› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Elbląg tonie w psich odchodach. Jak temu przeciwdziałać?

› bieżące ponad rok temu    13.05.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 64 ocen 58 / 93%
A A A
Elbląg tonie w psich odchodach. Jak temu przeciwdziałać? fot. Konrad Kosacz

Powszechny widok w naszym mieście? Właściciel wyprowadza psa do parku, a ten załatwia się na trawie. Następnie, jak gdyby nigdy nic się nie stało, człowiek i zwierzę odchodzą. Nieczystość pozostaje. Czy jest szansa aby to zmienić?

Radna Maria Kosecka wskazuje, że można wprowadzić pewne rozwiązanie, sprawdzone już w Gdańsku, które może również zdać rezultat w naszym mieście.

- Wszystkim nam zależy aby Elbląg był miastem czystym i zadbanym. Aby taki efekt utrzymać należy edukować i prowadzić odpowiednie działania profilaktyczne. Wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat nagłaśniany był problem psich odchodów na trawnikach. Jednak poza powszechnym oburzeniem i potępieniem nie wykonano żadnych działań w kierunku cywilizowanego załatwienia tego problemu. A takich przykładów w innych miastach nie brakuje – mówi radna Kosecka. - Do wystąpienia zainspirowała mnie jedna z mieszkanek naszego miasta, która zwróciła uwagę na możliwość wykonania, wzorem na przykład sąsiedniego Gdańska, wybiegu dla psów. Przywoływane w Gdańsku wybiegi znajdują się chociażby w Parku Reagana na Brzeźnie, czy też w dzielnicy Wrzeszcz w Parku przy ul. Białej.

Radna Maria Kosecka sugeruje wykorzystanie tych pozytywnych elementów i wykonanie w Parku Kajki odpowiednio wygrodzonego i oznakowanego miejsca jako wybieg dla psów. Wyposażenie tego miejsca w regulamin oraz monitoring będzie gwarantem wykorzystania zgodnie z przeznaczeniem i zabezpieczy przed aktami wandalizmu.

- Ponieważ jestem zwolenniczką rozwiązań systemowych wnioskuję aby takie wybiegi znalazły się również w innych miejscach wypoczynku elblążan ze swoimi czworonożnymi pupilami. Poprzez stworzenie odpowiednich warunków wpłyniemy pozytywnie na poziom edukacji właścicieli psów, ale również damy przykład troski o czystość i środowisko w mieście – dodaje Kosecka.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (64)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Paula
ponad rok temu ocena: 0%  64
Ja uważam, że za niesprzątanie po psie powinny być solidne mandaty, żeby osoba która go dostanie miałą nauczkę raz na zawsze. Przecież decydując się na psa bierze się na siebie od groma obowiązków, a sprzątanie jest jednym z nich. Z resztą torebki na psie odchody http://www.bioires.pl/torebki-... nie kosztują dużo, więc stwierdzam że to po prostu brak kultury albo lenistwo jest przyczyną.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alek34
ponad rok temu ocena: 0%  63
Dla tych co udają, że nie wiedzą jak się zabrać do sprzątnięcia psiej kupy proponuję film z instrukcją obsługi, jak korzystać z woreczków na psie kupy Pucek: http://www.youtube.com/watch?v=FlAQtSjU6Ug Może ktoś jeszcze coś poleci, dla tych co nie wiedzą, nie potrafią, nie umieją, ... etc? 
