› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23Miasto duchów iemerytow. ~ Emeryt

Elbląg. Ceny wody i odprowadzania ścieków w górę. Sprawdź o ile

› zagrożenia i utrudnienia 2 miesiące temu    9.11.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wnioskuje o wzrost cen za dostarczaną wodę o 4,9 proc. oraz za odprowadzanie ścieków o 14,1 proc. Gdy podczas sesji (16.11) radni zatwierdzą tę podwyżkę, nowa cena będzie obowiązywała od przez cały 2018 rok. 

EPWiK tak uzasadnia podwyżki:

wzrost cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków wynika z ich zbyt niskiego poziomu, niepokrywającego w pełni kosztów realizacji tych usług.

Obecnie obowiązujące ceny usług zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków nie były zmieniane od 2015 r. Zmiana cen wynika również z konieczności zabezpieczenia środków na realizację inwestycji. 

Chodzi o inwestycje dotyczące gospodarki ściekowej warte ponad 116 mln zł, w tym te dotyczące modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków, które zostaną zrealizowane w najbliższych latach. Możliwe jest dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę ponad 60 milionów zł. 

Niezapewnienie odpowiedniego poziomu przychodów z działalności podstawowej Spółki może doprowadzić nawet do utraty dofinansowania unijnego

- przekonuje EPWiK.

W proponowanych taryfach cena za dostarczaną wodę dla wszystkich grup odbiorców wzrasta
z 4,27 zł/m3 do 4,48 zł/m3 brutto, czyli o 4,9%.
Opłata abonamentowa stosowana w grupie odbiorców
„gospodarstwa domowe II” nie ulega zmianie i wynosi 3,89 zł brutto. 

Cena za odprowadzane ścieki wzrasta zaś z 3,83 zł/m3 brutto dla odbiorców innych niż jednostki prowadzące działalność gospodarczą oraz 3,86 zł/m3 brutto dla jednostek prowadzących działalność gospodarczą do 4,37 zł/m3 dla wszystkich grup odbiorców – wzrost odpowiednio o 14,1% i 13,2%. 

Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla gospodarstw domowych wzrasta z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%. Łączna cena brutto za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla pozostałych odbiorców innych niż jednostki gospodarcze wzrasta również z 8,10 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 9,3%, zaś dla jednostek gospodarczych wzrasta z 8,13 zł/m3 do 8,85 zł/m3, czyli o 8,9%.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 5
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ROJEK
2 miesiące temu ocena: 100%  2
SKANDAL !!!
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
2 miesiące temu 1
A Zalesie płaci 5,30 za m3 z bakteria coli od dwóch miesięcy a wodociągi w Elblagu czekają na mroz.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.