› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Na zdjęciach prezentuję się pięknie :) ~ hanulkaAle mi sensacja , przecież to normalna procedura. Przedsprzedaż jest stosowana wszędzie i na... ~ JaaagAutor artykułu nie ma pojęcia o rynku deweloperskim a szkoda. ~ BeckBudowlancy co to jest cytat z artykułu "pozwolenia na budowę na razie nie brak" budowlaniec z... ~ inspektor budowlanyByłby to najpiękniejszy pomnik w Elblągu i z ciekawą historią. Popieram całym sercem... ~ Jacoby"...ogrodzenie jest, ale pozwolenia na budowę na razie nie brak." Jak to rozumieć? ~ elka77Piękna! Elbląg miałby drugi po piekarczyku symbol, tym razem kobiecy. Jestem za. ~ Dominika[Po sprzedaży huczne bankructwo. ~ $$$$Regal park flat and byznes for janushe byznesu from elbląg ~ great nameJestem pewien że to ten wspaniały Człowiek i Pilot latał nad Elblagiem i nad Zalewem Wiślanym... ~ ObserwatorWiadomości ogórkowe ! ~ RomeoFajna inicjatywa brawo dla tego pana ~ autoszlifpopieram budowe, niezaleznosc to podstawa! Wszyscy jestesmy za Normalnoscia itd i Wszyscy mam... ~ trzezwylumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realista

Elbląg. Zadłużył mieszkanie na prawie 200 tys. zł. Jest lista lokali po eksmisji do zamiany

› bieżące 2 miesiące temu    21.05.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Zadłużył mieszkanie na prawie 200 tys. zł. Jest lista lokali po eksmisji do zamiany fot. archiwum elblag.net

Miasto dysponuje teraz 347 lokalami, których najemcy zostali eksmitowani prawomocnymi wyrokami sądowymi. Przed miesiącem było ich nieco więcej, bo 354. Najbardziej zadłużone mieszkanie znajduje się przy ul. Królewieckiej. Dług z odsetkami wynosi  blisko 200 tys. zł.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się lista 347 mieszkań komunalnych objętych prawomocnymi wyrokami eksmisyjnymi. Ponad trzy miesiące temu było ich 287, pół roku temu – 300, a 11 miesięcy temu – 143.                 
Wszystkie mieszkania są zadłużone. Najmniej to przy ul. Częstochowskiej – 3 tys. 100 zł z odsetkami (pow. 39 m kwadratowych). Najwięcej to przy ul. Królewieckiej – 199,43 tys. zł, w tym 110 tys. zł to należność podstawowa, a pozostała kwota to odsetki. Mieszkanie ma powierzchnię 46 metrów kwadratowych. 

Niewiele mniej od „rekordzisty” ma najemca lokalu przy ul. Czerniakowskiej – 191 tys. 393 zł z odsetkami, niewiele mniej zadłużył się mieszkaniec domu przy ul. Witkiewicza – 188 tys. zł odsetkami.  

Najwięcej zadłużonych mieszkań jest  przy ul. Czerniakowskiej i przy Alei Grunwaldzkiej po 16, Malborskiej – 13 Robotniczej, Mickiewicza  i Wyspiańskiego po 11. 

Przeważnie dług jednego lokalu wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Więc skromnie licząc to ponad 10 milionów zł należności w całym mieście. Mieszkania mają zwykle  piece, tylko kilka centralne ogrzewanie. Powierzchnia użytkowa średnio około 30 metrów kwadratowych. Najczęściej są dwupokojowe. Nie wszystkie mają łazienki. 
Można złożyć wniosek lub ofertę zamiany. Lista mieszkań przeznaczonych do zamiany, po eksmisji prawomocnym wyrokiem sądu: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/31210

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Niektóre nazwy ulic mówią za siebie! Patologia. Jedno wyjście to dać pracę i nakaz pracy. Jeśli nie skorzysta won na bruk.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ novak
2 miesiące temu ocena: 100%  1
a gzie wtedy byli urzędnicy z ZBK ???? że pozwolili na tak duże zadłużenia .
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.