› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

Elbląg. Zadłużył mieszkanie na prawie 200 tys. zł. Jest lista lokali po eksmisji do zamiany

› bieżące 27 dni temu    21.05.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum elblag.net

Miasto dysponuje teraz 347 lokalami, których najemcy zostali eksmitowani prawomocnymi wyrokami sądowymi. Przed miesiącem było ich nieco więcej, bo 354. Najbardziej zadłużone mieszkanie znajduje się przy ul. Królewieckiej. Dług z odsetkami wynosi  blisko 200 tys. zł.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się lista 347 mieszkań komunalnych objętych prawomocnymi wyrokami eksmisyjnymi. Ponad trzy miesiące temu było ich 287, pół roku temu – 300, a 11 miesięcy temu – 143.                 
Wszystkie mieszkania są zadłużone. Najmniej to przy ul. Częstochowskiej – 3 tys. 100 zł z odsetkami (pow. 39 m kwadratowych). Najwięcej to przy ul. Królewieckiej – 199,43 tys. zł, w tym 110 tys. zł to należność podstawowa, a pozostała kwota to odsetki. Mieszkanie ma powierzchnię 46 metrów kwadratowych. 

Niewiele mniej od „rekordzisty” ma najemca lokalu przy ul. Czerniakowskiej – 191 tys. 393 zł z odsetkami, niewiele mniej zadłużył się mieszkaniec domu przy ul. Witkiewicza – 188 tys. zł odsetkami.  

Najwięcej zadłużonych mieszkań jest  przy ul. Czerniakowskiej i przy Alei Grunwaldzkiej po 16, Malborskiej – 13 Robotniczej, Mickiewicza  i Wyspiańskiego po 11. 

Przeważnie dług jednego lokalu wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Więc skromnie licząc to ponad 10 milionów zł należności w całym mieście. Mieszkania mają zwykle  piece, tylko kilka centralne ogrzewanie. Powierzchnia użytkowa średnio około 30 metrów kwadratowych. Najczęściej są dwupokojowe. Nie wszystkie mają łazienki. 
Można złożyć wniosek lub ofertę zamiany. Lista mieszkań przeznaczonych do zamiany, po eksmisji prawomocnym wyrokiem sądu: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/31210

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
27 dni temu ocena: 100%  2
Niektóre nazwy ulic mówią za siebie! Patologia. Jedno wyjście to dać pracę i nakaz pracy. Jeśli nie skorzysta won na bruk.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ novak
27 dni temu ocena: 100%  1
a gzie wtedy byli urzędnicy z ZBK ???? że pozwolili na tak duże zadłużenia .
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.