› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Chodzę na basen w godz. 12.20 -15.00 i na ogół są w tym czasie 2-3 tory wolne ~ maka47Jest naprawdę żle. Chodzę na basen co tydzień iciągle tory zajęte ~ nonaDzieci też są mieszkańcami tego miasta. ~ wswChodzę na basen regularnie, faktycznie jest czasami trochę tłoczno po 3 - 4 osoby na torze, ale... ~ loopTo miał być basen dla mieskańcow, a nie na jakieś zawody. ~ AntyProponuje wygonić wszystkie szkółki, wtedy tory będą wolne. Wasze dzieci nie będą umiały... ~ Tomek Mieszkam w pobliżu tej niecki. Mógłbym w klapkach nawet tam iść ale nie chodzę. Woda zimna i... ~ Bartoszz Z zajęciem torów to prawda. Są grupy, które zajmują jednocześnie trzy tory. Pod nadzorem... ~ ArturTy maruda jak nie masz gdzie popływać bo tory są zajęte przez dzieci to sobie na rzece Elbląg... ~ ObserwatorChodzę na basen regularnie 2 razy w tyg. Jeszcze nie miałem sytuacj zeby nie udalo mi sie... ~ UziBrawo za poruszenie tematu. Problem jest. Harmonogram ze strony internetowej odnośnie zajetosci... ~ Kozka No rzeczywiście kultura.. Pismo zaczynające się od zwrotu Brudasie. Jestem ciekawa kto te... ~ Oburzona Łaża nie wiadomo gdzie w centrum, idzcie pod most na Modrzewinę tam to syf jest straszny i wielu... ~ elblążaninBłagam zajrzyjcie od strony ogrodu na wysokości przed posesją Łódzka 30 ~ potrzebna interwencjaZapraszam na parking przy ul. Kwiatkowskiego jedno wysypisko śmieci. Ciekawe komu wystawią mandat... ~ qazCo istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosna

Elbląg. "Sielanka" wyremontuje dachy i zlikwiduje bariery za ponad 40 milionów zł

› bieżące 5 miesięcy temu    5.12.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Bloki mieszkalne należące do SM Sielanka w ElbląguBloki mieszkalne należące do SM Sielanka w Elblągu fot. Marcin Mongiałło

Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” otrzymała 24 miliony zł unijnego dofinansowania m.in na likwidację barier architektonicznych i społecznych oraz prace remontowe w 73 budynkach. Koszt całej inwestycji ponad 42 miliony zł.
 

Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” przygotowuje się do dużej inwestycji, jest to możliwe dzięki 24 milionom  zł unijnego dofinansowania. ESM znalazła się liście projektów godnych dofinansowania. Koszt całej inwestycji ponad 42 miliony zł. 

Inwestycja będzie polegała na  likwidacji barier architektonicznych i społecznych oraz rewitalizacji obiektów.

W  73 budynkach mieszkalnych będzie: przeprowadzony kompleksowy remont dachów z przebudową kominów,
wentylacji grawitacyjnej (montaż nasad kominowych typu turbowent) i modernizacja instalacji odgromowej,

Do tego jeszcze: 

remont balkonów,

docieplenia cokołów budynków z remontem opasek i podestów,

montaż wzdłuż schodów dodatkowych pochwytów,

montaż na półpiętrach składanych krzeseł,

montaż przed wejściami do klatek schodowych tablic administracyjnych w języku  Braille'a,

budowa i rozbudowa monitoringu wizyjnego,

przebudowa placów zabaw poprzez ustawienie nowych urządzeń siłowni plenerowej typu fitness. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ netkaa
5 miesięcy temu 2
barierami jest brak wind. Wystarczy przyjrzeć się takim samym budynkom w Berlinie (kiedyś Wschodnim) i pozazdrościć zewnętrznych wind. To dopiero likwidacja barier!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yzys
5 miesięcy temu 1
Schody na klatkach dla osób niepełnosprawnych powinni przystosować.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.