› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Urząd miasta - wstyd! ~ ObywatelRównież jestem zdania, że fototapety są nadal modne. Mi przypadły do gustu fototapety z... ~ gładkaPrzeciez to nie jest dewastacja z jednego weekendu. Najprawdopodobniej tam nigdy nie bylo sprzatane... ~ ElblazankaŻeby zniszczyć plac zabaw. Co to za motłoch to zrobił? Takich ludzi powinno się kastrować,... ~ AntyWszystko zniszczone przez te dzieciaki z tej bursy piją palą i i niewiadomo co jeszcze a dyrekcja... ~ Daleko mieszkam a wiempodwórko na rogu ulicy Freta i Stawidłowej miasto nic tu nie zrobiło od wojny mieszkańcy... ~ novak ZAWODZIE ta cała dzielnica jest tak zdewastowana że nawet nie wiadomo czy to jeszcze Elbląg czy... ~ novak Szaleństwa ciąg dalszy.Wszystko zmienić i na nowo opisać.Komuna wróciła. ~ PRBardzo rzetelny tekst - inna nazwa muzeum w nagłówku, inna w tekście. To MUZEUM STUTTHOF, a nie... ~ gośćPowinni jeszcze przed każdym dawnym obozem postawić wysokie maszty z Niemieckimi flagami i... ~ mkmkmzapomnieli na końcu dodać "imienia Lecha Kaczynskiego" ~ fasolaPowinni nazwac to Naziland. ~ BartoszzLegionella to nie przelewki, przydałoby sie jakieś zmiękczenie wody czy coś takiego. ~ Emma77ERCE A dlaczego nie Jarosława przepraszam Lecha Kaczyńskiego.? ~ er ceOby Pisiory nie wyskoczyły z nazwą im. wielkiego, małego prezydenta! ~ Jaaneka może Lecha Kaczyńskiego???? jakiego stulecia przecież szkopy zajebały elbląg po I rozbiorze... ~ elblążaninBardzo dobra nazwa. Szacun dla prezydenta! ~ człowiek od pizzyNie głosowałem na Wróblewskiego, ale ten jego pomysł z nazwą wiaduktu popieram. ~ Tomek88

Elbląg. „Zemsta sąsiada” i modrzew do wycinki

› bieżące 15 dni temu    4.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Jest decyzja na usunięcie dwóch drzew: sumaka octowca (zwanego „zemstą sąsiada”) i modrzewia europejskiego, które rosną, przy ul. Fromborskiej 3. Zawiadomił o niej prezydent Elbląga. Od postanowienia przysługuje odwołanie.   

Wspólnota Mieszkaniowa, przy ul. Fromborskiej wystąpiła z wnioskiem o wycięcie dwóch drzew: sumaka octowca i modrzewia europejskiego. Decyzja była pozytywna, ale można się od niej odwołać za pośrednictwem prezydenta Elbląga w terminie 14 dni od daty jej skutecznego doręczenia.

Z treścią decyzji, o której mowa powyżej, a także z dokumentacją sprawy można zapoznać się w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, przy ul. Łączności 1,  pokój 244, w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek, środa, czwartek: 7.30 – 15.30,  wtorek: 7.30 – 16.30, piątek: 7.30 – 14.30)

- czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Sumak octowiec wygląda jak małe drzewo lub duży krzew. Ma zwykle od 3 do 5 metrów wysokości. Zachwyca rozłożystymi gałęziami i licznymi grubymi pędami w pięknej parasolowatej formie. Do tego duże, pierzaste, zielone liście, które jesienią stają się intensywnie żółte, pomarańczowe i czerwone. W drugiej połowie lata, rośliny żeńskie tworzą też okazałe owocostany. Nie dajmy się zwieść sumak octowiec ma także ciemną stronę: 

ma bowiem tendencję do tworzenia licznych odrostów korzeniowych i już po kilku latach może stworzyć wokół siebie rodzaj zarośli. Odrosty nie ograniczają się jednak wyłącznie do najbliższego otoczenia drzewa, ale mogą rozrastać się nawet na odległość ponad 10 m, kolonizując cały ogród, a także zajmując tereny sąsiadów (z tego powodu bywa żartobliwie nazywany „zemstą sąsiada”)

- czytamy na e-ogrodek.pl.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.