› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
no i komu to przeszkadzało?   Charles ~ CO1986Zróbmy to panowie, zróbmy to! ~ elblążaninIle można łożyć rok w rok na te szkoły. Co roku coś dostają. To już staje się nudne. Niech... ~ RealistaJeśli chodzi o temat urządzania wnętrz, to ostatnio zainspirował mnie pewien wpis na blogu.... ~ wróbelAsphodel jedź za granicę i sie tu nie marnuj więcej :) ~ HmmmBardzo dobry pomysł , a ja dorzucę jeszcze :1/ zajazd na Gorze Chrobrego , jak przed 1945 ,2/... ~ ottoSwoją drogą, to słusznie zauważyła w artykule redakcja, że tzw. szkolne projekty (które... ~ Robert KolińskiJawor, masz mój głos, topór i łuk - w zamian tylko o basenie pamiętaj;) ~ Robert Koliński@ Radej stąd:... ~ krzysiek jaworskiprzeciez to tylko odgrzewany kotlet z lat ubieglych, gdzei taka wieza otrzymala minimalna ilosc... ~ jako komisja panu zabraniamKoszt 400 tysiecy - prośba o rozpiske co i za ile i czemu tak drogo? Ok 700 zł kosztuje m3 drewna... ~ Radejtylko koniecznie z monitoringiem, znając możliwości i fantazję naszych mieszkańców drewniana... ~ kierownikKrzysiu super pomysł. ~ łowczyni widokówdo Fa nieszczęściem Elbląga są mierni posłowie z niepełnym podstawowym wykształceniem ~ sylwekJa lubię lumpeksy, nie widze w tym nic złego... Można znaleźć sporo perełek i ładnych,... ~ hanulkaTrąbki Wielkie przepraszają za Andrzeja Kobylarza ~ poppostawcie panele słońce nagrzeje za darmo ~ wuplDlaczego w zakładce nie można otworzyć artykułu pana Kobylarza??, wcześniej nekrolog , a... ~ elblażanka

Elblążaninie, te ciastka dla dzieci mogą spowodować nowotwór przewodu pokarmowego

› bieżące 8 miesięcy temu    5.10.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internet

Główny Inspektor Sanitarny wycofał z rynku „Belkorn Biskids ciastka naturalne dla dzieci”. Jak się okazało partia tego produktu (numer 171401, data ważności: 03.04.2018) zawiera wysoki poziom akryloamidu, substancji mogącej przyczynić się rozwoju szeregu groźnych chorób.

Akrylamid przyczynia się do powstawania nowotworów przewodu pokarmowego, uszkadza także układ nerwowy. Właśnie dlatego ciastka „Belkorn Biskids” zostały wycofane z rynku. Ci, którzy posiadają je w domu powinni zwrócić je do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Aż strach chodzić do sklepów. Towary dla dzieci, które powinny być poza wszelkimi podejrzeniami, są trucizną. Najbezpieczniej jest przyrządzać maluchom posiłki w domu. Dotyczy to, jak się okazuje, także ciastek - mówi pani Krystyna, babcia czterech młodych elblążan.

Przy okazji warto zaznaczyć, że akrylamid powstaje m.in. w wyniku smażenia w głębokim tłuszczu produktów spożywczych zawierających skrobię. Występuje on np. we frytkach, chipsach ziemniaczanych, chlebie. Regularne spożywanie tych produktów znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy oraz choroby wieńcowej serca.

Akrylamid znajduje się również w dymie tytoniowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maja
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
weźcie się za te jedzenia bo ciągle coś w nich znajduje się
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.