› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludziom sie w dupach po przewracalo.. a te restrykcyjne wymogi to pewnie unijne.. Robic z dzieci... ~ DuffTA RAKIETA TO BARDZIEJ BEZPIECZNA NIŻ TE CO SĄ ZROBIONE Z LINEK KTÓRE SĄ NA PLACACH ZABAW ... ~ hANIAZa moich czasów dzieciństwa, skakało się z drzew i z garaży i nikt nigdy sobie krzywdy nie... ~ gjvJakie normy musi spełnić by została dopuszczona do zabawy,idąc tym tokiem myślenia gra w klasy... ~ dziadekGdy uczyłem się w ZSZ nr1 na Blacharskiej, od tyłu działała spółdzielnia której nazwy nie... ~ zxJak by nie patrzeć zostaje tylko internet. ~ janCiekawe wywody gdy tymczasem Trójmiasto coraz więcej domów i mieszkań kupuje w Elblągu bo... ~ PickTu nie chodzi o marudznie, Elbląg się wyludnia z braku perspektyw dla młodych. Z tym prezydentem... ~ Goscdo @Eh szkoda i @marcco - zazdrościcie, czy po prostu trolling? I nie, nie jestem jednym z tych,... ~ AmbrożySzkoda, że jednak budują... Brzydactwo taki i nijak tam nie pasuje takie wielki "cóś" ,... ~ Eh, szkoda...HA HA HA właśnie szykuje się mega odpływ młodych z miasta i na lokalnym ryku nieruchomości... ~ marcco"aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ plac, ulica, alejaZaorać obrońców pokoju. Wyłapać meneli i zagonić do roboty. Tak samo tych nierobów z dolnej. ~ gośćprzejdzcie się na Stefczyka i zobaczcie jaki tam budynek remontują proponuje zbuzyc zbk na... ~ 1234Stawidłowa jak co roku znika z listy . ~ kovalskiKościuszki 3 już nie istnieje :-) ~ mieszkaniecRozbierajcie szybko Komeńskiego 3 - palą w piecach byle czym. Smród dokoła, że masakra. i... ~ zZróbmy to panowie! ~ Baba Wanga

Elbląg. „Zemsta sąsiada” i modrzew do wycinki

› bieżące 8 miesięcy temu    4.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. „Zemsta sąsiada” i modrzew do wycinki fot. Pixabay

Jest decyzja na usunięcie dwóch drzew: sumaka octowca (zwanego „zemstą sąsiada”) i modrzewia europejskiego, które rosną, przy ul. Fromborskiej 3. Zawiadomił o niej prezydent Elbląga. Od postanowienia przysługuje odwołanie.   

Wspólnota Mieszkaniowa, przy ul. Fromborskiej wystąpiła z wnioskiem o wycięcie dwóch drzew: sumaka octowca i modrzewia europejskiego. Decyzja była pozytywna, ale można się od niej odwołać za pośrednictwem prezydenta Elbląga w terminie 14 dni od daty jej skutecznego doręczenia.

Z treścią decyzji, o której mowa powyżej, a także z dokumentacją sprawy można zapoznać się w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, przy ul. Łączności 1,  pokój 244, w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek, środa, czwartek: 7.30 – 15.30,  wtorek: 7.30 – 16.30, piątek: 7.30 – 14.30)

- czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Sumak octowiec wygląda jak małe drzewo lub duży krzew. Ma zwykle od 3 do 5 metrów wysokości. Zachwyca rozłożystymi gałęziami i licznymi grubymi pędami w pięknej parasolowatej formie. Do tego duże, pierzaste, zielone liście, które jesienią stają się intensywnie żółte, pomarańczowe i czerwone. W drugiej połowie lata, rośliny żeńskie tworzą też okazałe owocostany. Nie dajmy się zwieść sumak octowiec ma także ciemną stronę: 

ma bowiem tendencję do tworzenia licznych odrostów korzeniowych i już po kilku latach może stworzyć wokół siebie rodzaj zarośli. Odrosty nie ograniczają się jednak wyłącznie do najbliższego otoczenia drzewa, ale mogą rozrastać się nawet na odległość ponad 10 m, kolonizując cały ogród, a także zajmując tereny sąsiadów (z tego powodu bywa żartobliwie nazywany „zemstą sąsiada”)

- czytamy na e-ogrodek.pl.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.