› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Elbląg. Nie zapłacił ponad 200 tys. zł czynszu. Lista mieszkań z eksmisją

› bieżące miesiąc temu    19.12.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 Elbląg. Nie zapłacił ponad 200 tys. zł czynszu. Lista mieszkań z eksmisją

Miasto dysponuje teraz 351 lokalami, których najemcy zostali eksmitowani prawomocnymi wyrokami sądowymi. Najbardziej zadłużone mieszkanie znajduje się przy ul. Królewieckiej. Dług z odsetkami wynosi ponad 200 tys. zł.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się lista 351 mieszkań komunalnych objętych prawomocnymi wyrokami eksmisyjnymi. Ponad dziewięć miesięcy temu było ich 287, rok  temu – 300, a rok i 5 miesięcy temu – 143.

Wszystkie mieszkania są zadłużone. Najmniej to przy ul. Królewieckiej – 2 tys. 860 zł z odsetkami (pow. 39 m kwadratowych). Najwięcej zadłużony lokal znajduje się również przy ul. Królewieckiej – 207 tys. zł, w tym 112 tys. zł to należność podstawowa, a pozostała kwota to odsetki. Mieszkanie ma powierzchnię 46 metrów kwadratowych. Niewiele mniej od „rekordzisty” długów ma najemca lokalu przy ul. Witkiewicza – 202 tys. zł z odsetkami. 

Najwięcej zadłużonych mieszkań jest  przy: Alei Grunwaldzkiej - 16, następnie Malborskiej – 14, Czerniakowskiej - 13, Robotniczej - 12, Mickiewicza – 11  i Wyspiańskiego - 9. 

Przeważnie dług jednego lokalu wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Więc skromnie licząc to ponad 10 milionów zł należności w całym mieście. Mieszkania mają zwykle  piece, tylko kilka centralne ogrzewanie. Powierzchnia użytkowa średnio około 30 metrów kwadratowych. Najczęściej są dwupokojowe. Nie wszystkie mają łazienki.

Można złożyć wniosek lub ofertę zamiany. Lista mieszkań przeznaczonych do zamiany, po eksmisji prawomocnym wyrokiem sądu, kliknij tutaj. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zyk
18 dni temu 4
A gdzie szybsza reakcja urzędu miasta
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plac, ulica, aleja
miesiąc temu ocena: 0%  3
"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gru
26 dni temu ocena: 100% 2
Cały czas wklejany ten tekst. Powtarzam to kolejny raz. Radni miasta Elbląga podjęli uchwałę iż wszystkie ulice mające w nazwie aleja piszemy z dużej litery. Tak samo place. Więc mamy: Aleja Grunwaldzka, Aleja Odrodzenia jak i Plac Słowiański, Plac Grunwaldzki. Temat ten Był już poruszany rok temu. Uchwała nr XXVIII/558/2017 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 7 września 2017r. Tak więc redaktor nie popełnia błędu.
~ gość
miesiąc temu ocena: 100%  1
Rekordziści pewnie na "muła" zawsze mają. Zagonić to do roboty i zlikwidować renty pijackie. Odtruć i nakaz pracy. Jak nie to pod most.
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.