› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Tak, tanie nieruchomości to atut Elbląga ~ domliSzczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.

Europejski kryzys dołuje złotego. Polska waluta najgorsza na świecie

› bieżące ponad rok temu    14.12.2011
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Szalejący w Europie kryzys zadłużenia uderzył w złotówkę. Nasza waluta radzi sobie najgorzej ze wszystkich walut na świecie, windując tym samym koszty importu. Inflacja w Polsce wystrzeliła w listopadzie do 4,8 proc., najwyższego poziomu od 6 miesięcy – poinformował we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS). Ekonomiści ankietowani przez Bloomberga przewidywali, że inflacja wyniesie 4,5 proc.

„Inflacja jest wysoka i prawdopodobnie pozostanie na podwyższonym poziomie w ciągu najbliższych miesięcy, ponieważ złoty wciąż jest słaby” – ocenia Krzysztof Izdebski z Union Investment TFI SA.

W ciągu ostatniego półrocza złoty osłabił się wobec euro o 13 proc. To największy spadek wartości ze wszystkich globalnych walut monitorowanych przez agencję Bloomberg i najostrzejszy zjazd w dół złotówki w ujęciu zannualizowanym od 2008 roku.

We wtorek ok. godziny 17:00, za jedno euro trzeba było płacić 4,57 zł, a za dolara – 3,50 zł,

Problemy eurostrefy coraz mocniej odbijają się na polskiej gospodarce. Do krajów eurolandu trafia obecnie 54 proc. polskiego eksportu, a zachodnioeuropejskie instytucje finansowe posiadają 59 proc. polskich aktywów bankowych.

Agencja Moody’s poinformowała wczoraj, że z powodu braku skutecznych środków do walki z kryzysem, zrewiduje ratingi wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej. W połowie listopada Moody’s obniżył perspektywę dla polskiego sektora bankowego ze „stabilnej” na „negatywną”, argumentując decyzję pogorszeniem warunków do prowadzenia biznesu oraz ryzykiem zarażenia się kryzysem od zachodnich właścicieli polskich banków.

„Czynnikiem ryzyka dla wzrostu cen pozostaje wpływ sytuacji na globalnych rynkach finansowych na kształtowanie się kursu złotego” – podała Rada Polityki Pieniężnej (RPP) 7. grudnia. Stopy procentowe w Polsce już 6 miesiąc z rzędu utrzymują się na poziomie 4,5 proc. Tymczasem główna stopa procentowa Europejskiego Banku Centralnego wynosi obecnie 1 proc.

Nie ma szans na to, żeby polski bank centralny obniżył stopy procentowe w pierwszej połowie 2012 roku – twierdzi Anna Zielońska-Głębocka z RPP. Jej zdaniem, prawdopodobieństwo podwyżek stóp jest teraz wyższe niż obniżek.

“Deprecjacja polskiej waluty dopiero zaczyna mieć wpływ na ceny konsumentów. Do tej pory, to ceny paliw, energii i żywności były motorem wzrostu inflacji” – mówi Arkadiusz Krześniaj, główny ekonomista Deutsche Bank w Warszawie.

ad, bloomberg, forsal

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.