› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Elbląg. Ceny wody i odprowadzania ścieków w górę. Sprawdź o ile

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    9.11.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Ceny wody i odprowadzania ścieków w górę. Sprawdź o ile

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wnioskuje o wzrost cen za dostarczaną wodę o 4,9 proc. oraz za odprowadzanie ścieków o 14,1 proc. Gdy podczas sesji (16.11) radni zatwierdzą tę podwyżkę, nowa cena będzie obowiązywała od przez cały 2018 rok. 

EPWiK tak uzasadnia podwyżki:

wzrost cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wynika z ich zbyt niskiego poziomu, niepokrywającego w pełni kosztów realizacji tych usług.

Obecnie obowiązujące ceny usług zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków nie były zmieniane od 2015 r. Zmiana cen wynika również z konieczności zabezpieczenia środków na realizację inwestycji. 

Chodzi o inwestycje dotyczące gospodarki ściekowej warte ponad 116 mln zł, w tym te dotyczące modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków, które zostaną zrealizowane w najbliższych latach. Możliwe jest dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę ponad 60 milionów zł. 

Niezapewnienie odpowiedniego poziomu przychodów z działalności podstawowej Spółki może doprowadzić nawet do utraty dofinansowania unijnego

- przekonuje EPWiK.

W proponowanych taryfach cena za dostarczaną wodę dla wszystkich grup odbiorców wzrasta
z 4,27 zł/m3 do 4,48 zł/m3 brutto, czyli o 4,9%.
Opłata abonamentowa stosowana w grupie odbiorców
„gospodarstwa domowe II” nie ulega zmianie i wynosi 3,89 zł brutto. 

Cena za odprowadzane ścieki wzrasta zaś z 3,83 zł/m3 brutto dla odbiorców innych niż jednostki prowadzące działalność gospodarczą oraz 3,86 zł/m3 brutto dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą do 4,37 zł/m3 dla wszystkich grup odbiorców – wzrost odpowiednio o 14,1% i 13,2%. 

Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla gospodarstw domowych wzrasta z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%. Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla pozostałych odbiorców innych niż jednostki gospodarcze wzrasta również z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%, zaś dla jednostek gospodarczych wzrasta z 8,13 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 8,9%.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ROJEK
ponad rok temu ocena: 100%  2
SKANDAL !!!
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
ponad rok temu 1
A Zalesie płaci 5,30 za m3 z bakteria coli od dwóch miesięcy a wodociągi w Elblagu czekają na mroz.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.