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alek24
ponad rok temu ocena: 0%  62
Tak sobie głośno myślę, że Ci co nie sprzątają po swoich psach, to pewnie dlatego, że nie wiedzą jak się do tego zabrać. Dla wszystkich uparciuchów specjalny film instruktażowy, jak posprztać kupę po swoim psie za pomocą zestawu higienicznego dla zwierząt animals: http://www.youtube.com/watch?v=FB3vYDn7T3A Do dzieła, niech moc i wytrwałość bęzdie z Wami! ;)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mala sliczna kupa
ponad rok temu ocena: 0%  61
Ja ostatnio płakałam ja czyscilam buta mojego syna po małej, ślicznej kupce małego ślicznego pieska a on mnie pocieszal...Ja mam pomysł zanieśmy te kupy z powrotem na wycieraczki sąsiadów to beda oburzeni. ..ho ho ho
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ofree
ponad rok temu ocena: 0%  60
wystarczy, żeby każdy sprzątał odchody po swoim psie i sprawa rozwiązana Portfele Tynki maszynowe
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do p.Jana Moczydłowskiego
ponad rok temu ocena: 33%  59
Panie Janie podatek w Anglii jest i owszem,ale także obowiązek sprzątania po psie jest więc takich cudów na trawnikach nie ma.Jeżeli ktoś nie posprząta po psie jest mandat 100funtów
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kundziela
ponad rok temu ocena: 67% 58
Nie wiem czy w całej Anglii tak jest, ale gdy mieszkalem pod Liverpoolem to co rano jeżdził pan takim odkurzaczem podobnym do naszych kosiarek do trawy (mini traktorek) i wciągał wszystkie skarby w trawnika. Z drugiej strony to za co jest ten podatek od psa, skoro i tak trzeba po nim sprzatac? Myślałem, że Angole cywilizowany naród ;)
~ Wszystko widząca
ponad rok temu ocena: 0%  57
Moim zdaniem trudno o porządek jeśli ludzie wykształceni i pełniący odpowiedzielne funkcje w naszym mieście wyprowadzają psy pod cudze okna i płoty . U siebie sadzą krzaczki ,trawkę, mają sprzątaczkę a psy są wypuszczane prosto pod płot sąsiada.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WILKOWYJ
ponad rok temu ocena: 0%  56
KUPY ZANIEŚĆ MOCZYDŁOWSKIEMU JANOWI. !!!!! NIEUCHRONNOŚĆ KARY ZAPEWNI SPRZĄTANIE !!!!!!!! PO PUPILACH . ALE CÓŻ, STRAŻ MIEJSKA SCHOWAŁA SIĘ U PREZYDENTA WILKA I BOI SIĘ WYJŚĆ OT TAK DO PRACY !!!!! WYCHODZI TYLKO JAK PRZYJEŻDŻA KACZOREK Z KLAKIERAMI DO ELBLĄGA. !!!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan_Moczydłowski
ponad rok temu ocena: 75% 55
Mądrością kolego nie zabłysnąłeś. Zastanów się ile szkodliwości innym przynosi twoja marna osoba a później się wypowiadaj o innych! Mały złośliwy polaczku!
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 27%  54
No i po raz pierwszy chyba Pan Moczydłowski napisał coś z sensem. Od 2010 jest temat załatwienia problemy za pomocą pracy osób skazanych - z Aresztu i tych co mają do odrobienia " godziny społęczne ". Ale Pani Kosecka jak zawsze śpi na robocie i zamiast dokonać ustaleń z Sądem i Zielenią Miejską knuje coś na boku i PO-ucza mieszkańców co mają zrobić za nią. Ja się ustawię w Kasie po jej dietkę - ciekawe czy mi da upoważnienie do jej zainkasowania ?
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z innej beczki
ponad rok temu ocena: 75%  53
A czy prawda jest ,że kamienica Prezydenta jest najbardziej wypasiona w Elblagu
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ E 58
ponad rok temu ocena: 63%  52
A gdzie te śmietniki przy ulicach ? Z papierkiem trzeba iść przez 2 km. by śmietnik napotkać ! Pani Mario ! Śmietniki -krok pierwszy a później kary tak po 500 zł. Stać Ciebie na psa to sprzątaj po nim !
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan_Moczydłowski
ponad rok temu ocena: 55% 51
Mandaty się tak samo sprawdza jak te wręczane za prędkość. Dość głupich zakazów, komuna mineła. Niech miasto zmotywuje właścicieli pupili do sprzątania, kary nic nie dadza. Sporo mieszkańców też załatwia sowje potrzeby po krzakach, ale tego problemu jakoś nikt nie dostrzega. Jestem posiadaczem psa, niech wprowadzą podatek za psa i niech sprzątają, jak np. jest w Anglii. Niektórych ludzi siła się nie przymusi, a wręcz zniechęci!
