› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Elbląg. Działka na Zatorzu z ceną wywoławczą trzy miliony złotych

› biznes 5 miesięcy temu    4.03.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Działka na Zatorzu z ceną wywoławczą trzy miliony złotych  fot. BIP

Miasto sprzedaje nieruchomość o powierzchni ponad 1,5 hektara, położoną na Zatorzu. 4 maja odbędzie się przetarg ustny nieograniczony. Cena wywoławcza wynosi 3 miliony zł. 

Dziś (4.03.) w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na nieruchomość przy ul. Malborskiej i Romualda Mielczarskiego. Posesja jest niezabudowana i przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, mieszkaniowo-usługowa i usługową.

Dla obszaru, na którym zlokalizowana jest nieruchomość stanowiąca przedmiot przetargu, brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zabudowa nieruchomości winna nastąpić w oparciu o wydaną przez Prezydenta Miasta Elbląg decyzję o warunkach zabudowy, uzyskaną przez Nabywcę własnym staraniem i na własny koszt

- czytamy w ogłoszeniu.

Nabywca nieruchomości zobowiązany będzie do rozpoczęcia zabudowy w terminie do dnia 31 grudnia 2024 r. i zakończenia zabudowy nieruchomości, zgodnie z jej przeznaczeniem, w terminie do dnia 31 grudnia 2028 r.

Przyszły właściciel musi się liczyć z karami finansowymi jeśli nie dotrzyma terminu rozpoczęcia zabudowy, musi zobowiązać się do zapłaty na rzecz miasta kar umownych  po 300 tys. zł  za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatnych począwszy od 2025 roku. Podobnie jest w przypadku  niedotrzymania terminu zakończenia zabudowy nieruchomości. 300 tys. zł za każdy rozpoczęty rok zwłoki, płatnych począwszy od 2029 roku. 

W celu zabezpieczenia zapłaty należności, przyszły nabywca dobrowolnie podda się rygorowi egzekucji do kwoty 3 milionów 600 tys. zł. Gminie Miasto Elbląg będzie przysługiwało prawo do wystąpienia z wnioskiem o nadanie aktowi notarialnemu nabycia nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu, klauzuli wykonalności w terminie do 31 grudnia 2042 r.

Przetarg odbędzie się w dniu 4 maja o godz. 10.00, w sali nr 300A Urzędu Miejskiego w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gość
5 miesięcy temu ocena: 0%  2
Najlepiej sprzedać każdy trawnik w mieście. Mam nadzieję że nie znajdzie się chętny.
odpowiedz oceń komentarz 0 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozczarowana " władzą"
5 miesięcy temu ocena: 0%  1
Co jeszcze na tym Zatorzu sprzedacie? Odechciewa się tu mieszkać, zaraz nie będzie gdzie pokazać dziecku jak trawa wyglada
odpowiedz oceń komentarz 0 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.