tak, czy inaczej, nie rozwiązuje to bardzo ważnego problemu naszego miasta – czyli braku lokali mieszkalnych dla elblążan, którzy swojego mieszkania nie mają. Ten problem dotyka obecnie nawet 4 tysięcy rodzin. Zmusza naszych mieszkańców do rozpaczliwych decyzji emigracji z Elbląga, za pracą i godziwymi warunkami mieszkaniowymi.

Warto zaś pamiętać, że ustawowym obowiązkiem gminy, a więc prezydenta miasta, jest zapewnienie mieszkańcom mieszkań komunalnych.

Jak to wyglądało w ostatnich latach w Elblągu?

Budownictwo komunalne w Elblągu jest w kiepskim stanie. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Elbląga na lata 2014-2029 pojawiła się inwestycja związana z budową budynków wielorodzinnych, które będą socjalne. Zlokalizowane mają być przy ul. Łęczyckiej. Miasto ostatni raz wybudowało budynek socjalny na przełomie 2011 i 2012 roku. Znajduje się on na ul. Łęczyckiej 29 G. Koszt jego realizacji to 1,5 miliona złotych. Miał powstać również trzeci budynek socjalny na tej ulicy, ale na wybudowanie go zabrakło pieniędzy, ze względu na przebudowę bursy przy ul. Obrońców Pokoju 40 na potrzeby nowych mieszkań komunalnych.

Prace nad budżetem miasta na rok 2014, nie uwzględniły zadania budowy mieszkań komunalnych. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta znajduje się inwestycja pn. „Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych – socjalnych przy ul. Łęczyckiej”. Środki ujęte są jednak dopiero w 2015 roku na rozpoczęcie inwestycji.

W lutym 2013 roku na konferencji prasowej ZBK w Elblągu usłyszeliśmy od wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego, że aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe elblążan w tej chwili potrzebne jest 1200 mieszkań: 600 komunalnych i 600 socjalnych. To byłoby minimum zaspokojenia potrzeb osób, które oczekują na lokale.

„Co roku będziemy budować jeden budynek mieszkalny z około 20 lokalami. Na przemian komunalny i socjalny” - mówił ówczesny wiceprezydent.

A na czym skupił się prezydent Elbląga Jerzy Wilk? Nie skupił się na jakiejkolwiek inwestycji w tym kierunku, a zajął się problemem eksmisji elblążan.

O zamierzeniach Jerzego Wilka mówił Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta. „W obecnym roku wyroków eksmisyjnych jest więcej – do 31 maja 2014 roku przekazano do Sądu celem uzyskania wyroku eksmisyjnego 44 sprawy. Kolejne 36 spraw przekazano do Sądu do końca czerwca br. W roku 2014 zapadło już 37 wyroków eksmisyjnych, a od 1 stycznia zrealizowano łącznie 61 eksmisji na podstawie orzeczonych wyroków.”

Co dzieje się z elblążanami po wyrokach eksmisyjnych?

„Rodzinom eksmitowanym wskazywane są lokale socjalne o obniżonym standardzie” - dodawał Mierzejewski.

Jest szansa, aby to zmienić

Moja propozycja, którą przedstawiłem podczas ostatniej kampanii wyborczej, a która zyskała akceptację ponad 4 tysięcy elblążan, którzy oddali na mnie swój głos, jest nadal aktualna. Chcę i mogę wprowadzić program budownictwa komunalnego. Program zaspokoi zaspokoi potrzeby mieszkaniowe mieszkańców miasta, których nie stać na zakup własnego mieszkania od developera lub budowę własnego domu.

Uzyskując trzeci wynik w wyborach prezydenckich czuję się zobowiązany do realizacji złożonych przeze mnie obietnic, dla dobra Elbląga i elblążan.

Program Mieszkaniowy Budownictwa Komunalnego, który może rozwiązać problem braku mieszkań komunalnych i koniecznych zasobów lokali socjalnych w Elblągu, jest realny do realizacji. Co ważne, program ten nie obciąży budżetu miasta, nie spowoduje więc dalszego zadłużenia Elbląga.

Oświadczam, że wspólnie z moim partnerem - prawnikiem, który jest niezbędnym uczestnikiem w tego typu zamierzeniach inwestycyjnych, posiadam 100 % udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz pełnię w tej spółce funkcję prezesa zarządu.