~ Jan_Moczydłowski
ponad rok temu ocena: 67% 50
Mandaty się tak samo sprawdza jak te wręczane za prędkość. Dość głupich zakazów, komuna mineła. Niech miasto zmotywuje właścicieli pupili do sprzątania, kary nic nie dadza. Sporo mieszkańców też załatwia sowje potrzeby po krzakach, ale tego problemu jakoś nikt nie dostrzega. Jestem posiadaczem psa, niech wprowadzą podatek za psa i niech sprzątają, jak np. jest w Anglii. Niektórych ludzi siła się nie przymusi, a wręcz zniechęci!
~ Mark
ponad rok temu ocena: 57%  49
Trzeba napietnowac i upubliczniac ,,brudasów", moze to zmusi włascicieli czworonogow do sprzątania.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stachu
ponad rok temu ocena: 0%  48
Komentarz niezgodny z regulaminem redakcji
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jołex
ponad rok temu ocena: 70%  47
Twój pies. Twoja kupa. zabieraj gówno do domu.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elyta
ponad rok temu ocena: 44%  46
Gówniany problem widzę, jest wodę na młynem dla gawiedzi elbląskiej. 39 wpisów, po 12 godzinach to chyba rekord elblag.net. Szanowny Panie redaktorze prosimy o więcej problemów związanych ze sraniem po trawnikach, w Elblagu nie ma poważniejszych problemów, a jak widać mieszkańcy lubią pisać o gównie :)
odpowiedz oceń komentarz 8 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gola
ponad rok temu ocena: 33%  45
Wprowadzic podatek od psa w miare wysoki ,rygorystycznie sprawdzac i w ramach tego podatku zatrudnic ludzi do sprzatania ..... mozna ?  jasne ,ze mozna
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Myśl a potem pisz
ponad rok temu ocena: 0% 44
Może wystarczy, że płace wysokie podatki w tym mieście. Jeszcze jeden? kolejny? Bóg cię opuścił? Z tych podatków wystarczy na sprzątanie po moim psie.
~ JEST PEWIEN PROBLEM...
ponad rok temu ocena: 29%  43
Jest pewien problem. Jak pani Kosecka.... przekona psa by ten srał w wyznaczonym miejscu a nie obok?
odpowiedz oceń komentarz 4 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cowboy
ponad rok temu ocena: 50% 42
to proste. Moje psy robią tylko w miejscach w których pozwolę. przeważnie robię to na trawniku przy jakimś śmietniku żeby potem woreczka z odchodami nie nosić za daleko
~ tolo
ponad rok temu ocena: 40%  41
...artykuł napisany na wyrost, aż tak źle nie jest...gorzej ze śmieciami - plastikowe butelki, worki itp. Za komuny w sklepach pakowano w szary i biały papier, towary spożywcze tłuste w biały pergamin itp. Mleko, śmietana i inne napoje w butelkach na wymianę. Łatwo można było sprzedać butelki po piwie, winie, alkoholu..., tyle że to wszystko było za komuny - to było fe.. i zmieniono na to co mamy. Tutaj należy się zastanowić szanowna pani radna M. Kosecka...
odpowiedz oceń komentarz 4 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozmaryn
ponad rok temu ocena: 82%  40
Każdy pomysł, także wybieg dla psów, jest godny rozważenia, ponieważ psie odchody to zmora elblążan. Jestem za, chociaż przede wszystkim należy ucywilizować większość elbląskich posiadaczy psów. W Gdańsku przeprowadzona była również akcja "Pies nie umie spuszczać wody", co oznacza, że właściciel czworonoga powinien go w tym wyręczyć, czyli posprzątać. Czy tak trudno spacerować z psem mając w kieszeni torebkę na odchody?
