› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Co istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ Ed

Elbląg. Nie zapłacił ponad 200 tys. zł czynszu. Lista mieszkań z eksmisją

› bieżące 3 miesiące temu    19.12.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 Elbląg. Nie zapłacił ponad 200 tys. zł czynszu. Lista mieszkań z eksmisją

Miasto dysponuje teraz 351 lokalami, których najemcy zostali eksmitowani prawomocnymi wyrokami sądowymi. Najbardziej zadłużone mieszkanie znajduje się przy ul. Królewieckiej. Dług z odsetkami wynosi ponad 200 tys. zł.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się lista 351 mieszkań komunalnych objętych prawomocnymi wyrokami eksmisyjnymi. Ponad dziewięć miesięcy temu było ich 287, rok  temu – 300, a rok i 5 miesięcy temu – 143.

Wszystkie mieszkania są zadłużone. Najmniej to przy ul. Królewieckiej – 2 tys. 860 zł z odsetkami (pow. 39 m kwadratowych). Najwięcej zadłużony lokal znajduje się również przy ul. Królewieckiej – 207 tys. zł, w tym 112 tys. zł to należność podstawowa, a pozostała kwota to odsetki. Mieszkanie ma powierzchnię 46 metrów kwadratowych. Niewiele mniej od „rekordzisty” długów ma najemca lokalu przy ul. Witkiewicza – 202 tys. zł z odsetkami. 

Najwięcej zadłużonych mieszkań jest  przy: Alei Grunwaldzkiej - 16, następnie Malborskiej – 14, Czerniakowskiej - 13, Robotniczej - 12, Mickiewicza – 11  i Wyspiańskiego - 9. 

Przeważnie dług jednego lokalu wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Więc skromnie licząc to ponad 10 milionów zł należności w całym mieście. Mieszkania mają zwykle  piece, tylko kilka centralne ogrzewanie. Powierzchnia użytkowa średnio około 30 metrów kwadratowych. Najczęściej są dwupokojowe. Nie wszystkie mają łazienki.

Można złożyć wniosek lub ofertę zamiany. Lista mieszkań przeznaczonych do zamiany, po eksmisji prawomocnym wyrokiem sądu, kliknij tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zyk
2 miesiące temu 4
A gdzie szybsza reakcja urzędu miasta
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plac, ulica, aleja
3 miesiące temu ocena: 0%  3
"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gru
2 miesiące temu ocena: 100% 2
Cały czas wklejany ten tekst. Powtarzam to kolejny raz. Radni miasta Elbląga podjęli uchwałę iż wszystkie ulice mające w nazwie aleja piszemy z dużej litery. Tak samo place. Więc mamy: Aleja Grunwaldzka, Aleja Odrodzenia jak i Plac Słowiański, Plac Grunwaldzki. Temat ten Był już poruszany rok temu. Uchwała nr XXVIII/558/2017 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 7 września 2017r. Tak więc redaktor nie popełnia błędu.
~ gość
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Rekordziści pewnie na "muła" zawsze mają. Zagonić to do roboty i zlikwidować renty pijackie. Odtruć i nakaz pracy. Jak nie to pod most.
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.