› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
(...) Infrastrukturę narciarską należy przejąć od upadającego podmiotu za symboliczną... ~ Robert KolińskiŻebyśmy dobrze się zrozumieli - miasto Elbląg chce odkupić od prywatnej firmy (nieudolnie... ~ Robert KolińskiJakie zainteresowanie? hehehehe ~ lulRacja, co robi urząd miasta w takim wypadku ? ~ maxx44Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak ZAWODZIE ta cała dzielnica jest tak zdewastowana że nawet nie wiadomo czy to jeszcze Elbląg czy... ~ novak Szaleństwa ciąg dalszy.Wszystko zmienić i na nowo opisać.Komuna wróciła. ~ PRBardzo rzetelny tekst - inna nazwa muzeum w nagłówku, inna w tekście. To MUZEUM STUTTHOF, a nie... ~ gośćPowinni jeszcze przed każdym dawnym obozem postawić wysokie maszty z Niemieckimi flagami i... ~ mkmkmzapomnieli na końcu dodać "imienia Lecha Kaczynskiego" ~ fasolaPowinni nazwac to Naziland. ~ BartoszzLegionella to nie przelewki, przydałoby sie jakieś zmiękczenie wody czy coś takiego. ~ Emma77ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ce

Elbląg. Zadłużył mieszkanie na 192 tysiące złotych. Jest lista lokali po eksmisji do zamiany

› bieżące 5 miesięcy temu    26.10.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Marcin Mogiałło

Miasto dysponuje 300 lokalami, których najemcy zostali eksmitowani prawomocnymi wyrokami sądowymi. Najbardziej zadłużone mieszkanie o powierzchni użytkowej 46 metrów kwadratowych znajduje się przy ul. Królewieckiej. Dług z odsetkami wynosi 192 tys. zł. Czterdzieści lokali jest zadłużonych na ponad 80 tys. zł.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się lista 300 mieszkań komunalnych objętych prawomocnymi wyrokami eksmisyjnymi. Można złożyć wniosek lub ofertę zamiany. Jeszcze pięć miesięcy temu było ich tylko 143. 

Wszystkie mieszkania są zadłużone. Najmniej to przy ul. Częstochowskiej o powierzchni 39 m kw. - tylko 742 zł z odsetkami, najwięcej to przy ul. Królewieckiej - 192 tys. zł, w tym 106 tys. należność podstawowa, a 82 tys. zł to odsetki. Ma ono powierzchnię 46 metrów kwadratowych. 

Przeważnie dług jednego lokalu wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Więc skromnie licząc to ponad 10 milionów zł należności w całym mieście. Mieszkania mają zwykle  piece, tylko kilka centralne ogrzewanie. Powierzchnia użytkowa średnio około 30 metrów kwadratowych. Najczęściej są dwupokojowe. Nie wszystkie mają łazienki. 

Lista mieszkań przeznaczonych do zamiany, po eksmisji prawomocnym wyrokiem sądu:

http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/31210 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tatus505
5 miesięcy temu ocena: 83%  2
nie płacą to gonić i dać tym co zapłacą koniec chowania darmozjadów
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zrew
5 miesięcy temu ocena: 14% 1
Jesteś debilem nie każdego stać na opłatę rachunków
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.