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do camel
ponad rok temu ocena: 71%  39
Psie odchody też,pety butelki ,jeden wielki syf- a miało być lepiej
odpowiedz oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Camel
ponad rok temu ocena: 79%  38
Elbląg tonie w szczochach, kapslach, petach i pobitych butelkach a nie w psich odchodach
odpowiedz oceń komentarz 11 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elg.
ponad rok temu ocena: 33%  37
Walić mandaty po pięć stów to wtedy gołymi rękami będą zbierać odchody po swoich ukochanych pupilach.
odpowiedz oceń komentarz 4 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Upsss
ponad rok temu ocena: 0% 36
Elg a Ty na kupach się też znasz? Na piłce ręcznej i wielu innych sprawach... No zaimponował mi kolega :P
~ Krystyna
ponad rok temu ocena: 83%  35
Fantastyczny pomysł. Oby wybiegi dla psów powstały jak najszybciej :) w Gdańsku jest ich bardzo dużo u znajomej na Suchaninie również jest taki wybieg i wszyscy z niego korzystają.
odpowiedz oceń komentarz 20 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na tak
ponad rok temu ocena: 88%  34
są tacy co im nic nie pasuje ,każda propozycja jest negowana.Osobiste urazy i niechęć bierze górę nad rozsądkiem .Wybiegi dla piesków jak najbardziej - jestem za .Fajnie ,że jest grupa mieszkańców popierających ten pomysł
odpowiedz oceń komentarz 22 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fantomas
ponad rok temu ocena: 89%  33
Mam psa i sprzątam po nim. Nie wiem dlaczego zrezygnowano z podatku za posiadanie psa?
odpowiedz oceń komentarz 16 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asdfr
ponad rok temu ocena: 63%  32
Ostatnio po deszczu, kiedy zaczęło świecić Słońce, wybrałam się na spacer do pobliskiego parku... Uderzył mnie smród stęchlizny i psich kup, które pod wpływem deszczu się rozpuszczają do gleby, a potem parują... Sprzątajcie po swoich pupilach, bo nie jest fajnie wciągać nosem smród psich odchodów, kiedy chce się pooddychać świeżym powietrzem...
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ herbatnik
ponad rok temu ocena: 0% 31
no nie wiedziałem że kupa paruje. Ale widzisz człowieczku jak skoszonej trawy nie zbiorą to zawsze ....
~ mellaa
ponad rok temu ocena: 86%  30
Dl;a mnie nie ma żadnego problemu w sprzątaniu po swoim pupilku, bo sprzątam i nie przeszkadzają mi brak śmietników, woreczków itp.... dla chcącego nic trudnego, problemem jest dla mnie brak odpowiedzialności finansowej za walenie kup byle gdzie byle dalej od swojego domu, np: pod czyimś balkonem, oknem, jestem za tym aby straż miejska jeśli juz jest to niech się weźmie za robotę, bo właściwie to nigdy ich na mieście, na chodnikach, w parkach nie widziałam, widuje ich kiedy siedzą i czekają z ukrytymi radarami na przekroczenie prędkości, a od tego to chyba Policja jest. Więc panowie i panie stażnicy miejscy jak sama nazwa mówi weźcie się za robotę i chodzcie po mieście bo jak na razie to nie wiem gdzie jesteście bo na pewno nie w moim mieście. pozdrawiam wszystkich kupowiczów, którzy nie sprzątają p oswoich pupilach i życzę im aby co dziennie wdepywali oni lub członkowie ich rodzin w największe psie odchody :) i aby nie denerwowali się z tego powodu !!!!
odpowiedz oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona
ponad rok temu ocena: 75%  29
ja takze zbieram po swoim psie ale co to da jak wokół innych smieci a zwłaszcza jedzenia pod blokami ,szkła itp moze najpierw zabroni sie wyrzucania wszystkiego przez okna a nie tylko włascicieli psów sie czepiacie!!! sami najpierw zadbajcie o to aby było czysto ,moj psiak nie raz sie juz zatruł
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marek
ponad rok temu ocena: 24%  28
a zanim dojdzie do wybiegu to ma iść w pampersie??
odpowiedz oceń komentarz 5 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 78% 27
marku sam sobie przeczysz.....wybieg to nie kibel...zawsze masz sprzatac czy to do Ciebie nie dociera? na wybiegu puszczasz psa i sie z nim bawisz.... ludzie ... masakra
oceń komentarz 14 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lucjan
ponad rok temu ocena: 60%  26
Jak temu przeciwdziałać? bardzo prosto ,wylegitymować i odnieść właścicielowi kupkę na dywan do pokoju. Nie chce sprzatać to nie .... :D
odpowiedz oceń komentarz 6 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dante
ponad rok temu ocena: 14%  25
monitoring dla "psiego kibelka"... taniej będzie postawić SM.
