› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Elbląg. "Sielanka" wyremontuje dachy i zlikwiduje bariery za ponad 40 milionów zł

› bieżące 5 dni temu    5.12.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Bloki mieszkalne należące do SM Sielanka w ElbląguBloki mieszkalne należące do SM Sielanka w Elblągu fot. Marcin Mongiałło

Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” otrzymała 24 miliony zł unijnego dofinansowania m.in na likwidację barier architektonicznych i społecznych oraz prace remontowe w 73 budynkach. Koszt całej inwestycji ponad 42 miliony zł.
 

Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” przygotowuje się do dużej inwestycji, jest to możliwe dzięki 24 milionom  zł unijnego dofinansowania. ESM znalazła się liście projektów godnych dofinansowania. Koszt całej inwestycji ponad 42 miliony zł. 

Inwestycja będzie polegała na  likwidacji barier architektonicznych i społecznych oraz rewitalizacji obiektów.

W  73 budynkach mieszkalnych będzie: przeprowadzony kompleksowy remont dachów z przebudową kominów,
wentylacji grawitacyjnej (montaż nasad kominowych typu turbowent) i modernizacja instalacji odgromowej,

Do tego jeszcze: 

remont balkonów,

docieplenia cokołów budynków z remontem opasek i podestów,

montaż wzdłuż schodów dodatkowych pochwytów,

montaż na półpiętrach składanych krzeseł,

montaż przed wejściami do klatek schodowych tablic administracyjnych w języku  Braille'a,

budowa i rozbudowa monitoringu wizyjnego,

przebudowa placów zabaw poprzez ustawienie nowych urządzeń siłowni plenerowej typu fitness. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ netkaa
wczoraj 12:22 2
barierami jest brak wind. Wystarczy przyjrzeć się takim samym budynkom w Berlinie (kiedyś Wschodnim) i pozazdrościć zewnętrznych wind. To dopiero likwidacja barier!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yzys
5 dni temu 1
Schody na klatkach dla osób niepełnosprawnych powinni przystosować.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.