› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
Warto dobrać odpowiednią ofertę i skorzystać z jakiejś porywnówarki pożyczek jak... ~ gostekno nie i mieszkańcy Gładysz i Podągów jeszcze nie stoją z kosami na sztorc na rubieżach wsi?!... ~ nie będzie bawarczyk pluł nam w twarz Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom...... ~ marcelii94Wszystko zależy od jakości zastosowanych materiałów. Sam projekt ma w sobie sporo elegancji. ~ umbraspierdolili cala starowke tymi kwadrackami idici zadza miastem to jest tylko do do... ~ lobbyDlaczego urzędasy i miejski konserwator zabytków pozwalają na to aby na Starym Mieście budować... ~ yghjdtDrodzy włodarze, a co z kamienicą znanego "hotelarza" Jana.P.? rozumiem tłumaczenie, że w... ~ dfgWybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest bardzo ważny. Konsekwencje złej decyzji... ~ rankingowChyba z 12 jak nie więcej zł za prowizję prowadzenia konta ROR. Policzcie sobie w skali roku ile... ~ Najdroższy bank w Polsce. Z tego co kojarze to już 30 lat temu wisiały w nim tabliczki do rozbiorki... ~ ...Weźcie mieszkańcy zbierzcie się w kupę. Wykupcie mieszkania, stwórzcie wspólnotę. ZBK tylko... ~ Stanowcze NIE dla burzenia w mieście zabytków! Niepojęte, jak w Elblągu jest kompletny brak poszanowania dla architektury i przeszłości... ~ OburzonyNie muszą kupować. Mogą też wynajmować na wolnym rynku, przecież to na tych samych zasadach. ~ EwelinaKupcie se jak normalni ludzie. ~ bezwzględnyMieszkańcy mogą też kupić mieszkanie na wolnym rynku. Tak jak ja kupiłem, płace kredyt. A nie... ~ polismonitoring będzie najlepszym rozwiązaniem :)  ~ janekZarządem budynków komunalnych , to w jaki sposób dbają o budynki oraz jaki mają burdel w... likwidują agencje a bankomatów jak na lekarstwo ~ jan

Elbląg. Radni zdecydują o nowej lokalizacji budynków mieszkaniowych

› budownictwo mieszkaniowe 7 miesięcy temu    22.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Radni zdecydują o nowej lokalizacji budynków mieszkaniowych  fot. archiwum Elblag.net

Radni w ubiegłym roku zdecydowali o tym, że Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzyma w aporcie budynek po III Liceum Ogólnokształcącym, przy ul. Saperów 14 f. Niestety okazało się, iż ze względu na przepisy bhp i ppoż. nie jest to możliwe. Ustalono nową lokalizację przy ulicach Obrońców Pokoju i Wiejskiej. Znów zależy od radnych czy poprą nową propozycję. 

III Liceum Ogólnokształcące przeprowadziło się do budynku po Gimnazjum nr 9. Pusty obiekt jest w gestii Zarządu Budynków Komunalnych. 13 września ubiegłego roku podczas sesji radni zdecydowali, że Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzyma w aporcie ten budynek, przy ul. Saperów 14 f. Okazało się jednak, że nie będzie to możliwe.

Po szczegółowej analizie tej lokalizacji ustalono, że przebudowa tej części budynku użytkowego na mieszkania ograniczy sprawne funkcjonowanie Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej, zajmującej część budynku przy ul. Saperów 14E. Problem dotyczy bezpieczeństwa użytkowników szkoły ponieważ zostaną zamknięte drogi ewakuacyjne prowadzące do drugiej klatki schodowej. Budynek jako całość nie spełniałby wówczas wymaganych przepisów bhp i ppoż.

- wyjaśniał Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ustaliło nową lokalizację w kompleksie o łącznej powierzchni około 1,09 ha, położonym przy ulicach Obrońców Pokoju i Wiejskiej. Są to tereny komunalne. W związku z tym na sesję Rady Miejskiej w dniu 28 listopada przygotowano projekt uchwały: 

Wyraża się zgodę na wniesienie przez Gminę Miasto Elbląg do Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, jako wkład niepieniężny (aport), prawa własności nieruchomości, w postaci niezabudowanych działek, stanowiących własność Gminy Miasto Elbląg.

Od radnych będzie zależało czy na terenie działek przy ulicach Wiejskiej i Obrońców Pokoju powstaną budynki mieszkaniowe. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MieszkaniówkaNaSaperów
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Księgowych ze wszystkich szkół przenieść do dawnego 3 LO na Saperów 14 F a budynek po Zespole Szkół Handlowych przy Saperów 14 C przeznaczyć pod mieszkaniówkę. Nie będzie takich problemów jak z dawnym 3 LO, bo drogi pożarowe będą zapewnione. Wykorzystać stary budynek 3 LO a ten po handlowym jeszcze się nadaje do remontu na mieszkania. I dlaczego teren przy parku na Obrońców Pokoju nie został zaoferowany deweloperom aby miasto mogło zarobić?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.