› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Ja też wyjeżdzam wkrótce. Wybrałam naukę na wsb wiec tym samym sie pzreprowadzam blizej... ~ Ewato chyba po to aby kilku durniów mogło sie pościgać skuterami wodnymi po rzece stwarzając... ~ alejandrofajnie , że powstaje taka inwestycja , ale dlaczego w takim miejscu ??? ~ elgPomysł fajny. Powstanie także dzięki pieniądzom z kieszeni naszej lokalnej firmy. Kwota dotacji... ~ elblążaninPrzed wyborami jak grzyby po deszczu wyrastają różne pomysły dzięki wsparciu lub znajomością... ~ wodnikSpytajcie ich gdzie jest basen przy Sadowej. Czytałem o tym jakieś.. nie wiem, 10 lat temu? ~ nieOszołomomGratuluje Panie Marcinie, wreszcie realizacja pomysłu sprzed lat. W Elblągu wreszcie włodarze... ~ MarkkPomysł fajny ale durne miejsce, przy drugim moście niskim to jeszcze jakoś te nowoczesne... ~ Złe miejscetak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej... ~ robinchuCiekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało... ~ gośćWłaśnie dzisiaj wszedłem do sklepu Biedronka przy ul Warszawskiej w Pułtusku 2 minuty przed 21.... ~ byk" aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja... ~ ulica, aleja, placCzłowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do... ~ ObywatelCiężko spojrzeć w krs spółki z Sopotu i zobaczyć, że to Ci sami co mają firmę NEGOCJATOR u... ~ NEGOCJATORWreszcie. Niech jeszcze zajmie się inwestor kamienicą przy poczcie. ~ elNajlepsza wiadomość jaką mogłem usłyszeć. Balsam dla duszy, radość dla ciała. Hurrraaa!!! ~ Pedro Super sprawa , teraz pora na niekonczony od lat obiekt przy zbiegu Kowalskiej –... ~ ottoRóg wigilijnej ze starym rynkiem jeden niedokończony budynek tam stoi i to na pewno o ten chodzi... ~ Abecadło

Elblążaninie, te ciastka dla dzieci mogą spowodować nowotwór przewodu pokarmowego

› bieżące 11 miesięcy temu    5.10.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Elblążaninie, te ciastka dla dzieci mogą spowodować nowotwór przewodu pokarmowego fot. internet

Główny Inspektor Sanitarny wycofał z rynku „Belkorn Biskids ciastka naturalne dla dzieci”. Jak się okazało partia tego produktu (numer 171401, data ważności: 03.04.2018) zawiera wysoki poziom akryloamidu, substancji mogącej przyczynić się rozwoju szeregu groźnych chorób.

Akrylamid przyczynia się do powstawania nowotworów przewodu pokarmowego, uszkadza także układ nerwowy. Właśnie dlatego ciastka „Belkorn Biskids” zostały wycofane z rynku. Ci, którzy posiadają je w domu powinni zwrócić je do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Aż strach chodzić do sklepów. Towary dla dzieci, które powinny być poza wszelkimi podejrzeniami, są trucizną. Najbezpieczniej jest przyrządzać maluchom posiłki w domu. Dotyczy to, jak się okazuje, także ciastek - mówi pani Krystyna, babcia czterech młodych elblążan.

Przy okazji warto zaznaczyć, że akrylamid powstaje m.in. w wyniku smażenia w głębokim tłuszczu produktów spożywczych zawierających skrobię. Występuje on np. we frytkach, chipsach ziemniaczanych, chlebie. Regularne spożywanie tych produktów znacznie zwiększa ryzyko miażdżycy oraz choroby wieńcowej serca.

Akrylamid znajduje się również w dymie tytoniowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maja
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
weźcie się za te jedzenia bo ciągle coś w nich znajduje się
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.