› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

galeria zdjęć

wszystkie ›
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Elbląg. Pieniądze na zabytkowe domy. Sprawdź, kto dostał

› bieżące 10 miesięcy temu    2.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Pieniądze na zabytkowe domy. Sprawdź, kto dostał  fot. archiwum Elblag.net

Samorząd elbląski przyznał dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy elbląskich zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej zatwierdzone zostały kwoty dotacji, a wsparcie powędruje na prace przy czterech następujących budynkach:

Kamienica przy ul. Wieżowej 21, dotacja celowa w wysokości 56.000 zł na roboty budowlane, tj. wykonanie przedniej fasady kamienicy zgodnie z projektem wraz z wykonaniem okna (parter/piętro) w stolarce drewnianej.

Budynek przy ul. 1 Maja 35, dotacja celowa w wysokości 91.600 zł na prace konserwatorskie, tj. renowację ściany frontowej wraz z balkonami oraz stolarki okiennej i drzwiowej w częściach wspólnych dziedzińca wewnętrznego budynku mieszkalnego.

Budynek przy ul. Browarnej 115, dotacja celowa w wysokości 7.500 zł na sporządzenie orzeczenia technicznego wraz z badaniami geologicznymi, przeprowadzenie badań konserwatorskich-stratygraficznych, projekt budowlany w zakresie naprawy pęknięć na ścianach zewnętrznych, wykonania izolacji ścian podziemia budynku mających na celu zabezpieczenie zabytku i zahamowanie procesów jego destrukcji, opracowanie projektu kolorystyki w oparciu o wyniki badań stratygraficznych budynku mieszkalnego.

Budynek przy ul. Bema 47, dotacja celowa w wysokości 20.400 zł na roboty budowlane, tj. wykonanie remontu dachu krytego papą: rozebranie pokrycia dachowego, częściowa wymiana deskowania i elementów konstrukcyjnych dachu, pokrycie dachu papą termozgrzewalną, remont kominów, wymiana wyłazu dachowego budynku.

Łączna kwota przyznanych w tym roku przez samorząd środków to 175.500 zł.

UM w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ????????
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Od kiedy to ten budynek co stoi jest na ul. Wieżowej 21 zabytkiem?
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PICK
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
A propos, do kogo należą te kamienice ?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.