› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Dalej glosujcie na PO i ich zwolenników. Okradali i zniszczyli te miasto. ~ Basen Wróćco Wróblewski i swłocz z Po na to!!!! ~ ciekawyMasakra. ~ asdPosesja? Hahahaha rozwieszone na sznurkach gacie ciagle imprezy ztylu posesji haha ~ Tytyty" Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości?... ~ aleja, ulica, placWściekłość mnie ogarnia jak widzę, że inne miasta potrafią znaleźć środki i inwestora na... ~ pływakPrzykre to jak władze miasta olewaja mieszkańców a razie kąpiemy się we własnym pocie za... ~ tatus505w tym artykule znajdziecie info o grabarzach naszego basenu. Prezydentem był wtedy Nowaczyk.... ~ Czak Noristo może beczki z wodą każdy bedzie wchodził do niej za opłatą i się chłodził ustawić... ~ tatus505to najgłupszy pomysł plaża nad rzeką jaki może być rzeka ma 2 przy brzegu i pływają łodzie... ~ tatus505nie wydawajcie pieniędzy na pierdoły zróbcie basen na Spacerowej ~ wkurzonyJak to jest, że wbrew temu, jak nam wmawiają od 1999 r., że w tym zapyziałym województwie nam... ~ Do_pomorskiegoTo Symbol - POMNIK rządów PO tak robili z całą Polską ! ~ ErykPrzetrwał wojnę a został zlikwidowany za tzw. wolnej Polski. Wolnej? Chyba od rozsądku. ~ emigrantWładza wszystko zniszczy. Tu mamy jeden z nielicznych przykładów. ~ Bartoszz I co zrobić? Kierownik wpłacił dwa klocki na kampanię i co mu zrobią? ~ smutne miasto Proszę sobie obejrzeć harmonogram zajęć na krytej pływalni przy ul. Robotniczej ~ PatWszystko zależy od godziny, ale jak są szkoły to jest po pływaniu. ~ motyl

Elbląg. Pieniądze na zabytkowe domy. Sprawdź, kto dostał

› bieżące 20 dni temu    2.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pieniądze na zabytkowe domy. Sprawdź, kto dostał  fot. archiwum Elblag.net

Samorząd elbląski przyznał dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy elbląskich zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej zatwierdzone zostały kwoty dotacji, a wsparcie powędruje na prace przy czterech następujących budynkach:

Kamienica przy ul. Wieżowej 21, dotacja celowa w wysokości 56.000 zł na roboty budowlane, tj. wykonanie przedniej fasady kamienicy zgodnie z projektem wraz z wykonaniem okna (parter/piętro) w stolarce drewnianej.

Budynek przy ul. 1 Maja 35, dotacja celowa w wysokości 91.600 zł na prace konserwatorskie, tj. renowację ściany frontowej wraz z balkonami oraz stolarki okiennej i drzwiowej w częściach wspólnych dziedzińca wewnętrznego budynku mieszkalnego.

Budynek przy ul. Browarnej 115, dotacja celowa w wysokości 7.500 zł na sporządzenie orzeczenia technicznego wraz z badaniami geologicznymi, przeprowadzenie badań konserwatorskich-stratygraficznych, projekt budowlany w zakresie naprawy pęknięć na ścianach zewnętrznych, wykonania izolacji ścian podziemia budynku mających na celu zabezpieczenie zabytku i zahamowanie procesów jego destrukcji, opracowanie projektu kolorystyki w oparciu o wyniki badań stratygraficznych budynku mieszkalnego.

Budynek przy ul. Bema 47, dotacja celowa w wysokości 20.400 zł na roboty budowlane, tj. wykonanie remontu dachu krytego papą: rozebranie pokrycia dachowego, częściowa wymiana deskowania i elementów konstrukcyjnych dachu, pokrycie dachu papą termozgrzewalną, remont kominów, wymiana wyłazu dachowego budynku.

Łączna kwota przyznanych w tym roku przez samorząd środków to 175.500 zł.

UM w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ????????
20 dni temu ocena: 100%  2
Od kiedy to ten budynek co stoi jest na ul. Wieżowej 21 zabytkiem?
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PICK
20 dni temu ocena: 100%  1
A propos, do kogo należą te kamienice ?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.