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona
ponad rok temu ocena: 86% 24
monitoring na cały park, bo wandali pełno.... a nowe zaraz zniszczą ! wiesz co tam sie wieczorami dzieje? Dobrze, ze patrole mieszkańców są ...oczywiscie z psami!
oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k84444444464
ponad rok temu ocena: 16%  23
znowu radna Kosecka, tym razem zbiera kupki :))))))))))))))))))))))))
odpowiedz oceń komentarz 4 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 77% 22
i co łyso Ci :P
oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ en
ponad rok temu ocena: 83%  21
Zawsze sprzątałam po swoim psie ,ale już nigdy tego nie zrobię ,ponieważ chodzę na spacer z psem i wszędzie pełno kości w parkach jest porozrzucane nie da się spokojnie przejść ,żeby pies nie chwycił jakiegoś dziadostwa,szkieł pełno na chodnikach i niestety ostatnio mój pies sobie łapę rozwalił . Czystości to trzeba wymagać od każdego ,a nie tylko od właścicieli psów .
odpowiedz oceń komentarz 19 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Herbanik
ponad rok temu ocena: 33% 20
Racja, leży pełno śmieci jak nie zwierzak się pokaleczy to dziecko. To jak pamiętam cofnąć się czasem do lat 80-90 nie było takiej góry śmieci. Druga sprawa nauczyć ludzi że śmieci się wyrzuca do śmietnika a nie na trawnik. Bo kupa się rozłoży ale opakowanie bo batonie może za 500 lat, więc uważam temat psich kup za nie czasowy.
~ ja
ponad rok temu ocena: 75%  19
kupy małe czy duże tak samo śmierdzą
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K-Kuba
ponad rok temu ocena: 56%  18
Policja mogłaby wziąść się za Straż Miejską która nie zbiera odchody po psach które błąkają sie wszędzie przecież do ich obowiązku to należy a nie stać zazrogiem z fotoradarem i karać kierowców - to policji zadznie
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yataman
ponad rok temu ocena: 27%  17
POlicja moglaby sie zajac wlascicielami psow chodzacymi po ulicy fromborskiej. Tam psie gowna leza doslownie na chodniku. zastanawiam sie jakim tzreba byc chamem i prostakiem zeby puszczac psa luzem aby nasral na chodnik i nic sobie z tego nie robic. do psiarzy: niech wam te wasze kundle sraja w domu na dywan!
odpowiedz oceń komentarz 8 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smycz
ponad rok temu ocena: 36%  16
Wazniejsze od psich kupek jest wyprowadzanie psa luzem, bez smyczy, to jest prawdziwą płaca
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona
ponad rok temu ocena: 77% 15
W Elblągu jest zakaz puszczania psow luzem, dlatego taki wybieg powinien powstac!!!!
oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0% 14
Nie ma takiego zakazu bo byłby on niezgodny z prawem. Właściciel ma zabapieczyć inne oeoby przed zachowaniami swojego psa i sam uznaje czy ma to zrobić przez smycz kaganiec czy dobre ułożenie psa. Ja niemal nigdy nie prowadzę psa na smyczy a jego kupek długo by szukać własnie dlatego że biega luzam i z dala od chodników. Problem wynika właśnie z tego że mało kto zna psie zwyczaje i to psa zmusza się do s..a przy chodniku bo smych krótka a po trawniku nikt nie chodzi...
~ Patriot-PL
ponad rok temu ocena: 67%  13
Najpierw to niech sie miasto zajmie tymi bezdomnymi co sraja wszedzie ,a pozniej sie do wlascieli psow przyczepiac ! Ani smietnika na pse odchody , ani nic tu nie ma na tej wsi zabitej dechami !!!!!!!!!!!!!!!! WYMAGANIA SA ,A WARUNKOW NIE MA !!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 14 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona
ponad rok temu ocena: 84% 12
Kazdy kto zbiera po psie może wyrzucic odchowy w torebce lub woreczku DO JAKIEGOKOLWIEK SMIETNIKA!!! nie musi byc to zielony pojemnik, pojemnij z nakleja psa, czy tez te zielone z napisem "sprzataj po swoim psie" każdy pojemnij miejski!!! dzwoniła do urzedu dowiadywałam się, ale ciezko jest po swoim psie sprzatac, to takie uwłaczające...ale jak sie mandat 200-400zł dostanie to zaraz sie znajdzie woreczek ;) mam psa sprzatam po nim zawsze!!!