Na zlecenie Prezydenta Miasta Elbląga spółka ta może podporządkować swoją działalność potrzebom gminy. Spółka może przygotować i przedstawić Prezydentowi Miasta Elbląga propozycje dotyczące: zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych, zagospodarowania odpadów komunalnych, sposobu pozyskania środków pieniężnych, niezbędnych na sfinansowanie kosztów realizacji podejmowanych przedsięwzięć.

W dniu dzisiejszym złożyłem w biurze Prezydenta Miasta Elbląga ofertę dotyczącą współpracy przy budowie mieszkań komunalnych i socjalnych, które są zawarte w Programie Mieszkaniowym Budownictwa Komunalnego mojego autorstwa.

Jeszcze raz podkreślę, ten program jest realny do realizacji, z pożytkiem dla miasta i mieszkańców.

Mam nadzieję, że prezydent Witold Wróblewski, który deklaruje potrzebę powrotu do programu budownictwa komunalnego przez miasto, pochyli się nad moją propozycją współpracy i potraktuje ją poważnie, jako wielką szansę dla elblążan na własne mieszkanie.

Z wyrazami szacunku
Edmund Szwed

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (41)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ v1
ponad rok temu ocena: 50%  41
Panie ML- proszę odpowiedziec na pytanie i nie stosować uników.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 40
Proszę nie stosować uników i zapytać o to osobiście twarzą w twarz - z chęcią odpowiem.
~ Inżynier_Mamoń
ponad rok temu ocena: 60% 39
Mariusz jeśli chcesz być traktowany powaznie i zyskać zaufanie Elblążan, odpowiadaj publicznie na zadane pytania. Ktoś z przeszłością kryminalną, raczej szkodzi niż pomaga Szwedowi bez względu na to czy jego pomysły są mądre czy głupie. Bo jak Elblążanie mają zaufać komuś, kto już raz zrobił coś niezgodnego z prawem! Inna sprawa, że od Szweda ze względu na jego narwany charakter, problemy z emocjami, a także z wysławianiem się trudno jest dowiedzieć się w jaki sposób chce zrealizować być może i nie głupi pomysł! Pisanie pism w stylu wiem, ale nie powiem jest co najmniej śmieszne, a podejmowanie rozmowy mało poważne! Poważna "Spółka" składa poważne oferty!
~ kamora
ponad rok temu ocena: 57%  38
a gdzie tu będzie maiło miejsce prawo o zamówieniach publicznych. HEREZJE TEN CZŁOWIEK WYPISUJE
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niunia3
ponad rok temu ocena: 6%  37
I DOBRZE, PANIE EDMUNDZIE NIECH PAN SIĘ NIE PRZEJMUJE NEGATYWAMI I PROSTAKAMI. ILE TO URZĘDASY SOBIE POZAŁATWIALI MIESZKANIA, WSPOMNIEĆ PANI Z WYDZIAŁU SKARBNIKA SWOJEJ SZWAGIERCE, SZWAGROWI, W PAPAIERACH POWINNO BYĆ, A TACY ZWYKLI NIE MAJĄ SZANS. CZEKAM NA RUCH PANA EDMUNDA I POZDRAWIAM G , W I S Pan Szwed to człowiek honoru przekonaliśmy sie o tym.
odpowiedz oceń komentarz 1 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 0%  36
asd i obiektywny: jesteści widz w roli troli, tak jak na portalach Putinowcy. Wszystko na nie. No to niech radni rozważą propozycje, bo to nie Szwedowi sa potrzebne mieszkania, a miastu. Czy wam za te komentarze ktos z urzedu płaci, bo jak nie to współczuję waszym bliskim zyc z takimi .....mi!
odpowiedz oceń komentarz 0 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 83% 35
Proszę o szczegóły, bo takie pismo to jest nic, bicie piany, aby mieć powód do zarzutów, że Wróbel nie odpowiedział, Więc niech Pan Szwed napisze szczegóły co i jak, Proste? Bo dla Ciebie EuPi chyba nie.
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 85%  34
Rozumiem, że Pan Szwed chce wybudować za własne pieniądze mieszkania? A niech buduje.
odpowiedz oceń komentarz 17 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obiektywny
ponad rok temu ocena: 88%  33
to jakiś chory czubek ten Szwed, a buduj sobie jak chcesz kupuj tereny i wynajmuj kto ci broni!!!!!!!Ale ty pewnie lidy chcesz kręcić cudzym kosztem
odpowiedz oceń komentarz 22 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 32
