› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Straż miejska raczej Straż Wiejska nie wierzę w te brednie, raczej jedno wielkie kłamstwo. ~ SorChętnie popatrzę jak straż miejska i inne służby będą kontrolować tereny, bo jakoś nigdy... ~ Wiosnana robotniczej kolo rynku syf za blokami za sklepem abc kto to posprzata ~ mieszkaniec rencistabędzie tak jak w tamtym roku nawet z samochodu nie wysiądą a przez podwórka należące do... ~ novak Wszystko cacy zobaczcie jaki jest meksyk z tyłu Górnośląskiej od strony Dolinki po lewei... ~ tatus505Czy te ceny- http://www.baltica-heaven.pl są porównywalne do Waszych? Czy wyglądają... ~ KarinaWCzyli perspektywa Elbląga taka że Elbląg się zwija -Miasto do rozwoju potrzebuje młodych... ~ ErykW Elblagu są ceny atrakcyjne porownując do Gdanska ,nie wspomnę o Sopocie. ~ agataW Gdyni znajoma sprzedała mieszkanie 70m2 do kapitalnego remontu za 600 tys złotych i gdzie tu... ~ sw mikolajW Gdansku na Morenie za mieszkanie 36m2 w stanie denweloperskim trzeba zapłacić 10 000 za m2 ~ ElblążaninA czemu nie pisz A że te mieszkanie w Gdansku za 5800za m2 to są Kowale przy obwodnicy samej... ~ patolaCeny w Gdańsku rzeczywiście atrakcyjne w porównaniu do Elbląga. Znajoma kupiła niedawno... ~ onaBeczelność elbląskich tzw. developerów nie zna granic. Dobrze wiedzą, że Elblążanie... ~ Prawdazarobki elblaskie, ceny gdanskie ~ qwerty1234Ten artykuł jest bez sensu. Wynika z niego, że ceny używanych mieszkań w Elblągu są dwa razy... ~ pytajacy na pustyniStąd trzeba uciekać. Ale o to chyba włodarzą chodzi. Starzy wymrą a młodzi nie będą drzeć... ~ gośćGrubo przesadzone te ceny. Kolega z Elblaga kupił właśnie w Gdańsku 85m2 w starym budownictwie... ~ EdJa bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają ~ Ania

Elbląg. „Zemsta sąsiada” i modrzew do wycinki

› bieżące 11 miesięcy temu    4.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. „Zemsta sąsiada” i modrzew do wycinki fot. Pixabay

Jest decyzja na usunięcie dwóch drzew: sumaka octowca (zwanego „zemstą sąsiada”) i modrzewia europejskiego, które rosną, przy ul. Fromborskiej 3. Zawiadomił o niej prezydent Elbląga. Od postanowienia przysługuje odwołanie.   

Wspólnota Mieszkaniowa, przy ul. Fromborskiej wystąpiła z wnioskiem o wycięcie dwóch drzew: sumaka octowca i modrzewia europejskiego. Decyzja była pozytywna, ale można się od niej odwołać za pośrednictwem prezydenta Elbląga w terminie 14 dni od daty jej skutecznego doręczenia.

Z treścią decyzji, o której mowa powyżej, a także z dokumentacją sprawy można zapoznać się w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, przy ul. Łączności 1,  pokój 244, w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek, środa, czwartek: 7.30 – 15.30,  wtorek: 7.30 – 16.30, piątek: 7.30 – 14.30)

- czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Sumak octowiec wygląda jak małe drzewo lub duży krzew. Ma zwykle od 3 do 5 metrów wysokości. Zachwyca rozłożystymi gałęziami i licznymi grubymi pędami w pięknej parasolowatej formie. Do tego duże, pierzaste, zielone liście, które jesienią stają się intensywnie żółte, pomarańczowe i czerwone. W drugiej połowie lata, rośliny żeńskie tworzą też okazałe owocostany. Nie dajmy się zwieść sumak octowiec ma także ciemną stronę: 

ma bowiem tendencję do tworzenia licznych odrostów korzeniowych i już po kilku latach może stworzyć wokół siebie rodzaj zarośli. Odrosty nie ograniczają się jednak wyłącznie do najbliższego otoczenia drzewa, ale mogą rozrastać się nawet na odległość ponad 10 m, kolonizując cały ogród, a także zajmując tereny sąsiadów (z tego powodu bywa żartobliwie nazywany „zemstą sąsiada”)

- czytamy na e-ogrodek.pl.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.