› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ MarekWarto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janek

Elbląg. Nieukończona kamienica przestanie straszyć. Jest nowy inwestor

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    22.08.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
4 zdjęć Niedokończona kamienica przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna Niedokończona kamienica przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna fot. Marcin Mongiałło

Ponad 10 lat trwały rozmowy ratusza z właścicielem niedokończonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna. Teraz otrzymaliśmy informację od elblążanki  Edyty Polkowskiej-Krupińskiej, że jest szansa na to, by obiekt przestał straszyć. Nowy właściciel rozpoczął starania o zakończenie inwestycji. Będą tam mieszkania i część komercyjna. 

Wielokrotnie pisaliśmy o nieukończonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic: Stary Rynek oraz Wigilijna. Odpowiedź władz miasta była zawsze jednakowa:

Nieruchomość położona przy ul. Wigilijnej. W umowie oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste, celem zabudowy mieszkaniowej lub mieszkaniowo-usługowej, sporządzonej w dniu 11.07.2005 r. Nabywca zobowiązał się do rozpoczęcia jej zabudowy w terminie jednego roku oraz do zakończenia zabudowy w terminie trzech lat, licząc od dnia zawarcia umowy ustanowienia tegoż prawa. Niewywiązanie się z powyższych terminów w przedmiotowej sprawie nie zostało w umowie obwarowane sankcjami prawnymi. 

Wydawało się, że sprawa jest beznadziejna. Dodatkowo jak się dowiedzieliśmy właścicielka mieszkała w Niemczech. 

W końcu po latach jest nadzieja, że nieukończona budowa przestanie straszyć. Wszystko za sprawą elblążanki Edyty Polkowskiej-Krupińskiej, której hobby jest architektura i rynek nieruchomości. Postanowiła wziąć sprawy w swoje w ręce. Udało się jej przekonać inwestora z Sopotu... 

Nieruchomość została już kupiona, teraz trwają prace badawcze i projektowe, zatem nie jest to tylko mrzonka, że kamienica widmo zniknie

- poinformowała Elbląg.Net  Edyta Polkowska-Krupińska. 

Teraz o planach inwestora:

W miejscu, uznanym za najbardziej prestiżową część Starego Miasta Elbląga, powstanie ekskluzywna zabudowa sześciokondygnacyjna o bardzo wysokim standardzie.

Inwestor przewiduje zabudowę komerycjno – mieszkaniową, wyposażoną w nowoczesne rozwiązania. Powierzchnie mieszkalne projektowane są w przedziale 40 - 70 m2 powierzchni użytkowej. Będą zaprojektowane w sposób umożliwiający bezkolizyjne łączenie ze sobą oddzielnych mieszkań w duże apartamenty.

- przekonuje pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Jak się dowiedzieliśmy w kierownictwie firmy jest jedna osoba pochodząca z Elbląga. 

Jeszcze dodatkowe informacje Edyty Polkowskiej-Krupińskiej. 

Inwestycją zainteresowały się również  instytucje: Urząd Miasta w Elblągu oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków. Perspektywy współpracy z instytucjami są optymistyczne, na ten moment wszyscy z zadowoleniem przyklaskują tej inicjatywie. Przedsięwzięciem zainteresował się także Pan Wiceprezydent Janusz Nowak, który zadeklarował osobisty nadzór i pieczę nad sprawami inwestycji, leżącymi w gestii Urzędu. 

Miejmy nadzieję, że przestanie także straszyć nieukończony obiekt przy zbiegu Kowalskiej – Wieżowej. Właściciel nieruchomości - od 2 grudnia 1999 roku - również zobowiązał się do zakończenia inwestycji, ale słowa nie dotrzymał. Pisaliśmy o tym w 2015 roku.

 • Niedokończona kamienica na rogu ulic Wigiijnej i Stary Rynek w Elblągu
 • Niedokończona kamienica na rogu ulic Wigiijnej i Stary Rynek w Elblągu
 • Nieukończona kamienica na rogu ulic Kowalskiej, Przymurze i Wieżowej
 • Nieukończona kamienica na rogu ulic Kowalskiej, Przymurze i Wieżowej
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

 • 12
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 15
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NEGOCJATOR
ponad rok temu ocena: 100%  11
Ciężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u nas na starówce. Nawet adres w Sopocie ten sam. Kolejna firma odprowadzająca podatki poza miasto. Koszty budowy będą duże bo teren od miasta pod zaplecze budowy i dźwig wynająć trzeba chyba, że szybko dogadają z powstającą obok zabudową.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ el
ponad rok temu ocena: 0%  10
Wreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie.
odpowiedz oceń komentarz 0 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pedro
ponad rok temu ocena: 27%  9
Najlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!!
odpowiedz oceń komentarz 4 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
ponad rok temu ocena: 43%  8
Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej – Wieżowej.należacy do P. Przezpolewskiego .Prezydent Nowak obiecal rok temu zalatwić temat. Czekamy .
odpowiedz oceń komentarz 9 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abecadło
ponad rok temu ocena: 8%  7
Róg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi panie proroku.
odpowiedz oceń komentarz 1 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prork Igor
ponad rok temu ocena: 59%  6
Powtarzam...to którą działkę z rozpoczęta budowa kupili?! Bo z fotek wynika, że byli dwaj różni właściciele dwóch różnych działek o która chodzi?
odpowiedz oceń komentarz 13 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bolek
ponad rok temu ocena: 40% 5
A nie wystarczy z uwagą przeczytać artykuł?
oceń komentarz 8 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ocochodzi
ponad rok temu ocena: 68%  4
Przeciez w galerii zdjec sa 2 rozne budowy?
odpowiedz oceń komentarz 15 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prorok Igor
ponad rok temu ocena: 57% 3
Jak widać dziennikarze nie są zorientowani o czym piszą.
oceń komentarz 13 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abcd
ponad rok temu ocena: 42% 2
Różne zdjęcia, ale są tez opisy zdjęć ;)
oceń komentarz 8 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prork Igor
ponad rok temu ocena: 57%  1
Po pierwsze szkoda, że nie podano który inwestor nie wywiązał się z umowy z naszym samorządem! Drugie rozumiem, że niedokończona kamienice nabył nowy inwestor kupił ja? To ta sama pani co kandydowała do europarlamentu z komitetu Europa Plus? Czy to ta sama pani co kandydowała w II okręgu z Wolnego Elbląga?
odpowiedz oceń komentarz 17 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.