Dokładnie to od lat robi firma "Mytych" tyle że sprzedaje po 4-5 tyś za metr - jesteś tak głupi że nie rozumiesz że to dobry interes czy jesteś tak głupi że sądzisz że nikt tego jakim jesteś durniem nie dostrzeże ?
oceń komentarz 0 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sda
ponad rok temu ocena: 80% 31
Lewandowski ty kretynie!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 30
Czytam imbecylu ,,,,
~ hugo1234
ponad rok temu ocena: 87%  29
Czysty Kosmita. Edek z krainy tępych kredek.
odpowiedz oceń komentarz 20 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 28
Kto się tępakiem urodził ten tępy skona . Szkoda że nie da się kogoś takiego jak ty wystrugać boć głupek z ciebie wzorcowy ,,,,,
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 8%  27
Wiadomo, ze sie nie zgodza! Przeciez to zagrozi ich stołkom. Beda wyszukiwać róznych kruczków na nie! No to Panowie radni, pokazcie jak zależy wam na rozwoju Elbląga.
odpowiedz oceń komentarz 2 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ v1
ponad rok temu ocena: 95%  26
Panie Mariuszu Lewandowski proszę nie używac inwektyw wobec oponentów.Proszę potwierdizć lub zaprzeczyc - czy siedział Pan w wiezieniu?
odpowiedz oceń komentarz 35 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 25
Za zabicie Pana głupoty ? Warto by było ale to zbrodnia niemożliwa do wykonania ....
~ MądryGlupiec.
ponad rok temu ocena: 7%  24
Brawo Edmund chociaź ty myślisz racjonalnie .Chociaź chcę coś zmienić w tym mieście i nie siedzi przed tv i nazeka jakie te miasto jest złe. Gorzej już chyba być nie może.wienc dlaczego nie dac tej 1 szansy temu człowiekowi a może jednak on da radę? Ale nie przekonamy się dopuki nie spraedzimy tego. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 2 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elbinger
ponad rok temu ocena: 90%  23
W tym przypadku już nawet biegły psychiatra nie pomoże. Służba zdrowia jest bezradna.
odpowiedz oceń komentarz 28 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KlakierPiSu
ponad rok temu ocena: 88%  22
Znowu ten Edek z krainy kredek, elbląski cudotwórca robi z siebie pośmiewisko! Czy ktokolwiek traktuje go poważnie?
odpowiedz oceń komentarz 28 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Waldek
ponad rok temu ocena: 90%  21
Edmund zrób dobrze miastu i jedź na zmywak do Anglii oszczędź syna i żonę bo się za ciebie wstydzą
odpowiedz oceń komentarz 28 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ppp
ponad rok temu ocena: 89%  20
Panie Edmundzie prosze podać KRS tej spółki z O.O. jaki jest jej kapitał zakładowy itp bo takie gadanie to psu na budę i tylko się pan ośmiesza podobnymi
odpowiedz oceń komentarz 33 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wieżyciel
ponad rok temu ocena: 89%  19
Szwed najpierw oddaj kasę miastu. Komornik już cię ściga
odpowiedz oceń komentarz 34 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 0% 18
Nie wierzę, że od analfabety Pan Szwed pożyczałby pieniądze - zajrzyj do słownika jak się pisze ,,wieżyciel"
oceń komentarz 0 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komornik
ponad rok temu ocena: 84% 17
EuPi a co ty się czepiasz pisowni - wiara czyni cuda - a może piszący to dyslektyk
oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 92%  16
czyli po prostu Pan Szwed chce zarobić pieniądze wmawiając ludziom że to tylko i wyłącznie z myślą o nich to robi - czyli liczy na tzw. kolesiostwo i że może coś ugrać dla siebie udając filantropa
odpowiedz oceń komentarz 33 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 5%  15
