› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Pni MK niedługo będą wybory samorządowe i trzeba sie pokazać że coś się robi? ~ dodoW końcu ktoś się tym zajął. ~ wagaI aleja Piłsudskiego ~ polNo i teraz jasnosc sie stala. Wielkie dzieki za wyjasnienia, tego nam trzeba bylo. A propos... ~ Jacoby18.25.3. Wyrazy wchodzące w skład określenia dotyczącego nazw ulic, placów i parków oraz... ~ ulica, aleja, plac, pałac Pod Globusem, willa Atma, most Grunwaldzki, most Poniatowskiego, brama Isztar, pomnik... ~ ulica, aleja, plac18.25.1. Jeśli stojący na początku nazwy wyraz: ulica, aleja, brama, bulwar, osiedle, plac,... ~ ulica, aleja, plac" [82] 18.25. Jedno- i wielowyrazowe nazwy dzielnic, ulic, placów, rynków, ogrodów, parków,... ~ ulica, aleja, placJeżeli Rada Miejska w Elblągu podejmie uchwałę, że np kwiat róża piszemy ruża to też tak... ~ ulica, aleja, placA jak poprawnie napisać aleja Odrodzenia? ~ ŚwiadekNajpierw pseudo dziennikarzy wysłać na nauke języka ojczystego, a póxniej niech pisza! ~ EuPiNo coz, to bardzo przykre ze tak jest w Elblagu. To moje miasto rodzinne, tam sie urodzilem i... ~ AlexanderTaaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry? ~ frwgtjupowiem tyle że te panie są okropne. A zwłaszcza MK ~ brak słówMoże i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które... ~ SraczkaPrzede wszystkim to na dzień dobry należy zwiększyć próg dochodowy. Bo najwięcej jest osób,... ~ ambrozyco niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem... ~ ccby tylko zaistnieć...... ~ j23

Elblążaninie, te ciastka dla dzieci mogą spowodować nowotwór przewodu pokarmowego

› bieżące 2 miesiące temu    5.10.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internet

Główny Inspektor Sanitarny wycofał z rynku „Belkorn Biskids ciastka naturalne dla dzieci”. Jak się okazało partia tego produktu (numer 171401, data ważności: 03.04.2018) zawiera wysoki poziom akryloamidu, substancji mogącej przyczynić się rozwoju szeregu groźnych chorób.

Akrylamid przyczynia się do powstawania nowotworów przewodu pokarmowego, uszkadza także układ nerwowy. Właśnie dlatego ciastka „Belkorn Biskids” zostały wycofane z rynku. Ci, którzy posiadają je w domu powinni zwrócić je do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Aż strach chodzić do sklepów. Towary dla dzieci, które powinny być poza wszelkimi podejrzeniami, są trucizną. Najbezpieczniej jest przyrządzać maluchom posiłki w domu. Dotyczy to, jak się okazuje, także ciastek - mówi pani Krystyna, babcia czterech młodych elblążan.

Przy okazji warto zaznaczyć, że akrylamid powstaje m.in. w wyniku smażenia w głębokim tłuszczu produktów spożywczych zawierających skrobię. Występuje on np. we frytkach, chipsach ziemniaczanych, chlebie. Regularne spożywanie tych produktów znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy oraz choroby wieńcowej serca.

Akrylamid znajduje się również w dymie tytoniowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maja
2 miesiące temu ocena: 100%  1
weźcie się za te jedzenia bo ciągle coś w nich znajduje się
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.