› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Elbląg. Ceny wody i odprowadzania ścieków w górę. Sprawdź o ile

› zagrożenia i utrudnienia 10 miesięcy temu    9.11.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Ceny wody i odprowadzania ścieków w górę. Sprawdź o ile

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wnioskuje o wzrost cen za dostarczaną wodę o 4,9 proc. oraz za odprowadzanie ścieków o 14,1 proc. Gdy podczas sesji (16.11) radni zatwierdzą tę podwyżkę, nowa cena będzie obowiązywała od przez cały 2018 rok. 

EPWiK tak uzasadnia podwyżki:

wzrost cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wynika z ich zbyt niskiego poziomu, niepokrywającego w pełni kosztów realizacji tych usług.

Obecnie obowiązujące ceny usług zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków nie były zmieniane od 2015 r. Zmiana cen wynika również z konieczności zabezpieczenia środków na realizację inwestycji. 

Chodzi o inwestycje dotyczące gospodarki ściekowej warte ponad 116 mln zł, w tym te dotyczące modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków, które zostaną zrealizowane w najbliższych latach. Możliwe jest dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę ponad 60 milionów zł. 

Niezapewnienie odpowiedniego poziomu przychodów z działalności podstawowej Spółki może doprowadzić nawet do utraty dofinansowania unijnego

- przekonuje EPWiK.

W proponowanych taryfach cena za dostarczaną wodę dla wszystkich grup odbiorców wzrasta
z 4,27 zł/m3 do 4,48 zł/m3 brutto, czyli o 4,9%.
Opłata abonamentowa stosowana w grupie odbiorców
„gospodarstwa domowe II” nie ulega zmianie i wynosi 3,89 zł brutto. 

Cena za odprowadzane ścieki wzrasta zaś z 3,83 zł/m3 brutto dla odbiorców innych niż jednostki prowadzące działalność gospodarczą oraz 3,86 zł/m3 brutto dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą do 4,37 zł/m3 dla wszystkich grup odbiorców – wzrost odpowiednio o 14,1% i 13,2%. 

Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla gospodarstw domowych wzrasta z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%. Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla pozostałych odbiorców innych niż jednostki gospodarcze wzrasta również z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%, zaś dla jednostek gospodarczych wzrasta z 8,13 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 8,9%.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ROJEK
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
SKANDAL !!!
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
10 miesięcy temu 1
A Zalesie płaci 5,30 za m3 z bakteria coli od dwóch miesięcy a wodociągi w Elblagu czekają na mroz.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.