› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ja tez chodzę i lubię a nawet wolę niż do galerii i nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego ze... ~ ewa2no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wupl

Elbląg. Ceny wody i odprowadzania ścieków w górę. Sprawdź o ile

› zagrożenia i utrudnienia 7 miesięcy temu    9.11.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wnioskuje o wzrost cen za dostarczaną wodę o 4,9 proc. oraz za odprowadzanie ścieków o 14,1 proc. Gdy podczas sesji (16.11) radni zatwierdzą tę podwyżkę, nowa cena będzie obowiązywała od przez cały 2018 rok. 

EPWiK tak uzasadnia podwyżki:

wzrost cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wynika z ich zbyt niskiego poziomu, niepokrywającego w pełni kosztów realizacji tych usług.

Obecnie obowiązujące ceny usług zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków nie były zmieniane od 2015 r. Zmiana cen wynika również z konieczności zabezpieczenia środków na realizację inwestycji. 

Chodzi o inwestycje dotyczące gospodarki ściekowej warte ponad 116 mln zł, w tym te dotyczące modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków, które zostaną zrealizowane w najbliższych latach. Możliwe jest dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę ponad 60 milionów zł. 

Niezapewnienie odpowiedniego poziomu przychodów z działalności podstawowej Spółki może doprowadzić nawet do utraty dofinansowania unijnego

- przekonuje EPWiK.

W proponowanych taryfach cena za dostarczaną wodę dla wszystkich grup odbiorców wzrasta
z 4,27 zł/m3 do 4,48 zł/m3 brutto, czyli o 4,9%.
Opłata abonamentowa stosowana w grupie odbiorców
„gospodarstwa domowe II” nie ulega zmianie i wynosi 3,89 zł brutto. 

Cena za odprowadzane ścieki wzrasta zaś z 3,83 zł/m3 brutto dla odbiorców innych niż jednostki prowadzące działalność gospodarczą oraz 3,86 zł/m3 brutto dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą do 4,37 zł/m3 dla wszystkich grup odbiorców – wzrost odpowiednio o 14,1% i 13,2%. 

Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla gospodarstw domowych wzrasta z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%. Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla pozostałych odbiorców innych niż jednostki gospodarcze wzrasta również z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%, zaś dla jednostek gospodarczych wzrasta z 8,13 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 8,9%.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ROJEK
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
SKANDAL !!!
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
7 miesięcy temu 1
A Zalesie płaci 5,30 za m3 z bakteria coli od dwóch miesięcy a wodociągi w Elblagu czekają na mroz.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.