› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1 - Stawbud
Szczury to jedno, ale masakrą totalną był też smród ;/ ~ PaulekKostonNiestety budynek jest dewastowany w znacznym stopniu. Nikt nie dba o przestrzeń wokół. ~ No nameNiestety, rządy PIS uwolniły u ludzi najgorsze cechy i zachowania i uczyniły z nich standardy... ~ ivanMieszkańcy sami podrzucają odpady do parków np dzikie ogródki zamiast do śmieci to do parku ... ~ JanPrezes z gospodarzem doprowadzili mimo sprzeciwu działkowców do autostrady na terenie działek... ~ JanuszWszystko jest koszmarnie drogie, mieszkania to jedno, ale i jedzenie drogie, życie po prostu. ~ Miszka88Mieszkania w ogóle są coraz droższe. ~ TubiskowaDzien dobry chciałabym wynająć sale na 6 sierpnia jak można się skontaktowac ~ AgaWedług mnie jak coś będzie nie tak, to raczej nie pozwolą zrobić basnu. Ale to najlepiej... ~ agnessZmiękczacz w piwnicy + filtr ultrafiltracja z mineralizatorem w kuchni = nowe życie we własnym... ~ AlekByłam tam w roku 66 więc 20 lat po wojnie i niestety mamy jako społeczeństwo udział w... ~ Balladyna A ja i tak robię prawie wszytskie zakupy online. Spożywkę, ciuchy, meble, a nawet kwiaty. ~ AnikawJa myślę, że Elbląg jest fajnym miastem i warto w nim kupić mieszkanie, nie tylko do... ~ KamilSOsobiście polecam propozycje przygotowywane przez biuro Kingdom (www.kingdomelblag.pl). Pani Ani... ~ KamillMogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z... ~ SzczeraPrzykro mi jak czytam takie wiadomości. Sama miałam mieszkanie zadłużone na prawie 18 tysięcy.... ~ aga elblag Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w... ~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.Ulica Freta to moje dzieciństwo i lata młodzieńcze. Czasem, gdy jestem w Elblągu zajeżdżam... ~ Marek

Farby antyrefleksyjne – kiedy i po co je stosować?

› bieżące 4 miesiące temu    14.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Farby antyrefleksyjne – kiedy i po co je stosować?

Efekt antyrefleksu czy polaryzacji jest powszechnie znany i towarzyszy każdemu, kto nosi okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne. Antyrefleks podobnie jak polaryzacja podnosi przejrzystość soczewki i poprawia kontrast widzenia, słowem – minimalizuje odbijanie światła. Producenci produktów do wykończenia ścian wykorzystali tę wiedzę i stworzyli farby antyrefleksyjne. Gdzie i kiedy warto je stosować? Zapraszamy do lektury!

Czym jest farba antyrefleksyjna?

Emulsje antyrefleksyjne to nowoczesne produkty do aranżacji wnętrz, które pozwolą uzyskać głęboko matową powłokę, ponieważ skutecznie niwelują refleksy świetlne. Nie odbijają światła, lecz je pochłaniają, niezależnie od kąta padania światła. Dlatego powierzchnia ściany wydaje się wolna od ubytków czy zarysowań. Co więcej, antyrefleksyjne powłoki ograniczają ryzyko poprawek, co sprzyja remontom.

Antyrefleksyjna farba – gdzie stosować?

Farby antyrefleksyjne mają szerokie zastosowanie w pomieszczeniach użyteczności publicznej, jak i w domach czy mieszkaniach prywatnych. Sprawdzą się zwłaszcza do malowania sufitu i dobrze doświetlonych ścian, zapewniając matowe powłoki maskujące ewentualne niedoskonałości powierzchni. Nie musisz zbytnio martwić się, czy powierzchnia, na której chcesz aplikować farbę, będzie odpowiednia – tutaj wybór jest bardzo duży. Mogą to być płyty gipsowo-kartonowe, tynki cementowo-wapienne, a nawet beton.

Antyrefleksyjne farby lateksowe cenionych producentów

farba antyrefleksyjna

Wśród tego rodzaju produktów najpopularniejsze są antyrefleksyjne farby lateksowe w kolorze białym, ponieważ ta barwa ma największe zdolności do odbijania światła. Pierwsza propozycja to farba TIKKURILA ANTI-REFLEX WHITE 2. To biała farba wysokiej jakości, dzięki której możliwa jest do osiągnięcia matowa powłoka. Przy jej pomocy malowanie sufitów przebiegnie bezproblemowo, a potrzeba poprawek będzie minimalna. Dzięki zastosowaniu technologii MATT X-TREME TECHNOLOGY farba skutecznie niweluje refleksy świetlne.

Drugą propozycją jest Dekoral Extra Matt. To produkt nowej generacji, który zapewnia jednolite matowe wykończenie. Jest przeznaczona do krycia mocno doświetlonych powierzchni. Co więcej jest odporna na szorowanie (klasa 1) oraz umożliwia wykonywanie poprawek.

Ostatnią propozycją będzie dla odmiany akrylowa farba antyrefleksyjna Sigma Expert Super Matt. To farba do ścian i sufitów o idealnie gładkim wykończeniu dzięki technologii smooth layer. Ten produkt polecany jest zwłaszcza do obiektów użyteczności publicznej, takich jak szpitale, gabinety lekarskie czy szkoły, ponieważ jest odporna na szorowanie i paroprzepuszczalna oraz nie zawiera rozpuszczalników.

Farby antyrefleksyjne – jak przygotować się do malowania?

Przed malowaniem należy bezwzględnie umyć i odtłuścić powierzchnię. Jeżeli masz problem z usunięciem trudnych zabrudzeń, należy wcześniej nałożyć podkładową powłokę malarską. Niemalowane wcześniej podłoża mineralne najlepiej zagruntować podkładem.

Do pracy z farbą antyrefleksyjną należy przygotować standardowe akcesoria malarskie: pędzel, kuwetę malarską oraz wałek. Miej przy sobie także kij teleskopowy – będzie przydatny, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi malowanie sufitu. Farbę możesz też nakładać natryskowo. Jeśli wybierzesz antyrefleksyjne farby lateksowe, sprawdź artykuł Jaki wałek do farby lateksowej wybrać?

biala farba antyrefleksyjna

Farba antyrefleksyjna – podsumowanie

Słabe krycie czy nierówności to częste problemy osób, które samodzielnie mierzą się z wykończeniem ścian. Takie niedoskonałości są widoczne zwłaszcza w dobrze doświetlonych pomieszczeniach oraz na sufitach. Aby ukryć te mankamenty i ograniczyć ryzyko poprawek, potrzebna Ci głęboko matowa powłoka, którą osiągniesz dzięki farbom antyrefleksyjnym. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.