oceń komentarz 21 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaxon
ponad rok temu ocena: 28%  11
Ciekawe, jeśli mieszkam na kamionce to co, mam zapierdzielać ze swoim psem do parku kajki do wychodka i jeszcze błagać psa aby czasami nie zes.ał się w czasie drogi ??? Pani Kosecka, takie idiotyzmy to tylko wy możecie wymyślać. Ludzie to mają obowiązek sprzątać po swoich psach, a straż miejska tego pilnować i karać. KARAĆ i jeszcze raz KARAĆ nawet 500 zł. Jak jeden z drugim dostaną taką karę i im komornik zwindykuje to następnym razem będą sami rękę pod tyłek psa podstawiać aby przypadkiem trawnika nie pobrudził. A szczególnie te wszystkie wypindrzone paniusie z pieskami. To jest jedyna metoda na porządek w mieście.
odpowiedz oceń komentarz 9 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona
ponad rok temu ocena: 85% 10
Wychodek to zrób sobie w domu!! to jest wybieg, tam psa spuszczasz luzem, ale tez musisz po nim sprzatać!!!
oceń komentarz 17 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 84% 9
widać, że czytanie ze zrozumieniem stanowi problem dlatego pozwolę sobie przytoczyć "wnioskuję aby takie wybiegi znalazły się również w innych miejscach wypoczynku elblążan ze swoimi czworonożnymi pupilami". Oj...
oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaxon
ponad rok temu ocena: 25% 8
To Wy czytajcie ze zrozumieniem. Co ma wybieg do zas..anych chodników ? Po co mi wybieg na Kamionce skoro pies pobiega po trawniku i mu wystarczy ? Sami nie rozumiecie w czym problem. Nie w tym, że psy nie mają gdzie pobiegać, ale w tym, że nie mają miejsca żeby się w nim załatwić. Co do sprzątania to oczywiste jest, że czy pies narżnie na trawnik czy do wybiegu właściciel musi posprzątać. Ale po kiego grzyba nam wybiegi dla piesków za grubą kasę ? Niech biegają po parkach a właścieiele niech sprzątają po nich. Mój pies robi tam gdzie mu się zachce, a ja zawsze, ZAWSZE po nim sprzątam.
~ ben
ponad rok temu ocena: 69%  7
jakis bezrobotny moglby znalezc przy okazji prace i zajmować się tą sprawą
odpowiedz oceń komentarz 9 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 84%  6
Bardzo dobra inicjatywa. Należy najpierw stwarzać warunki i wymuszać prawidłowe postawy.
odpowiedz oceń komentarz 27 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na tak
ponad rok temu ocena: 81%  5
Propozycja warta uwzględnienia - temat drażliwy i niełatwy
odpowiedz oceń komentarz 26 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k4898989364
ponad rok temu ocena: 9%  4
mam małego psa i robi małe kupki, gorzej z tymi dużymi :))))))))))))))))) mój pies wyraża mój pogląd na rzeczywistość Elbląga, Polski i robi kupy na mieście, nigdy na swoim podwórku
odpowiedz oceń komentarz 3 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okno styl
ponad rok temu ocena: 90% 3
A co to za różnica jaka kupa ,po swoim psie trzeba sprzątać i już ja mam pitbulla i nie stanowi to dla mnie problemu.Mam chociaż tą świadomość że ani ja ani ktoś inny nie wywinie orła na tej małej kupce .
oceń komentarz 26 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ se
ponad rok temu ocena: 67% 2
czy kupa jest duża czy mała tak samo śmierdzi gdy wdepniesz....
~ Elg.
ponad rok temu ocena: 73% 1
Jakbyś zapłacił z pięć stów to byś zbierał to gówno gołymi rękami
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.