› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Zapomniał powiedzieć o swoim wyroku z UOKIK fotyczącym zmowy cenowej i nieuczciwej konkurencji.... ~ SfobodnyyNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraUlica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekHazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowmonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekJa wolałam zabezpieczyć się poprzez system alarmowy i  instalację kamer. Wydaje mi się... ~ MarcelaCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskiCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewKantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ AniaOczywiście, że proste. Sama naklejałam i wyszło pięknie. Fakt, że to był sklep z polecenia... ~ KaśkaJaka prasa taki tytul artykulu ~ HWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk

Efekt będzie dla wszystkich miłym zaskoczeniem

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    14.08.2015
Ines Kuraś
komentarzy 0 ocen 21 / 95%
A A A
Efekt będzie dla wszystkich miłym zaskoczeniem fot. Ines Kuraś

Od kilku dni poruszamy temat niezagospodarowanego budynku z czerwonej cegły przy ul. Żeromskiego. Przez wiele lat mieszkańcy Elbląga zastanawiali się, jaka czeka go przyszłość. Teraz już wiemy, że powstanie w nim klub fitness. Niestety, poza tą wiedzą inwestor nie chce udzielać zbyt szczegółowych informacji.

Budynek przy ul. Żeromskiego 2, jest jedyną pozostałością po mieszczących się tam przez kilkadziesiąt lat zakładach mięsnych. Pierwsze budynki rzeźni zostały wybudowane w 1890-1892 roku. Do lat 90 XX wieku istniały w tym miejscu zakłady mięsne. Właściciel, firma Elmeat w 2001 roku wydzierżawiła od Miasta tereny przy ul. Mazurskiej, gdzie wybudowano nowy zakład. Rada Miasta w 2001 roku wydała pozwolenie, aby na miejscu dawnych zakładów powstał hipermarket.

Większość budynków po dawnych zakładach została wyburzona podczas prowadzonych prac budowlanych przy budowie hipermarketu. Pozostał tylko jeden, z czerwonej cegły, który od ponad 10 lat stoi niewykorzystany. W środę (05.08) rozpoczęły się prace przygotowawcze do planowanej inwestycji.

Inwestorem jest firma Elblągdis. Otrzymała ona pozwolenie w 2013 roku na przebudowę budynku ze zmianą sposobu użytkowania na klub fitness. Obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków, ale do gminnej ewidencji zabytków. Oznacza to, że wymagana jest akceptacja konserwatora zabytków, ale nie tak wnikliwa jak przy rejestrze

- poinformował nas w poniedziałek Łukasz Mierzejewski, z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Właścicielem działki oraz budynku jest firma Pergranso. Spółka Elblągdis zarządza majątkiem w imieniu firmy. Skontaktowaliśmy się ze spółką, w celu uzyskania informacji na temat inwestycji.

Na tym etapie możemy jedynie potwierdzić, że jesteśmy zaangażowani w inwestycję przy ul. Żeromskiego 2 w Elblągu. Jednak z uwagi na szereg spraw formalnych, jakie ta inwestycja wymaga (negocjacje z najemcami, dokumentacja, oficjalne zgody itp.), nie możemy udzielać żadnych szczegółowych informacji. Pragnę jednak zapewnić Państwa, a tym samym mieszkańców Elbląga, że wszystkie prace renowacyjne będą prowadzone w uzgodnieniu z miejskim konserwatorem zabytków. Mamy nadzieję, że finalny efekt będzie dla wszystkich miłym zaskoczeniem, bowiem planujemy oddać piękny obiekt harmonijnie wkomponowany w otoczenie

– przyznaje Tomasz Pawlik, Prezes Elblągdis Sp. z o.o.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.