› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ludzie jesteście nauczeni cholernego dziadostwa !!!! Każdy chce isc do domu a skoro kasjerka... ~ XxxOtto, dokładnie. Gdyby nie ludzie, którzy przyjechali tu z Pasłęka, Braniewa i innych... ~ księgowyprawie kazdy elblążanin po studiach ,a w wieku produkcyjnym jest trochę zakompleksony , że tu... ~ ottoPrzyjechałem tu z Gdyni. To nie jest miasto z topu wyścigu szczurów, ale tu jest spokojniej,... ~ JaroSławekBo codziennie rano i wieczorem przytulam się do żony, a ona nigdzie wyjeżdzać nie chce :( ... ~ WKBo po 42 latach pracy już brak sił i chęci ~ Benek... ~ Andrzej z Elbląga Nie wyjeżdżamy, bo nie mamy pieniędzy na bilety :) A tak na poważnie to najpierw trzeba trochę... ~ kacperPrzestańcie te przeterminowane badania przeklejać. Od zeszłego roku mieszkańców przybywa,a... ~ hdNic nie trzyma, a wręcz wszystko wypycha np. kolesiostwo, układy, pogarda Januszy byznesu dla... ~ ddBo tu się można...porządnie wyspać. ~ Śpiący,zmeczonygdybym nie przeczytał tekstu od początku do końca to bym się nie wypowiadał. W tekście jest... ~ jesiotr do Olimp"ale znaczna grupa mylnie umieszcza go w województwie pomorskim (12,8%)" - i to jest właśnie... ~ Do_pomorskiegoProponuję po Starym Mieście rozlokować różne figury z Piekarczykiem -w różnych strojach i... ~ fadsjeśli dobrze kojarzę, to jednym ze zdecydowanie najczęstszych wskazań osób spoza Elbląga... ~ jesiotrDo papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w... ~ UveŚwietny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze... ~ MSMało zdjęć budynku Kompanii Dowodzenia (za moich czasów tak sie to nazywało zwyczajowo), poza... ~ Jesion 02-03

Elblążaninie, te ciastka dla dzieci mogą spowodować nowotwór przewodu pokarmowego

› bieżące 13 dni temu    5.10.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internet

Główny Inspektor Sanitarny wycofał z rynku „Belkorn Biskids ciastka naturalne dla dzieci”. Jak się okazało partia tego produktu (numer 171401, data ważności: 03.04.2018) zawiera wysoki poziom akryloamidu, substancji mogącej przyczynić się rozwoju szeregu groźnych chorób.

Akrylamid przyczynia się do powstawania nowotworów przewodu pokarmowego, uszkadza także układ nerwowy. Właśnie dlatego ciastka „Belkorn Biskids” zostały wycofane z rynku. Ci, którzy posiadają je w domu powinni zwrócić je do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Aż strach chodzić do sklepów. Towary dla dzieci, które powinny być poza wszelkimi podejrzeniami, są trucizną. Najbezpieczniej jest przyrządzać maluchom posiłki w domu. Dotyczy to, jak się okazuje, także ciastek - mówi pani Krystyna, babcia czterech młodych elblążan.

Przy okazji warto zaznaczyć, że akrylamid powstaje m.in. w wyniku smażenia w głębokim tłuszczu produktów spożywczych zawierających skrobię. Występuje on np. we frytkach, chipsach ziemniaczanych, chlebie. Regularne spożywanie tych produktów znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy oraz choroby wieńcowej serca.

Akrylamid znajduje się również w dymie tytoniowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maja
13 dni temu ocena: 100%  1
weźcie się za te jedzenia bo ciągle coś w nich znajduje się
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.