› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
lumpeksy są super, a kolejki do kas mówią same za siebie... ~ alutka011ładnie można wyciagnac odszkodowanie przez te niewidoczne linki:D ~ lulWspółczuję dziecku które wjechało by tam rozpędzonym rowerem i zahaczyło szyją o tą... ~ hrhdhdrhRegal Park flat & business????? a nie Królewski park mieszkalno-biznesowy!!!!! "A niechaj... ~ Polski ChińczykTrochę to wszystko naciagane. Budynek sądu ma 46m. Regal park ma być wyższy, więc policzmy. 13... ~ Realistachyba wieże samobójców, Elbląg miasto emerytów i rencistów, młodzi bez żadnych perspektyw... ~ faridTo jest jak ostatnia deska ratunku. Pan poseł nie związany z władzami Miasta, ani tymi przed... ~ elblążankaCzy Pan Poseł weźmie udział w sesji RM w piątek, bo idealna sytuacja do przedstawienia... ~ Ukropdobrze że ma pomysł, fajnie jakby to nie było tylko obietnicą przedwyborczą, bo zbliżamy się... ~ arcziTo mi wygląda bardziej na pasaż handlowy, niźli na galerię handlową... przykłady: Latchorzew,... ~ BuziaczekOstatnim Dowódcą tej jednostki był płk Jarosław HALICKI. mjr ŚCIBISZ był tylko pełniącym... ~ jaSą dwie grupy, których interesy są przeciwstawne - decydenci i odbiorcy ciepła. Dla... ~ EmerytNie tylko Toruń korzysta z turbiny gazowej i taniego ciepła. W Zielonej Górze pracuje turbina... ~ ZamechowiecŻadnych negocjacji z Energą - niech ten przeżytek techniki sprzedadzą na złom ~ ECZawsze musi być jakiś katalizator - dobrze że robi to poseł niezależny co widać po diagnozie... ~ romanKuoując tani węgiel sprowadzany przez Pana Posła Andrzeja Kobylarza z Rosji ~ kobyła z PardubicPanie Pośle - może dlatego że jest Pan z poza Elbląga to jest też Pan z poza układu który... ~ AnnaNareszcie ktoś mówi to wprost - trzeba przerwać niemoc zrobić to co dawno powinno być... ~ Mieszkaniec zawady

Elbląg. „Zemsta sąsiada” i modrzew do wycinki

› bieżące 3 miesiące temu    4.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. „Zemsta sąsiada” i modrzew do wycinki fot. Pixabay

Jest decyzja na usunięcie dwóch drzew: sumaka octowca (zwanego „zemstą sąsiada”) i modrzewia europejskiego, które rosną, przy ul. Fromborskiej 3. Zawiadomił o niej prezydent Elbląga. Od postanowienia przysługuje odwołanie.   

Wspólnota Mieszkaniowa, przy ul. Fromborskiej wystąpiła z wnioskiem o wycięcie dwóch drzew: sumaka octowca i modrzewia europejskiego. Decyzja była pozytywna, ale można się od niej odwołać za pośrednictwem prezydenta Elbląga w terminie 14 dni od daty jej skutecznego doręczenia.

Z treścią decyzji, o której mowa powyżej, a także z dokumentacją sprawy można zapoznać się w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, przy ul. Łączności 1,  pokój 244, w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek, środa, czwartek: 7.30 – 15.30,  wtorek: 7.30 – 16.30, piątek: 7.30 – 14.30)

- czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Sumak octowiec wygląda jak małe drzewo lub duży krzew. Ma zwykle od 3 do 5 metrów wysokości. Zachwyca rozłożystymi gałęziami i licznymi grubymi pędami w pięknej parasolowatej formie. Do tego duże, pierzaste, zielone liście, które jesienią stają się intensywnie żółte, pomarańczowe i czerwone. W drugiej połowie lata, rośliny żeńskie tworzą też okazałe owocostany. Nie dajmy się zwieść sumak octowiec ma także ciemną stronę: 

ma bowiem tendencję do tworzenia licznych odrostów korzeniowych i już po kilku latach może stworzyć wokół siebie rodzaj zarośli. Odrosty nie ograniczają się jednak wyłącznie do najbliższego otoczenia drzewa, ale mogą rozrastać się nawet na odległość ponad 10 m, kolonizując cały ogród, a także zajmując tereny sąsiadów (z tego powodu bywa żartobliwie nazywany „zemstą sąsiada”)

- czytamy na e-ogrodek.pl.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.