Jak widzę kretynów w mieście nie ubywa - a szkoda. Drogi PO-wcze konstrukcja tego co wyśmiewasz jest dokładnie taka jak spółka "Akwapark" powołana przez imć Nowaczyka tyle że w rozrywkę nikt nie chciał inwestować a społka DCM w marcu 2013 ogłosiła upodłość wraz z genialnym finansistą imć Kucharczykiem. Mam ci pisać kto ten biznes kręcił bo po co go kręcono napisałeś dość dokładnie stąd wniosek że cała lokalna palatforma była w tym zorientowana i umoczona. Można oczywiście wyjechać do Niemiec ale można też wzorce z Niemiec wprowadzić w życie tu - Pan Szwed właśnie o tym pisze i trzeba być durniem żeby z tej propozycji nie skorzystać.
odpowiedz oceń komentarz 3 55
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dasdas
ponad rok temu ocena: 88% 14
Na pewno ubędzie jak wyjedziesz.
oceń komentarz 23 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cxz
ponad rok temu ocena: 82% 13
"...i trzeba być durniem żeby .." tak pisąć. Kretyn o d wielu tat to jesteś TY
oceń komentarz 18 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ takie tam
ponad rok temu ocena: 89% 12
dureń durnia wspiera
oceń komentarz 25 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 89%  11
Podejrzewam, że ten interes Szweda wygląda następująco: przywatny iwestor buduje mieszkania, lokatorzy je spłacają płacąc czynsz+ratę za mieszkanie, a jak nie mają z czego płacić to miasto jest gwarantem i płaci za nich!;) Reasumując bankructwo miasta murowane!;)
odpowiedz oceń komentarz 31 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pampi - ZAWADA
ponad rok temu ocena: 80% 10
Prawda ale jakie stałe źródło dochodów dla prywatnego inwestora ?? Bo o to zapewne chodzi . Mało tego może stać się zarządcą tych nieruchomości a w ostateczności , gdyby coś nie wyszło . Zlicytować je razem z mieszkańcami . Połączenie biznesu prywatnego z publicznym , państwowym chroni inwestora wielokrotnie przed utratą płynności finansowej . To łakomy kąsek .
oceń komentarz 12 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 9
Dochodem ma być czynsz a wykup mieszkania to nie kredyt ale wykup akcji spółki - gdy wykupisz je na kwotę kosztu budowy mieszkania jesteś jego właścicielem - zamieniasz akcje na akt własności . Możesz je wiec wykupować i 100 lat a płacisz tylko czynsz - jak w społdzielni mieszkaniowej w zasadzie tyle że z opcją wykupu po zebraniu akcji ,,,,
oceń komentarz 0 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 8
He he
~ dasdas
ponad rok temu ocena: 90%  7
Jeżeli to ma być takie fajne i nic nie kosztować to dlaczego ten jegomość nie chce wybudować tych mieszkań ze swoich pieniędzy tylko chce marnować pieniądze wszystkich?
odpowiedz oceń komentarz 27 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zibi
ponad rok temu ocena: 8%  6
Generalnie jeśli to miasta ma nic nie kosztować, to należy spróbować. Wyśmiewać łatwo, zrobić coś trudno. Życzę powodzenia. W zasadzie nie interesuje mnie kto na tym zarobi, byleby powstały tanie i normalne mieszkania.
odpowiedz oceń komentarz 2 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powodzenia
ponad rok temu ocena: 12%  5
Super propozycja jest możliwość pokazania że można i spełnienia swych obietnic ciekawe czy dostanie taką szanse bo śmiać się i krytykować każdy jeden umie a jak ma coś zrobić to rozkłada się jak żaba na liściu
odpowiedz oceń komentarz 3 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ panien
ponad rok temu ocena: 83%  4
He tzn że nie musze wyjeżdżać za granicę bo sie polepszy ? ?haha i tak wyjade po lepsze zycie :)
odpowiedz oceń komentarz 19 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozbawiony
ponad rok temu ocena: 86%  3
hahahahahahaha dobre.....
odpowiedz oceń komentarz 24 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??
ponad rok temu ocena: 8% 2
Lewak jesteś że chcesz by było jak najgorzej ??
oceń komentarz 2 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dasdas
ponad rok temu ocena: 88% 1
#?? Lewakiem na pewno jest każdy kto chce budować mieszkania komunalne.
oceń komentarz 21 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.