› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ale dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwikaogólnie fajny wynalazek, odkurzacz który sam odkurza, ja choć dopiero się przymierzam do zakupu... ~ tabalugaroombę też za tysiaka można kupić całkiem przyzwoitą :) ~ MarixZarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ Pick

Elbląg. Pieniądze na zabytkowe domy. Sprawdź, kto dostał

› bieżące 2 miesiące temu    2.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pieniądze na zabytkowe domy. Sprawdź, kto dostał  fot. archiwum Elblag.net

Samorząd elbląski przyznał dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy elbląskich zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej zatwierdzone zostały kwoty dotacji, a wsparcie powędruje na prace przy czterech następujących budynkach:

Kamienica przy ul. Wieżowej 21, dotacja celowa w wysokości 56.000 zł na roboty budowlane, tj. wykonanie przedniej fasady kamienicy zgodnie z projektem wraz z wykonaniem okna (parter/piętro) w stolarce drewnianej.

Budynek przy ul. 1 Maja 35, dotacja celowa w wysokości 91.600 zł na prace konserwatorskie, tj. renowację ściany frontowej wraz z balkonami oraz stolarki okiennej i drzwiowej w częściach wspólnych dziedzińca wewnętrznego budynku mieszkalnego.

Budynek przy ul. Browarnej 115, dotacja celowa w wysokości 7.500 zł na sporządzenie orzeczenia technicznego wraz z badaniami geologicznymi, przeprowadzenie badań konserwatorskich-stratygraficznych, projekt budowlany w zakresie naprawy pęknięć na ścianach zewnętrznych, wykonania izolacji ścian podziemia budynku mających na celu zabezpieczenie zabytku i zahamowanie procesów jego destrukcji, opracowanie projektu kolorystyki w oparciu o wyniki badań stratygraficznych budynku mieszkalnego.

Budynek przy ul. Bema 47, dotacja celowa w wysokości 20.400 zł na roboty budowlane, tj. wykonanie remontu dachu krytego papą: rozebranie pokrycia dachowego, częściowa wymiana deskowania i elementów konstrukcyjnych dachu, pokrycie dachu papą termozgrzewalną, remont kominów, wymiana wyłazu dachowego budynku.

Łączna kwota przyznanych w tym roku przez samorząd środków to 175.500 zł.

UM w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ????????
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Od kiedy to ten budynek co stoi jest na ul. Wieżowej 21 zabytkiem?
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PICK
2 miesiące temu ocena: 100%  1
A propos, do kogo należą te kamienice ?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.