› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Co istatniejsze obecnie dzieki nim można dokonac bardzo ciekawych aranżacji wnętrz. Samo... ~ kulamarek11Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ Ed

Elbląg. Sprawdź ile budynków przybyło na liście do rozbiórki

› bieżące 2 miesiące temu    10.01.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
W lipcu 2017 roku rozebrano 110-letni budynek przy ulicy Romualda Traugutta 44 i 45 w Elblągu W lipcu 2017 roku rozebrano 110-letni budynek przy ulicy Romualda Traugutta 44 i 45 w Elblągu  fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Z aktualnego planu rozbiórek 2017-2020 wynika, że przybyły dwa budynki do likwidacji, przy ulicy Kościuszki i ul. Krakusa. Jeszcze nie wiadomo kiedy znikną na zawsze, bowiem lokatorzy nie otrzymali lokali zamiennych. 

W Biuletynie Informacji Publicznej jest od dziś (10.01) nowy aktualny plan rozbiórek 2017-2020. W jest w nim  31 budynków od likwidacji, o dwa więcej niż przed aktualizacją. Są to domy w następujących lokalizacjach: ul. Kościuszki 24 i ul. Krakusa 5. Przyczyną przeznaczenia do rozbiórki jest zły stan techniczny i nieopłacalność remontu. 

W październiku ubiegłego roku na liście do rozbiórki pojawiły się budynki przy: Alei Grunwaldzkiej 97, Polnej 20 i Łęczyckiej 29. Przyczyną był zły stan techniczny i nieopłacalność remontu. Dodatkowo w przypadku budynku przy  Alei Grunwaldzkiej jest planowana inwestycja.

Chodzi o to, że po wyburzeniu teren może być przeznaczony na budownictwo mieszkaniowe

- wyjaśniał Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. 

Najwięcej domów przewidzianych do likwidacji w latach 2017-2020 znajduje się przy Alei Grunwaldzkiej - aż osiem. Trzy z nich zostały już rozebrane: 1A, 8a i 107. Od 2017 roku zniknęły jeszcze: przy ul. Traugutta 44, ul. Kościuszki 3 i ul. Fabrycznej 29 (najstarszy, bo liczył sobie 138 lat), nieco „młodszy” znajdował się przy ul. Hetmańskiej 31a, liczył sobie 123 lata, Pułaskiego 10 A (118 lat ) oraz  przy Alei Grunwaldzkiej 107 (111 lat). 

Chcesz zobaczyć aktualną listę budynków do rozbiórki 2017-2020 w Elblągu kliknij tutaj.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ calyrok
miesiąc temu 3
Co jest powodem tych rozbiórek? Co do tej pory robiło ZBK? Po co istniej ta firma, która nic nie robi aby poprawić stan techniczny tych budynków. Proszę zwrócić uwagę, że mieszkania/budynki wykupione przez lokatorów prawie natychmiast poddawane są remontom. PO co ta firma skoro nic nie robi - do likwidacji ZBK.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ m
2 miesiące temu ocena: 75%  2
Burzyć w końcu Komeńskiego 3 - ale można czekać na wyprowadzkę lokatorów? Ten lokal jest jeszcze sprzed poprzedniego wykazu rozbiórek!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SpołecznyInspektor
2 miesiące temu ocena: 50%  1
Jak to jest, że Dyrektor ZBK już dawno obiecał mieszkańcom budynku przy u;. Mickiewicza 24A, że dostaną inne mieszkania w związku ze złym stanem budynku i jego rychłą rozbiórką - a budynek nie figuruje na liście budynków przeznaczonych do rozbiórki?
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.