› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
Tyle paplaniny o jakies TVP , a wystarczy usunac z oferty jej programy i platformy nie straca... ~ ToudiZlikwidowac !!!! A tej wspolwlascicielce jak sie nie podoba polskie prawo niech sie zabiera ze... ~ YogiNie ze strachu tylko bojkotu tej syfiastej telewizji i jego prezesa Kurskiego Goebbelsa. ~ anitaJak vectra mogła zanotować masowe rezygnacje jak już od paru lat ludzie maja gdzies tą... ~ widzJa nie posiadam TV w ogóle , płacę tylko za Internet i tak juz od kilku lat, a telewizor mam... ~ TvkłamieNo i co z tego ze mam dekoder? przeprowadzalalam sie wiec przenioslam dekoder i place nie stac mnie... ~ widzi bardzo dobrze niech płacą złodzieje ja płacę50 lat już, a inni a zwłaszcza ci od kablówek... ~ elblążaninjeśli tylko vectra przekaże moje dane to natychmiast rezygnuje z ich usług! ~ vectrowiec"Jerzy Wilk jest jak wiadomo odpowiedzialny za kampanię Prawa i Sprawiedliwości w województwie... ~ nebCzas powiedzieć sobie nie i wziąć sie do roboty ~ robert91Tym razem popieram Wilka, ale mu nie wierzę! ~ EuPiWilk nie widoczny w sejmie zaczyna czarować. ~ Wilk niePierwszy krok to skierowanie od lekarza rodzinnego na leczenie otyłości do poradni chirurgii... ~ yoePanie Ryszardzie, Akademia Medyczna w G-ku specjalizuje się w takich przypadkach na NFZ.... ~ yoeA moim głownym zmartwieniem byłoby co zrobic zeby schudnąc ,bo kłopoty tego pana biorą się... ~ ewelinaNie mamy prawa oceniać drugiego człowieka, bo nie znamy go. Różnimy się, a inny nie znaczy... ~ ona:)Pani Grażyno, jak już Pani kopiuje artykuły z innych lokalnych portali warto by podawać... ~ kermittWszystkiego dobrego panie Ryszardzie. ~ gre

Emalie - czym są i do czego właściwie się je stosuje?

› poradnik 27 dni temu    1.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Emalie stanowią całą grupę produktów, przeznaczonych do dekoracyjnego i ochronnego malowania rozmaitych rodzajów powierzchni. Każdy z nich może jednak posiadać inne właściwości, które dokładnie określają, w jaki sposób możemy je stosować.

Czym różnią się emalie od farb?

W ofercie większości popularnych sklepów budowlanych znajdziemy preparaty zwane emaliami akrylowymi, alkilowymi, ftalowymi bądź chlorokauczukowymi, która różnią się od siebie zastosowanym spoiwem. W emaliach akrylowych jest nim żywica akrylowa, w preparatach alkilowych i ftalowych - żywica alkidowa, zaś w środkach chlorokauczukowych - żywice chlorokauczukowe.

Co jednak odróżnia emalie od zwykłych farb? W swoim składzie zazwyczaj zawierają one więcej żywic, przez co wykorzystuje się je jako warstwy nawierzchniowe na różnego rodzaju podłożach. Emalie tworzą elastyczną, bardzo trwałą oraz dobrze kryjącą powłokę, która zda egzamin nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz budynków.

Do jakich materiałów można stosować emalię?

Swoją popularność emalie zawdzięczają między innymi niezwykle wszechstronnemu zastosowaniu. Na rynku znaleźć możemy preparaty stworzone z myślą o pokrywaniu powierzchni drewnianych, drewnopochodnych, metalowych czy nawet betonowych. Na sklepowych półkach nie brakuje również emalii przeznaczonych do malowania dachów, rynien, ścian czy elementów z tworzyw sztucznych.

emalie-czym-sa-i-do-czego-wlasciwie-sie-je-stosuje-2.jpg

Odrębną grupę produktów stanowią z kolei emalie uniwersalne, takie jak Beckers Light Grey, których możemy używać na najróżniejszych podłożach. Jednym preparatem możemy pokryć przykładowo drewno, metal i PCV, dzięki czemu świetnie sprawdzają się one podczas odnawiania czy odświeżania metalowych i drewnianych ogrodzeń, mebli, kwietników czy zabawek.

Pozostałe zalety emalii

Wśród zalet emalii, oprócz możliwości różnorodnego wykorzystania i wysokiej trwałości, wymienia się też doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że emalie dostępne są w wielu rozmaitych wersjach kolorystycznych. Na korzyść tego typu preparatów przemawia ponadto bardzo łatwa aplikacja. Większość emalii możemy bowiem bez przeszkód nakładać za pomocą jednego narzędzia - pędzla, wałka albo natrysku.

emalie-czym-sa-i-do-czego-wlasciwie-sie-je-stosuje-3.jpg

Warto w tym momencie dodać, że w ofercie sklepów dostępne są też emalie żaroodporne, które zabezpieczają pokryte nimi powierzchnie przed negatywnym działaniem bardzo wysokich temperatur, osiągających nawet do kilkuset stopniu Celsjusza, co dodatkowo poszerza spektrum możliwości ich zastosowania.

Emalie renowacyjne

Jako osobną grupę produktów należy także potraktować emalie renowacyjne, które przeznaczone są do odnawiania różnych powierzchni. W tym gronie znajdziemy między innymi produkty do drewna i metalu, jak i pełną gamę preparatów służących do renowacji mebli czy płytek ceramicznych. Emalie do odnawiania powierzchni zazwyczaj nie wymagają ani używania podkładu, ani usuwania starszych powłok, co dodatkowo wpływa na komfort ich stosowania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.