› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast
Ale dzieci ucza sie na małym basenie ~ Il..ngCześć,  Nie znalazłem odpowiedniego wątku, a temat dość podobny. Czy ktoś z was... ~ DominikWitkowskilokale uslugowe juz na Starowce niepotrzebne , trzeba garaży . ~ ottoA o ścieżce kościelnej to już zapomnieli? Kolejny minimalizm w wykonaniu władz miasta. ~ ArchitektJakos trudno mi znalezc podobienstwo.. ~ PickTa ciemna kamieniczka z żółtymi pionowymi paskami jest na prawdę brzydka.. ~ steSzkoda że nie będzie rekonstrukcji tego fragmentu ścieżki kościelnej. ~ er cemoże Ci się przyda https://www.zelbetex.pl/ile-cementu-na-m3-betonu/ ~ rokiwikaogólnie fajny wynalazek, odkurzacz który sam odkurza, ja choć dopiero się przymierzam do zakupu... ~ tabalugaroombę też za tysiaka można kupić całkiem przyzwoitą :) ~ MarixZarybic i bedzie swieza rybka co piateczek, a na wigile karpik jak znalazl! ~ Pomyslowy DobromirCzy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie... ~ ZbigniewTam chodzą biedaki ale umysłowe. ~ STOP UST 447Kantory internetowe są często wygodniejsze niż zwykłe. Kursy lepsze, a gotówka w dużej... ~ FrankZapomnieli dodać że w budynku 101 wiecznie fekalia w piwnicy stoją taki smród że wytrzymać... ~ Polkakiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są... ~ w---nya czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie ~ elblążaninNowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest... ~ Pick

Elbląg. Znikają stare budynki. Niebawem ten przy Alei Grunwaldzkiej

› budownictwo mieszkaniowe miesiąc temu    19.08.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
8 zdjęćElbląg. Znikają stare budynki. Niebawem ten przy Alei Grunwaldzkiej  fot. Marcin Mongiałło

Ponad stuletni budynek przy Al. Grunwaldzkiej 97 niebawem zostanie rozebrany. Lokatorzy otrzymali propozycje nowych mieszkań do zasiedlenia. Od 2017 roku zniknęło z naszego miasta 10 budynków komunalnych. 

W planie rozbiórek budynków komunalnych na lata 2017 – 2020 przewidziano do rozbiórki 31 obiektów. Dziesięć z nich zostało rozebranych, aż 21 czeka w kolejce. Przyczyną przeznaczenia do rozbiórki jest zły stan techniczny i nieopłacalność remontu. W przypadku budynku przy Alei Grunwaldzkiej 97 dochodzą jeszcze planowane inwestycje. Zanim dojdzie do rozbiórki budynku, jego lokatorzy muszą otrzymać propozycje nowych miejsc do zamieszkania. 

Mieszkańcy wszystkich lokali budynku przy Alei  Grunwaldzkiej 97 otrzymali propozycję lokali do zasiedlenia 

- informuje Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu. 

Jeszcze nie znany jest termin rozbiórki budynku przy Alei  Grunwaldzkiej 97.

Najwięcej domów przewidzianych do likwidacji w latach 2017-2020 znajduje się przy Alei Grunwaldzkiej - aż osiem. Cztery z nich zostały już rozebrane: 1A, 8A, 30 i 107. 
Od 2017 roku zniknęły jeszcze: przy ul. Traugutta 44, ul. Kościuszki 3 i ul. Fabrycznej 29 (najstarszy, bo liczył sobie 138 lat), nieco „młodszy” znajdował się przy ul. Hetmańskiej 31a, liczył sobie 123 lata, Pułaskiego 10 A (118 lat ) oraz  przy Alei Grunwaldzkiej 107 (111 lat). 

 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
 • Aleja Grunwaldzka 97 – budynek przeznaczony do rozbiórki
ilość zdjęć 8 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.